28. listopad 2016

Obsah dílu

Spitfire Company a orchestr Berg — Nové zpracování Žebrácké opery — Festival francouzského filmu — Životopis Mariky Gombitové — Buňka číslo — Hapestetika - hmatová výstava — Zemřel grafik Jan Rajlich — Proměna památky UNESCO — Nový videoklip skupiny OK Go — Dokument o Usainu Boltovi

Části dílu

00:34
Spitfire Company a orchestr Berg
  Co vše je touha? Téma nového představení Spitfire Company, které mezinárodně oceňovaný taneční soubor vytvořil s Orchestrem Berg. Svůj dosud největší projekt uvedou zítra v premiéře v pražském divadle Ponec.
  02:49
  Nové zpracování Žebrácké opery
   Kabaret 21. století slibují tvůrci připravovaného představení. Nové zpracování Žebrácké opery Bertolda Brechta uvidí diváci v pražské Lucerně v dubnu příštího roku a hlavní hvězdou bude operní pěvkyně Dagmar Pecková.
   03:15
   Festival francouzského filmu
    Festival francouzského filmu přivítá největší hvězdu letošního 19. ročníku - v pražském kině Světozor uvede svůj snímek Kameny bolesti režisérka Nicol Garciová.
    06:34
    Životopis Mariky Gombitové
     Ke svým šedesátinám si nadělila vlastní knihu - Marika Gombitová dnes v Praze představila a pokřtila svůj životopis Úlomky vzpomínek, na kterém pracovala s novinářem Miroslavem Graclíkem.
     07:22
     Buňka číslo
      Rozhovor s Petrou Hůlovou
      11:31
      Hapestetika - hmatová výstava
       Dotýkejte se prosím - tak zní motto hmatové výstavy v Českém centru. Jejím cílem je zpřístupnit výtvarné umění lidem se zrakovým postižením a naopak těm co vidí umožnit zážitek z hmatového vnímání sochařských děl.
       13:35
       Zemřel grafik Jan Rajlich
        Ve věku 96 let dnes v Brně zemřel přední český grafik Jan Rajlich. Absolvent baťovské Školy umění ve Zlíně se věnoval užité i volné grafice a se svou tvorbou uspěl doma i v zahraničí. Byl zakladatelem Bienále Brno a laureátem Ceny města Brna.
        14:08
        Proměna památky UNESCO
         Zelená hora se po víc než dvě stě letech vrací do podoby, jak ji navrhnul stavitel Jan Blažej Santini-Ajchl. Sloužit bude turistům a poutníkům – místo hrobů mezi ambitem a kostelem bude odpočinková zóna.
         16:13
         Nový videoklip skupiny OK Go
          17:45
          Dokument o Usainu Boltovi
           Získal devět zlatých olympijských medailí a může o sobě tvrdit, že je nejrychlejším sprinterem světa - teď Jamajčan Usain Bolt popisuje svoji cestu k úspěchu v novém dokumentu.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           29. listopad 2016

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám