18 minut

3. duben 2019

Část: Premiéra divadelní hry Ve smyčce

Obsah dílu

Vývoj a proměna českého skla — Premiéra filmu Teroristka — Festival současného tance — Architektonická soutěž na Muzeum umění v Olomouci — Představení nominantky na Objev roku ceny Magnesia litera — Premiéra divadelní hry Ve smyčce — Přehled krátkých zpráv z kultury — Kniha ABCZ aneb H jako Havel

Části dílu

00:35
Vývoj a proměna českého skla
  Scházejí se jednou za tři roky, aby během pouhých pár dní vytvořili unikátní díla. Na sympoziu v Novém Boru spolupracují nejen čeští a zahraniční skláři, ale taky známí výtvarníci se studenty uměleckých škol.
  03:04
  Premiéra filmu Teroristka
   Učitelka v důchodu se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou - téma nové černé komedie Teroristka. V hlavních rolích s Ivou Janžurovou a Martinem Hoffmanem. Na filmu, který je od zítřka v kinech, se podílela Česká televize.
   07:38
   Festival současného tance
    Přes sto tanečních profesionálů a hostů z celého světa přijelo letos na festival současného tance a pohybového divadla Česká taneční platforma.
    09:55
    Architektonická soutěž na Muzeum umění v Olomouci
     Rozepře z uplynulých dnů jsou zapomenuty, olomoucké Muzeum umění vypíše veřejnou architektonickou soutěž na stavbu Středoevropského fóra.
     10:54
     Představení nominantky na Objev roku ceny Magnesia litera
      Vystudovala japanologii, žije v Japonsku a její román Probudím se na Šibuji se odehrává v Tokiu. Za svoji prvotinu byla česká spisovatelka Anna Cima nominovaná na cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku.
      11:41
      Premiéra divadelní hry Ve smyčce
       Herečka Nella Boudová bude hollywoodskou hvězdou a skandalistkou Tallulou Bankheadovou - v české premiéře americké divadelní hry Ve smyčce.
       13:55
       Přehled krátkých zpráv z kultury
        15:14
        Kniha ABCZ aneb H jako Havel
         ABCZ aneb H jako Havel. To je originální abecedář vzpomínek autorky Denisy Šedivé žijící v Bruselu. Neobvyklá knížka vznikla jako odpověď vlastním dětem na otázku, co je to vlastně česká identita.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         4. duben 2019

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám