8. duben 2019

Obsah dílu

Bob Dylan koncertoval v Praze — Spolupráce Národní galerie s Centre Pompidou — Výsledky Magnesia Litera — Mezinárodní den Romů připomene mimořádný koncert — Průvod romské hrdosti — Kontroverzní socha Věry Špinarové v Ostravě — Spirituál kvintet končí — Výstavy Daniela Vlčka v pražské Drdova Gallery — Koncert z cyklu Hybatelé rezonance

Části dílu

00:37
Bob Dylan koncertoval v Praze
  Už po deváté vystoupil v Praze americký písničkář Bob Dylan, poprvé ve Velkém sále Lucerny, kde odehraje ještě dvě vystoupení.
  03:00
  Spolupráce Národní galerie s Centre Pompidou
   Zástupci Národní galerie podepsali dnes odpoledne v Paříži memorandum o spolupráci s tamním nejslavnějším muzeem moderního umění - Centre Pompidou.
   03:38
   Výsledky Magnesia Litera
    Román Hodiny z olova Radky Denemarkové je knihou roku. Rozhodl o tom tým literárních odborníků a porotců soutěže Magnesia Litera.
    06:49
    Mezinárodní den Romů připomene mimořádný koncert
     Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské
     09:26
     Průvod romské hrdosti
      Svůj mezinárodní den slaví Romové taky v pražském Divadle Archa, kde se třeba vzpomíná na nedávno zesnulou zpěvačku Věru Bílou.
      10:17
      Kontroverzní socha Věry Špinarové v Ostravě
       Kritizovaná socha Věry Špinarové je na prodej. Vedení Moravské Ostravy a Přívozu se rozhodlo na základě posudků sedmi odborníků, kteří se vyslovili ke kvalitě díla.
       12:32
       Spirituál kvintet končí
        Spirituál kvintet odehraje příští rok poslední koncerty a ukončí tak svoji činnost. Nejstarší československá folková skupina zpívala třeba v listopadu 1989 z balkonu pražského Melantrichu.
        13:07
        Výstavy Daniela Vlčka v pražské Drdova Gallery
         Ve svých pracích propojuje obraz a zvuk. Nejrůznější hudební nosiče používá k malbě na plátno a malby a jejich struktury zase slouží k vytváření zvuku.
         15:28
         Koncert z cyklu Hybatelé rezonance
          Hudba, ve které se skladatelé vyrovnávají se smrtí. Klavírista Jan Bartoš předvede na koncertu v pražském Anežském klášteře díla Ludwiga van Beethovena a Franze Schuberta.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          9. duben 2019

          Přehled dílů

           
          Stopáž13 minut

          29. březen

          Čeští skláři na přehlídce v Milánu — Galerie energetická krize — Kunderův esej v češtině — Román překladatelky Ljudmily Ulické. — Krátké zprávy z kultury — Žatec a chmelařská oblast na seznam UNESCO?

          29. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          28. březen

          Divadelní hra Přípravy na všechno — 15. Pražské Quadriennale — Rodina z USA daruje plátna Židovskému muzeu — Kati v Divadle Bolka Polívky — Azyl pro Divadlo Bolka Bolívky — Krátké zprávy z kultury — Balet Princezna Hyacinta — Hra s hvězdami: Crime Boss

          28. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          27. březen

          Nové album Depeche Mode — Grand festival smíchu — Seno, sláma, skládka — Opera o Františku Drtikolovi — Krátké zprávy z kultury — Noví Tři mušketýři

          27. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          26. březen

          Wenkův dům v Jaroměři — Smrtná neděle — Čtvrtá řada seriálu Boj o moc — Týden mučednic — Muzikál Bodyguard v pražském Karlíně — Krátké zprávy z kultury — Rekonstrukce katedrály Notre Dame

          26. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          25. březen

          Pohled obyvatel zničeného Charkova — Festival světla v Plzni — Výstava Slyším trávu růst — Festival Struny dětem — Krátké zprávy z kultury — Umělecké duo Gilbert a George otevírají centrum — Horkýže Slíže v pořadu Týden v kultuře

          25. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          24. březen

          Dokument Kuciak: Vražda novináře — Popelka v moderním pojetí — In the House Pavla Duška — Krátké zprávy z kultury — Hra Konsent v Činoherním klubu — Televizní premiéra Posledního závodu

          24. 3. 2023 na ČT art

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám