22. říjen 2018

Obsah dílu

Pražský koncert kapely Prúdy — Filmová pocta basktbalistům ČSR — Cena Franze Kafky pro Wernische — Pražská muzea o svátečním víkendu zdarma — Socha TGM v Rudici na Blanensku — V Praze vystoupí zpěvák a kytarista Dire Straits — Bulharský překladatel české literatury — Skončil filmový festival v Londýně — Zrcátka na voskové srdce pro VH

Části dílu

00:35
Pražský koncert kapely Prúdy
  Na hudební scéně je slovenská kapela Prúdy už šestapadesát let. S nejznámějšími písněmi, které vydala i na desce, vyrazila na turné po Slovensku a Česku. Pavol Hammel, tvář skupiny, považuje tyto koncerty za poslední.
  02:29
  Filmová pocta basktbalistům ČSR
   Živý vstup redaktora Martina Rachmanna.
   06:59
   Cena Franze Kafky pro Wernische
    Letošní Cenu Franze Kafky získal básník, spisovatel a překladatel Ivan Wernisch. Stal se jejím osmnáctým laureátem a pátým Čechem, který jedinou mezinárodní literární cenu udílenou v Česku dostal.
    09:38
    Pražská muzea o svátečním víkendu zdarma
     Prohlídky zdarma nebo za symbolické vstupné chystají pražská muzea na tento víkend. Vznik Československa připomenou i tematické výstavy - zhruba třicítka muzeí připravuje komentované prohlídky, přednášky a workshopy.
     10:03
     Socha TGM v Rudici na Blanensku
      První československý prezident znovu shlíží na obyvatele Rudice na Blanensku. Obec se totiž rozhodla ke sto letům od vzniku Československa obnovit památník Tomáše Garrigua Masaryka. Výročí si už teď připomínají i další města a spolky na jižní Moravě.
      12:10
      V Praze vystoupí zpěvák a kytarista Dire Straits
       Bývalý zpěvák a kytarista skupiny Dire Straits Mark Knopfler vystoupí v Praze. 26. června příští roku bude hrát se svojí aktuální kapelou v O2 Areně. Představí tam jak svoje starší hity, tak taky novinky z alba Down The Road Wherever.
       12:57
       Bulharský překladatel české literatury
        Vzal si ženu, která má české kořeny a zamiloval se i do Česka. Dnes díky němu vychází v Bulharsku až deset českých knih ročně. Překladatel Krasimir Prodanov považuje češtinu za nesrozumitelnou. Navzdory tomu přeložil už šest románů.
        15:13
        Skončil filmový festival v Londýně
         Drama o obchodování s ženami Joy ovládlo filmový festival v Londýně. Vítěze bronzové hvězdy poprvé v historii přehlídky vyhlásili veřejně - předávání sledovaly davy fanoušků na obrazovce na náměstí Leicester.
         16:54
         Zrcátka na voskové srdce pro VH
          Na voskové srdce pro Václava Havla v Litomyšli teď nově míří stovky zrcátek. Autoři projektu je vybrali ve veřejné sbírce s názvem Více srdce. Vernisáž bude v sobotu, tedy v předvečer stého výročí vzniku republiky.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          23. říjen 2018

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám