18 minut

10. červenec 2018

Obsah dílu

Letní kino FAMU filmů — Zjevení Vladimíra Kokolii — Film Jan Palach — Letní slavnosti staré hudby — Dětské hřiště Kurta Gebauera — Brno podporuje filmaře — Michal Tomek: Hrdinské bitky o zítřek — Drake překonal Beatles — Galerie výtvarného umění s novým vizuálem

Části dílu

00:36
Letní kino FAMU filmů
  Přehlídka studentských filmů v letním kině v Pragovce.
  02:56
  Zjevení Vladimíra Kokolii
   Ikon Gallery v Birminghamu poprvé vystavuje díla Vladimíra Kokolii. Český umělec se proslavil zejména kombinováním nejrůznějších malířských a grafických technik.
   04:49
   Film Jan Palach
    Jan Palach - nový film režiséra Roberta Sedláčka se představuje v upoutávce. Premiéra ho čeká přesně na padesáté výročí okupace Československa vojsky varšavské smlouvy - tedy 21. srpna.
    06:17
    Letní slavnosti staré hudby
     Operní gala s francouzskou pěvkyní Véronique Gensovou v hlavní roli právě teď otevírá Letní slavnosti staré hudby.
     06:54
     Dětské hřiště Kurta Gebauera
      Dobrodružná krajina určená k dětským hrám a ukrytá mezi panelovými domy. Pro ostravské sídliště Fifejdy ji před více než třiceti lety navrhl a sám pomohl s její realizací sochař Kurt Gebauer.
      09:21
      Brno podporuje filmaře
       Pohádka Hodinářův učeň nebo celovečerní filmy Modelář a Poslední aristokratka - to jsou některé z dvanácti projektů, které dosáhly na dotaci od Jihomoravského filmového nadačního fondu.
       11:47
       Michal Tomek: Hrdinské bitky o zítřek
        Restaurátorství zanechal, aby se mohl věnovat volné tvorbě. Pražská Galerie kritiků rekapituluje dílo Michala Tomka za posledních deset let.
        14:10
        Drake překonal Beatles
         Rapper Drake překonal legendární Beatles. Alespoň tedy v nejsledovanějším žebříčku prodejnosti singlů, který vydává hudební magazín Billboard.
         14:54
         Galerie výtvarného umění s novým vizuálem
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          11. červenec 2018

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám