Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Koncerty Zaz v Praze

Koncerty Zaz v Praze

O kráse lidského života se všemi jeho nedokonalostmi zpívá na nové desce Effet miroir francouzská zpěvačka Zaz. Dnes za ni v Praze převzala platinovou desku.

Labutí jezero v Brně

Labutí jezero v Brně

Původem německá pohádka o princezně Odettě, která se promění v labuť, si získala nesmrtelnost díky Čajkovského hudbě. Labutí jezero se tak stalo nejslavnějším baletem.

Zemřel Karl Lagerfeld

Zemřel Karl Lagerfeld

Módní svět se oblékl do černé. Ve věku 85 let zemřel návrhář Karl Legerfeld. Svůj černobílý podpis vtiskl kolekcím předních světových módních domů. Na počátku 80. let pak vytvořil vlastní značku: Lagerfeld.

Festival Jeden svět

Festival Jeden svět

Kdo jsme a kam patříme? Identitu člověka i skupiny zkoumá letošní festivalu filmů o lidských právech Jeden svět. Jeho program dnes představili organizátoři přehlídky. Letos nabídne 117 dokumentů z 51 zemí.

Přehled krátkých zpráv

Přehled krátkých zpráv

Slefování závěrečného dílu seriálu Most! v Severce. Návrat starého filmu. Jan Spálený má nové album. Zavření Smetanovy síně Obecního dmu kvůli opravám.

Zkáza Dejvického divadla

Zkáza Dejvického divadla

Namísto severních Čech divadelní zákulisí. Seriál MOST! vystřídá v programu České televize začátkem března šestidílná Zkáza Dejvického divadla. V hlavní roli nadsázka, mystifikace a hvězdy i zaměstnanci jedné z nejúspěšnějších pražských scén.

Dům umění Ostrava

Dům umění Ostrava

Ostravská Galerie výtvarného umění koupila přes 160 uměleckých děl do svých sbírek – a to v řádu několika milionů korun. Postupně s nimi seznámí veřejnost na výstavách pod jednotným názvem Zisky 2018.

La Película – festival španělského dilmu

La Película – festival španělského dilmu

Ve Španělsku vznikne 200 filmů za rok. Výběr z nich nabízí už po čtrnácté festival La Película. Jde o snímky, na které Španělé chodí běžně do kin. Na ty nejzajímavější se teď mohou vydat taky diváci v Praze, Brně a Ostravě.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD