7. únor 2018

Obsah dílu

Dva přední čínští malíři v Praze — Princip slasti — Cena kritiky za mladou malbu — Vendula Chalánková ve Vile Pelé — Mozartovu operu Kouzelná flétna — Druhá série seriálu Rapl — Přehlídka španělských snímků — Čarodějky ze Salemu — Román Počátek — Paříž 15:17

Části dílu

00:37
Dva přední čínští malíři v Praze
  Jejich dílo představuje Galerie hlavního města. Ve škole je varovali před kapitalismem a tržní ekonomikou. Dnes se jejich díla prodávají za miliony.
  02:48
  Princip slasti
   Herec Karel Roden hledá části ženských těl na trase Praha – Varšava – Oděsa. V detektivní sérii Princip slasti, kterou v Praze právě natáčí polský režisér Dariusz Jablonski.
   05:20
   Cena kritiky za mladou malbu
    Lauerátem letošní Ceny kritiky za mladou malbu je Filip Dvořák. Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové prošel ateliéry Jiřího Černického a Marka Meduny.
    07:20
    Vendula Chalánková ve Vile Pelé
     Má výjimečnou schopnost s nadsázkou glosovat každodenní realitu. O umělkyni Vendule Chalánkové se často mluví jako o jedné z nejvtipnějších českých autorek.
     08:12
     Mozartovu operu Kouzelná flétna
      Fakulta umění Ostravské univerzity a Hudební akademie Karola Szymanowského z Katowic spojily své síly a nastudovaly Mozartovu operu Kouzelná flétna.
      10:23
      Druhá série seriálu Rapl
       Detektiv Kuneš ze seriálu Rapl se na pár dnů vrátil do Karlových Varů. Filmový štáb tam pokračuje v natáčení druhé série oblíbeného seriálu České televize.
       12:17
       Přehlídka španělských snímků
        La Película přehlídka španělských snímků začne přesně za týden a zahájí ji thriller Pozdě na hněv. Režisér Raúl Arévalo si za něj loni odnesl španělské ocenění Goya.
        13:30
        Čarodějky ze Salemu
         Titul, který nedávno uvedlo pražské Divadlo na Vinohradech, nasazuje aktuálně taky brněnské Městské divadlo.
         15:26
         Román Počátek
          Fanoušci amerického spisovatele Dana Browna se dočkali vydání jeho zatím posledního románu Počátek. Novinku v českém překladu nabízejí knihkupectví od dnešního dne.
          15:54
          Paříž 15:17
           Držitel dvou Oskarů Clint Eastwood uvádí ve svých sedm-a-osmdesáti letech nový film. V dramatu Paříž 15:17 zpracoval dva roky starou událost, kdy terorista zaútočil ve vlaku ve Francii.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           8. únor 2018

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám