18 minut

16. březen 2018

Obsah dílu

Febiofest 2018 — ČEZ a KVIFF — Mýcení v divadle Na Zábradlí — Chaplin jako balet — Albatros kupuje Vyšehrad — Umění spojené s výzkumem — Festival Bazaar — Filharmonie hraje s mobily — Magnesia Litera v kategorii próza

Části dílu

00:36
Febiofest 2018
  V pražském Kongresovém centru právě teď vystupuje francouzský šansoniér Charles Aznavour. V předvečer koncertu převzal na Febiofestu Kristiána za celoživotní přínos kinematografii.
  03:01
  ČEZ a KVIFF
   Zatímco Febiofest právě odstartoval, problém naopak řeší největší česká filmová přehlídka. Karlovarský filmový festival už nebude mít podporu energetické skupiny ČEZ.
   04:56
   Mýcení v divadle Na Zábradlí
    Staré křivdy, dávná přátelství a hlavně všudypřítomná přetvářka - o tom všem je nová inscenace režiséra Jana Mikuláška.
    07:15
    Chaplin jako balet
     Charlie Chaplin tančí na Nové scéně plzeňského Tylova divadla - jako chudý chlapec z londýnského předměstí i jako úspěšná hollywoodská hvězda.
     09:32
     Albatros kupuje Vyšehrad
      Skupina Albatros Media koupila nejstarší české nakladatelství Vyšehrad. Jednička na českém trhu s knihami si od toho slibuje posílení své pozice v literatuře faktu a pro dospělé.
      10:06
      Umění spojené s výzkumem
       Výstava Zdeny Kolečkové Podivná botanika a jiné příběhy se komplexně věnuje Ústeckému kraji. Zkoumá jeho současné problémy i jejich historické příčiny.
       11:57
       Festival Bazaar
        V pátek 16. března ve 20 hodin odstartuje Festival Bazaar mezinárodně uznávaná inscenace One Gesture progresivní polské scény Nowy Teatr.
        13:50
        Filharmonie hraje s mobily
         Velmi neobvyklý koncert zažily fanoušci klasické hudby ve Zlíně. Hudebníky z tamní Filharmonie Bohuslava Martinů doprovázel 20-ti členný sbor hráčů na mobilní telefony.
         15:42
         Magnesia Litera v kategorii próza
          Ivana Myšková ve své sbírce povídek Bílá zvířata jsou velmi často hluchá popisuje slabosti, nedokonalosti, ale i výjimečné schopnosti zvláštních postaviček.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          17. březen 2018

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám