18 minut

22. březen 2019

Obsah dílu

Knižní veletrh v Lipsku — Kateřina Tučková na lipském veletrhu — Nominace na ceny Českého lva: nejlepší film — Poslední rozloučení se Stanislavem Zindulkou — Přehled krátkých zpráv z kultury — Nominace na ceny Magnesia Litera: Martin C. Putna — 100 let kina Art — Premiéra v Horáckém divadle — POPO – verše na ostravských popelnicích

Části dílu

00:39
Knižní veletrh v Lipsku
  Česká republika je čestným hostem knižního veletrhu v německém Lipsku.
  02:52
  Kateřina Tučková na lipském veletrhu
   Jak čtenáře v Německu zaujaly Žítkovké bohyně a kdy se její novinky dočkají zase ti v Čechách, to se spisovatelky Kateřiny Tučkové ptala autorka předcházející reportáže Anna Bahnerová.
   05:20
   Nominace na ceny Českého lva: nejlepší film
    Jaký film byl podle hodnocení České filmové a televizní akademie loni nejlepší? Šanci má Jan Palach, Tlumočník, Toman, Všechno bude a taky Zlatý podraz.
    07:32
    Poslední rozloučení se Stanislavem Zindulkou
     Rodina, přátelé a desítky kolegů se dnes naposledy rozloučili s Stanislavem Zindulkou. Herec zemřel minulý týden v 86 letech. Proslavil se rolemi energických mužů v seriálech Vlak dětství a naděje nebo Bylo nás pět.
     09:27
     Přehled krátkých zpráv z kultury
      Olomoucké muzeum umění údajně porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek *** Obří mimina Davida Černého se zítra vrátí na žižkovskou televizní věž. *** Skupina Kalle startuje akustické turné.
      11:06
      Nominace na ceny Magnesia Litera: Martin C. Putna
       Portrétem Střední Evropy završil Martin C. Putna svou trilogii o náboženských a kulturních dějinách, jejíž první dvě části pojednávali o Spojených státech a o Rusku.
       12:23
       100 let kina Art
        Nedělní výročí sta let od otevření brněnského kina Art se bude muset obejít bez oslavy. Rekonstrukce budovy se totiž protáhne až do září. Do té doby se bude promítat v provizoriu v Radnické ulici.
        14:10
        Premiéra v Horáckém divadle
         Inscenaci Václava Havla vůbec poprvé ve svojí historii nastudovalo Horácké divadlo v Jihlavě. Žebrácká opera tam bude mít premiéru zítra - ochutnávku pro diváky České televize nabízíme ale už teď.
         16:04
         POPO – verše na ostravských popelnicích
          V Ostravě mají od včerejška poetické popelnice. Tzv. POPO budou migrovat po městě. První série popelnic nabídne básně amerického básníka Lawrence Ferlinghettiho, který se 24. března dožívá sta let.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          23. březen 2019

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám