Události v kultuře

1. prosinec 2018

18 minut

1. prosinec 2018

Obsah dílu

Dokument o Antonínu Kratochvílovi — Půl století "Plastiků" — Strukturální umění v GHMP — 16. ročník soutěže Slampoetry — Album One Night Only Gregooryho Portera — Vzácné spisy na zámku v Děčíně — Vánoční strom na temelínské elektrárně — Adventní koncerty ČT

Části dílu

00:39
Dokument o Antonínu Kratochvílovi
  Má čtyři ceny World Press Photo, pracoval pro prestižní magazíny jako Rolling Stone nebo Newsweek, fotil válečné konflikty ve Rwandě, Bosně nebo Afghánistánu. Antonín Kratochvíl.
  03:25
  Půl století "Plastiků"
   Ikona československé undergroundové hudební scény kapela The Plastic People of the Universe slaví padesát let existence. Živý vstup Evy Spáčilové.
   06:39
   Strukturální umění v GHMP
    Transformace geometrie ovládla Galerii hlavního města Prahy. Nejedná se o matematický kongres, ale o název nové výstavy.
    09:14
    16. ročník soutěže Slampoetry
     Živý vstup Martiny Tlachové.
     12:30
     Album One Night Only Gregooryho Portera
      Gregorymu Porterovi vychází první živé album. Deska One Night Only zachycuje atmosféru letošního koncertu v londýnské Royal Albert Hall. Zpěváka na něm doprovázelo jazzové trio i sedmdesátičlenný orchestr.
      13:19
      Vzácné spisy na zámku v Děčíně
       Na Děčínský zámek se vrátili, alespoň na čas, vzácné rukopisy, které byli součástí zámecké knihovny rodu Thunů. První veřejná knihovna v Čechách byla rozprodána roku 1933, když se Thunové ze zámku stěhovali. Její součástí byl třeba i opis Dalimilovy kroniky.
       15:14
       Vánoční strom na temelínské elektrárně
        Začal Advent a je to vidět i tam, kde by to člověk možná nečekal. 150 metrů vysoký vánoční strom ozdobil chladící věž jaderné elektrárny Temelín.
        15:37
        Adventní koncerty ČT
         S blížícími se Vánocemi přichází i tradiční koncerty České televize. Zítra v podvečer začne jejich osmadvacátý ročník a vystoupí třeba Miro Žbirka.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         2. prosinec 2018

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám