Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Amatérské záběry v NAF

Amatérské záběry ze soukromých oslav a událostí v kruhu příbuzných nemusí mít hodnotu jen pro samotné aktéry a majitele. Hlásí se o ně i Národní filmový archiv.

Jaromír Švejdík, Priessnitz a poslední album

Rozhovor s Jaromírem Švejdíkem.

Vítězové ceny kritiků za mladou malbu

Painter and Painter - tedy Malíř a Malíř - je název výstavy, která svedla dohromady vítěze letošní ceny kritiků za mladou malbu Martina Lukáče a holandského umělce Roela Van Der Lindena.

Výstava Figurama

Ocenění pro mladé výtvarníky se rozdávala i v Plzni, v rámci 16. ročníku přehlídky FIGURAMA. V jejím rámci byl vyhlášen teprve druhý vítěz Ceny Egona Schieleho.

Mezinárodní den samizdatu

12. říjen se stal Mezinárodním dnem samizdatu. Jeho vyhlášení se v knihovně Libri prohibiti zúčastnili čeští i slovenští představitelé samizdatu.

Kniha vzpomínek a fotografií

Host ve studiu - fotograf Robert Vano.

Nový Jičín aneb malá Vídeň

Divadlo, soud, honosné vily i továrny. Jak se vyvíjelo stavitelství v Novém Jičíně nově připomínají historikové z Muzea Novojičínska.

Rekonstrukce Barrandovských teras

Začala očekávaná rekonstrukce Barrandovských teras. Vlastník stavby, akciová společnost Barrandovské terasy, chce chátrající památkově chráněnou budovu s věží opravit tak, aby se co nejvíc podobala původnímu projektu.

PJ Harvey veze novou desku

Po pěti letech se českému publiku připomene britská muzikantka PJ Harvey. Do Prahy veze své nové album The Hope Six Demolition Project.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2016
 L ST AD