Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Trojhlas studentské animace

Trojhlas studentské animace

Tři mladí autoři, tři krátké loutkové filmy. Diváci je uvidí pod jedním názvem - Trojhlas.

Koncerty v roce 2019

Koncerty v roce 2019

Rok 2019 přinese mimořádně nabitý hudební program. Do Česka se vrací velká jména zahraničních interpretů, někteří budou v tuzemsku koncertovat vůbec poprvé.

Novoroční konecert

Novoroční konecert

První z významných koncertů se odehrál už včera. Pražským Rudolfinem zněl Mozart, Beethoven nebo Čajkovskij v podání České filharmonie.

Svět vědy

Svět vědy

Pět metrů dlouhá kniha v půjčovně Moravskoslezské vědecké knihovny. Reliéf s názvem Svět vědy vyřezaný do dřeva vytvořil v roce 1975 výtvarník Lumír Čmerda.

Vandalové u Národního divadla

Vandalové u Národního divadla

Skupina vandalů zničila během silvestrovské noci část výstavy u pražského Národního divadla. Rozkopali a sprejem postříkali deset velkých fotek stoletých pamětníků.

Proměna krumlovského klášteru

Proměna krumlovského klášteru

Klášterní areál v Českém Krumlové prošel nedávno rekonstrukcí za více než tři sta milionů korun. Slouží teď jako kulturní centrum, které má do středu města přilákat víc místních lidí, které jinak vytlačuje enormní turistický ruch.

Surrealismus v Pise

Surrealismus v Pise

Dalí, Miró, Magritte nebo Man Ray – díla největších surrealistických umělců pohromadě, Sešla se na výstavě v italské Pise, v muzeu umění Palazzo Blu.

Diedina

Diedina

V roce 2015 představili svoji vizi moravské folklórní hudby pro 21 století. Osobitá kapela Ponk si za debutovou desku vysloužila cenu Anděl v kategorii World Music. Teď navazuje novým, autorským albem Diedina.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD