Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Gregory Porter vystoupil v Praze

Svým výrazným barytonem zachází od jazzu, ke gospelu i soulu a svět ho nezná jinak než v pověstné pokrývce tváře. Americký zpěvák, skladatel a dvojnásobný držitel Grammy Gregory Porter vystoupil v pražském Fóru Karlín.

Filmový festival Finále v Plzeni

V Plzni vrcholí festival českých a slovenských filmů Finále. Právě běží závěrečný ceremoniál, na kterém přehlídka rozděluje tzv. Zlaté ledňáčky v pěti hlavních kategoriích i ceny studentské poroty.

Fenomén kol Favorit

Za socialismu patřilo mezi těžko splnitelné sny dětí i dospělých. Legendární jízdní kola teď připomene výstava Fenomén Favorit. V Národním technickém muzeu v Praze návštěvníci uvidí 60 modelů vyrobených od 50. let. Nechybí běžné typy ani závodní speciály

Inscenace Řeči léčí v Národním divadle)

Zakladatelé psychoanalýzy Sigmund Freud a Carl Gustav Jung se potkávají na jevišti. Činohra národního divadla moravskoslezského nastudovala v české premiéře hru britského dramatika Christophera Hamptona s názvem Řeči léčí.

Klavírista Frahm v Lucerně

Ve starých nástrojich objevuje nové zvuky. Čerpá z klasické hudby i ambientu a elektro žánrů. Skladatel a klavírista Nils Frahm vystoupil v pražské Lucerně. Do Česka přijel po třech letech v rámci světového turné All Melody. Nová stejnojmenná deska je žán

Bourání Libeňského mostu

Radní hlavního města podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě by měl vzniknout nový. Návrh teď posoudí ještě pražští zastupitelé.

Festival vědeckých filmů v Olomouci

V Olomouci začíná mezinárodní festival populárně - vědeckých filmů AFO. Letos ho zahajuje snímek Planeta oceánů francouzského režiséra Mišela Pitiota - v Česku bude k vidění vůbec poprvé a autor jej sám osobně představí.

Jezinky a bezinky

Zuzana Kronerová a Jana Synková v parodii na hrůzostrašné hororové příběhy. Studio Ypsilon nastudovalo v režii Jana Schmidta slavnou komedii Josepha Kesselringa Jezinky a bezinky.

Festival Prague Photo

Sto padesát fotografů obsadilo v centru Prahy Clam-Gallasův palác - začal festival Prague Photo. Na jedenáctém ročníku svoji aktuální tvorbu představuje třeba Gabriela Fárová nebo Antonio Cossa.

Heaven Before All Hell Breaks Loose

Anglický hip-hopový hudebník Plan B vydá na začátku května novou desku. Na jeho čtvrté album Heaven Before All Hell Breaks Loose čekali fanoušci šest let.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD