8. červenec 2019

Část: První pražský koncert Eda Sheerana v Praze

Obsah dílu

První pražský koncert Eda Sheerana v Praze — Veřejné restaurování Rembrandtovy Noční hlídky — Začíná Bohemia JazzFest — Audiokniha Teorie podivnosti — Sympozium uměleckého smaltu — Přehled krátkých zpráv — Výstava Intuice Josefa Duchana — Filharmonie v šalině — Muzeum neonů

Části dílu

00:37
První pražský koncert Eda Sheerana v Praze
  80 tisíc fanoušků si přišlo poslechnout britského Grammy oceněného písničkáře Eda Sheerana do areálu pražského letiště Letňany. Zpěvák tu pod širým nebem odehrál první ze svých dvou koncertů.
  02:56
  Veřejné restaurování Rembrandtovy Noční hlídky
   Nizozemské Rijskmuzeum zahajuje zatím největší výzkum a restaurování Rembrandtova slavného obrazu Noční hlídka. Vše probíhá před zraky veřejnosti – ve speciální skleněné krychli.
   05:21
   Začíná Bohemia JazzFest
    Hostem Událostí v kultuře je Rudy Linka.
    06:43
    Audiokniha Teorie podivnosti
     Herečka Jitka Ježková čte Teorii podivnosti - vychází audio verze románu spisovatelky Pavly Horákové.
     08:04
     Sympozium uměleckého smaltu
      Slévárna ve Frýdlantu nad Ostravicí se stala místem setkání dvanácti výtvarníků. Sešli se tam na sympoziu uměleckého smaltu.
      10:37
      Přehled krátkých zpráv
       Festivaly kritizují snížený rozpočet na kulturu pro příští rok. Přírodní amfiteátr u zámku Konopiště jako letní kino. Hudební festival Znojmo oslaví pád Železné opony.
       11:51
       Výstava Intuice Josefa Duchana
        Údajně kreslí obsesivně, bez ustání, vždy a všude – dokonce i potmě. Řeč je o grafikovi, malíři a restaurátorovi Josefu Duchanovi, který své práce na netradičních podkladech nyní vystavuje v přízemí pražské Villy Pellé.
        12:59
        Filharmonie v šalině
         Klasika hudba v brněnské hromadné dopravě. V centru města si mohli poslechnout vážnou hudbu filharmonie Brno přímo v jedné z tramvají, kterou tak hudebníci symbolicky pokřtili.
         14:48
         Muzeum neonů
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          9. červenec 2019

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám