18 minut

22. červen 2019

Část: Den hudby ve vile Tugendhat

Obsah dílu

Metronome festival — Neznámý díl Písně pro Rudolfa III. — Ikonický ateliér britské sochařky — Turné Rolling Stones — Rajský dvůr v Táboře — Den hudby ve vile Tugendhat — Divadlo evropských regionů — Socha z písku — Loutky z Alfy

Části dílu

00:38
Metronome festival
  Pražské Výstaviště opět praská ve švech. Festival Metronom, který přilákal tisíce fanoušků, dnes v v noci zakončí zvučná jména. Primal Scream a Kraftwerk.
  04:06
  Neznámý díl Písně pro Rudolfa III.
   Filmový objev po padesáti letech. Našel se ztracený díl seriálu Píseň pro Rudolfa III. Díla z 60. let, ve kterém mimo jiné poprvé zazněla píseň Modlitba pro Martu.
   06:19
   Ikonický ateliér britské sochařky
    Přesně před 70 lety koupila nejslavnější britská sochařka 20. století Barbara Hepworthová studio v jihoanglickém městě St. Ives.
    08:18
    Turné Rolling Stones
     Legendární britská kapela Rolling Stones včera zahájila turné po severní Americe. Původně měla série koncertů odstartovat už v dubnu - kvůli zdravotním problémům 75letého frontmana Micka Jaggera ale muzikanti začátek odsunuli.
     09:03
     Rajský dvůr v Táboře
      Přes padesát milionů stála rekonstrukce bývalého kláštera augustiniánů v Táboře. Areál v minulosti sloužil i jako věznice. Husitské muzeum ho teď zpřístupní veřejnosti.
      10:51
      Den hudby ve vile Tugendhat
       Brněnská vila Tugendhat hostila už osmý ročník Dne hudby. Soubor Brno Contemporary orchestra si na něj letos připravil program nazvaný Hodina mezi psem a vlkem.
       12:47
       Divadlo evropských regionů
        Tragikomickou pantomimu s názvem VIP tanečníka a režiséra Radima Vizváryho uvádí právě teď studio Beseda v Hradci Králové. Druhým dnem tam pokračuje festival Divadlo evropských regionů.
        13:32
        Socha z písku
         Na poděbradském koupališti Jezero dnes vznikala socha z písku. Vytvořili ji studenti společně s výtvarníkem Kurtem Gebauerem.
         15:34
         Loutky z Alfy
          Na motivy románu Williama Sutcliffa Cirkus zlodějů a tombola zkázy uvedlo Divadlo Alfa v Plzni novou hru. A to v české premiéře.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          23. červen 2019

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám