8. listopad 2017

Část: Čeští filmaři v Izraeli a naopak

Obsah dílu

Antracitová pole na Strunách podzimu — Šperky z doby Velké Moravy na výstavě — Oceněný snímek Lichožrouti — Čeští filmaři v Izraeli a naopak — Komunismus a jeho epocha — Honza Křížek sólově — Festival francouzského filmu — Louvre v Abú Dabí — Zemřela herečka Karin Dorová — Lupič v nesnázích v Divadle Mír

Části dílu

00:38
Antracitová pole na Strunách podzimu
  Skladba o těžkém životě horníků doplněná o jejich skutečná jména i fotografie. V Praze zaznělo oratorium Antracitová pole o havířích těžících uhlí na americkém severu.
  03:01
  Šperky z doby Velké Moravy na výstavě
   Běžně nepřístupné originály velkomoravských šperků ode dneška obdivují návštěvníci uherskobrodského Muzea J. A. Komenského. To si vzácné exponáty vypůjčilo ze sbírek Slováckého muzea.
   04:54
   Oceněný snímek Lichožrouti
    Film Lichožrouti bodoval na mezinárodním filmovém festivalu pro děti v Chicagu. Dětská porota ho zvolila nejlepším animovaným snímkem.
    05:21
    Čeští filmaři v Izraeli a naopak
     Česká republika podepsala smlouvu o filmové koprodukci s Izraelem. Tvůrcům umožní nejen čerpat peníze hned ze sedmi fondů kinematografie, ale i využívat zkušeností nebo značně odlišných lokací a námětů obou zemí.
     08:05
     Komunismus a jeho epocha
      Vznik, vývoj i současné podoby komunismu představuje nová výstava na piazzetě Národního divadla. Připravil ji Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s německým historickým muzeem.
      08:44
      Honza Křížek sólově
       Má za sebou dlouholetou muzikantskou kariéru a teď vydává první sólovou desku. Muzikant Honza Křížek, frontman Walk Choc Ice a dlouholetý hlas skupiny Blue Effect.
       10:53
       Festival francouzského filmu
        Přesně za čtrnáct dní u nás bude mít svátek francouzský film. Přehlídka nabídne celkem sedmapadesát snímků - z toho šestnáct v české předpremiéře.
        12:38
        Louvre v Abú Dabí
         Nejde o chybu v zeměpisu - Spojené arabské emiráty slavnostně otevřely jedinou pobočku francouzského muzea na světě. K vidění je 620 děl včetně da Vinciho, Moneta nebo Picassa, zhruba třetina z nich tvoří stálou expozici.
         15:17
         Zemřela herečka Karin Dorová
          15:48
          Lupič v nesnázích v Divadle Mír
           Nové ostravské Divadlo Mír uvádí během krátké doby své existence už třetí komedii a plní tak, co si předsevzalo: hrát divácky přitažlivý repertoár ve tvůrčím pojetí.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           9. listopad 2017

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám