18 minut

5. říjen 2017

Obsah dílu

Nobelova cena za literaturu — Nobelova cena za literaturu — Zemřel Vladimír Renčín — Zemřel Vladimír Renčín — Hudební festival Moravský podzim — Hladový Bizon v kinech — Knihovna roku 2017 — Rozloučení s Květou Fialovou — Signal festival — České angažované umění na výstavě

Části dílu

00:38
Nobelova cena za literaturu
  Britský spisovatel japonského původu Kazuo Ishiguro je letošním držitelem Nobelovy ceny za literaturu - oznámila Švédská akademie.
  02:24
  Nobelova cena za literaturu
   Rozhovor s Lenkou Sobotovou.
   06:02
   Zemřel Vladimír Renčín
    V 75ti letech zemřel po dlouhé nemoci Vladimír Renčín. Karikaturista a ilustrátor se proslavil originálními kreslenými vtipy.
    08:15
    Zemřel Vladimír Renčín
     Přátelé a kolegové vzpomínají na Vladimíra Renčína jako na čestného uzavřeného člověka, který raději pozoroval okolí, než by byl středem společnosti.
     09:55
     Hudební festival Moravský podzim
      Živý vstup Veroniky Kynčlové.
      11:20
      Hladový Bizon v kinech
       Od narození nevidí, v dospělosti se mu začal zhoršovat i sluch. Má romantické představy o indiánech, u šamana z kmene Navahů chce podstoupit ozdravný rituál - jmenuje se Hladový Bizon.
       13:16
       Knihovna roku 2017
        Knihovna roku 2017 sídlí ve Křtinách na Jižní Moravě. Cenu dostala za to, jak láká nové čtenáře a taky spolupracuje s obecními spolky.
        13:40
        Rozloučení s Květou Fialovou
         Lidé se dnes naposledy rozloučili s Květou Fialovou. Herečka zemřela minulý týden po dlouhé nemoci. Bylo jí 88 let.
         15:22
         Signal festival
          Festival světla Signal představil svůj letošní program. Divákům nabídne v Praze dvacítku instalací od českých i zahraničních tvůrců včetně oblíbených videomappingů, a to na dvou trasách - v centru a na Vinohradech.
          15:49
          České angažované umění na výstavě
           Politika, feminismus, ekologie. Témata, která dnes nejvíc provokují umělce. I když se angažovanost v současné době příliš nenosí, výtvarníci, kteří se potřebují k okolnímu světu vyjádřit, nevymřeli.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           6. říjen 2017

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám