Události v kultuře

17. září 2018

18 minut

17. září 2018

Obsah dílu

Festival Čtení ve vlaku — Cena pro architektku Evu Jiřičnou — Picasso na Kampě — Nová deska Thoma Artwaye All I Know — Nová deska Thoma Artwaye — Výstava Romana Šafránka — Výročí 55 let divadla Ypsilon — Pohádka Čertí brko

Části dílu

00:36
Festival Čtení ve vlaku
  Dnes ráno z pražských nádraží vyjeli na pravidelných linkách třeba Jáchym Topol nebo Radek Malý.
  03:02
  Cena pro architektku Evu Jiřičnou
   Eva Jiřičná dnes na londýnském festivalu designu převezme medaili za celoživotní dílo. Architektka vytvořila v Británii, kde od roku 1968 žije, třeba interiér sídla pojišťovny Lloyds nebo prodejnu módní značky Joseph.
   04:43
   Picasso na Kampě
    Vášeň a vina podle Pabla Picassa. Jeho rozsáhlý grafický cyklus, který vznikal ve třicátých letech minulého století, je ode dneška k vidění v Museu Kampa. Většinou jsou tato díla distribuována samostatně, teď je ale celá práce kompletní.
    06:11
    Nová deska Thoma Artwaye All I Know
     Za své debutové album získal loni dvě Ceny Anděl. A zatímco hudební nápady pro něj hledal v Austrálii, tak pro inspiraci k písním na druhou desku, vyrazil na Sumatru.
     07:04
     Nová deska Thoma Artwaye
      Živý rozhovor s písničkářem Thomem Artwayem.
      11:46
      Výstava Romana Šafránka
       Dřív maloval kulisy pro Národní divadlo v Praze i v Brně – teď se soustředí na vlastní tvorbu. Roman Šafránek vystavuje svoje práce, které vznikaly v posledních 25 letech.
       13:28
       Výročí 55 let divadla Ypsilon
        Jubilejní sezónu dnes zahájí svou už kultovní verzí Dvořákovy Prodané nevěsty. S oslavami začalo divadlo už v poledne v centru Prahy.
        15:39
        Pohádka Čertí brko
         Režisér Marek Najbrt dokončil svůj aktuální filmový projekt, pohádku Čertí brko. Do kin přijde 29. listopadu. Příběh vypráví o porouchaném pekelném peru, které zapisuje lidské hříchy.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         18. září 2018

         Přehled dílů

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám