18 minut

28. duben 2018

Část: Výstava španělského malíře Martineze

Obsah dílu

Festival Open Square — Roger Waters koncertuje v Praze — 60 let Laterny magiky — Galerie místo garáží — Nová kniha George R. R. Martina — Svatý grál od Monty Pythons v Brně — Výstava španělského malíře Martineze — Christies v České centru Berlín — Výstava děl Augusta Rodina

Části dílu

00:37
Festival Open Square
  Jedenáct pražských kulturních a společenských institucí se spojilo a uspořádalo společný den otevřených dveří. Přivedla je k tomu atmosféra náměstí Jana Palacha, se kterým všechny sousedí. V jeho blízkosti pořádají každoročně festival Open Square.
  02:32
  Roger Waters koncertuje v Praze
   Roger Waters někdejší člen skupiny Pink Floyd dvakrát po sobě zpívá v Praze. Jeho včerejší velkolepá show se v metropoli zopakuje ještě dnes večer. Pro mnohé jedna z největších koncertních událostí roku se nesla taky v duchu protestu proti prezidentu Donaldu Trumpovi.
   04:09
   60 let Laterny magiky
    Poprvé se představila na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu. Od té doby uplynulo šedesát let a Laterna Magika slaví. Soubor teď nabízí divákům nejúspěšnější představení, ale i prohlídky zákulisí. Na jejich domovské scéně v Národním divadle je Anna Bahnerová.
    07:59
    Galerie místo garáží
     Prostorná galerie, ateliéry, místo pro tvůrčí rezidence i nejrůznější umělecké projekty. V pražském Karlíně vznikl nový kulturní prostor Garage Gallery Karlín. V bývalých garážích a autoopravně z roku 1937.
     10:25
     Nová kniha George R. R. Martina
      George R. R. Martin – autor Her o trůny konečně oznámil termín, kdy vyjde jeho nová kniha. Nebudou to ale očekávané Vichry zimy, šesté pokračování série Písně ledu a ohně, ale jiný příběh ze světa Západozemí.
      10:55
      Svatý grál od Monty Pythons v Brně
       Svatý grál přijel do Brna hledat král Artuš – ovšem ne coby onen moudrý a důstojný panovník, jak ho známe z legend, ale jako potrhlý nemotora. Historický příběh z anglické minulosti vypráví Městské divadlo Brno optikou skupiny Monty Python.
       13:08
       Výstava španělského malíře Martineze
        Španělský malíř Manuel Martinez vystavuje poprvé v Česku - v pražské galerii Mánes.
        13:59
        Christies v České centru Berlín
         Krásky a zvířata. Aukční síň Christies představuje během berlínského Gallery Weekendu výstavu děl, která se zabývají ideálem krásy i fascinací hrůzou. Práce vytvořené nebo sesbírané v Německu a Svaté říši římské vystavují v Českém centru v Berlíně.
         14:32
         Výstava děl Augusta Rodina
          Myslitel, Polibek anebo Občané z Calais - nejznámější díla Augusta Rodina jsou teď k vidění v londýnském British Museum. Vystavena jsou tam společně s antickými sochami, které francouzského umělce inspirovaly při jeho tvorbě.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          29. duben 2018

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám