18 minut

30. březen 2019

Část: Magnesia Litera: nominace v kategorii Blog

Obsah dílu

Totalitní svět Petry Hůlové ožíva na divadelních prknech — Výstava o západní hudbě v Československu — V manchesterském ateliéru Pavla Büchlera — Dílo Pavla Büchlera v 8smičce — Výstava Aleše Hnízdila a Jiřího Kačera v Galerii hl. m. Prahy — Mladí ladí jazz v Divadle Archa — Magnesia Litera: nominace v kategorii Blog — Zemřela Agnes Varda — The Young Gods v Praze

Části dílu

00:38
Totalitní svět Petry Hůlové ožíva na divadelních prknech
  Vládne totalitní systém v čele se ženami, které se snaží z mužské mysli vymýtit sexualitu. To je svět spisovatelky Petry Hůlové. Vloni vydala knihu Stručné dějiny hnutí. Teď se podle stejné předlohy hraje i divadlo.
  02:57
  Výstava o západní hudbě v Československu
   Světová hudba jako nepřítel - tak by se dal popsat vztah minulého režimu k západní kultuře. Přesto si cestu do československých domácností našla.
   04:52
   V manchesterském ateliéru Pavla Büchlera
    Otevření generálního konzulátu ČR v Manchesteru si pochvaluje i jeden z nejvlivnějších umělců na severu Anglie Pavel Büchler. Českou televizi pozval do svého ateliéru.
    07:53
    Dílo Pavla Büchlera v 8smičce
     Živý rozhovor s ředitelkou 8smičky Marcelou Strakovou.
     11:43
     Výstava Aleše Hnízdila a Jiřího Kačera v Galerii hl. m. Prahy
      Patří k nejlepším českým restaurátorům a i jeho vlastní díla připomínají torza prastarých objektů. Ta nejnovější teď Jiří Kačer představuje v Trojském zámku.
      13:54
      Mladí ladí jazz v Divadle Archa
       10. ročník mezinárodního festivalu odstartuje britská zpěvačka Andreya Triana. Představí mimo jiné písně z nového alba Life In Colour, které vyjde v květnu.
       15:04
       Magnesia Litera: nominace v kategorii Blog
        Nominaci na cenu pro Blog roku v anketě Magnesia litera si odnesl internetový zápisník Mariana Kechlibara, matematika a rodáka z Ostravy.
        17:10
        Zemřela Agnes Varda
         Zemřela francouzská režisérka, scenáristka a jedna z představitelek francouzské nové vlny Agnès Vardová. Proslavila se experimentální formou svých filmů, ženskými tématy a taky prolínání hraného filmu s dokumentem.
         17:48
         The Young Gods v Praze
          Dnes večer koncertuje v Česku švýcarská skupina The Young Gods. Legendární sestava kolem zpěváka Franze Treichlera položila v osmdesátých letech základy industriální elektroniky a dodnes se pohybují v popředí žánru.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          31. březen 2019

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám