18 minut

10. říjen 2016

Obsah dílu

Zemřel oskarový režisér Andrzej Wajda — Nestor polské kinematografie — Zmizelá Rotunda sv. Václava po opravách — Provokatér Chuck Palahniuk v Praze — Fotograf hvězd Sam Shaw — Vyprodané koncerty a nové album Karla Gotta — Projekce tureckého filmu Mustang v pražském Aeru — Výstava afroamerických umělců v Paříži — Cviční požární poplach v Národním divadle — Divadlo o člověku upgradovaném v Ostravě

Části dílu

01:07
Zemřel oskarový režisér Andrzej Wajda
  Ve věku 90 let zemřel polský filmový režisér a dramatik Andrzej Wajda, který patřil k nejvýznamnějším představitelům polské filmové školy. Je držitelem řady ocenění, včetně Oscara.
  03:07
  Nestor polské kinematografie
   Rozhovor s Petrem Vlčkem, filmovým historikem.
   06:58
   Zmizelá Rotunda sv. Václava po opravách
    Práce na unikátním archeologickém nalezišti jsou definitivně u konce. Základy předrománského kostela a svatováclavské rotundy z 11. století objevili archeologové náhodně - během rekonstrukce historické budovy fakulty.
    08:43
    Provokatér Chuck Palahniuk v Praze
     Chuck Palahniuk diskutoval se čtenáři. Americký spisovatel přijel do Prahy na Festival spisovatelů. Během příštích dní se zúčastní autogramiády a navštíví divadelní adaptaci své nejznámější knihy Klub rváčů.
     09:23
     Fotograf hvězd Sam Shaw
      Woody Allen, Alfred Hitchock, Charlie Chaplin, Audry Hepburnová a mnoho dalších. Sam Shaw se proslavil jako fotograf hvězd a jeho dílo se stalo ikonickým.
      11:23
      Vyprodané koncerty a nové album Karla Gotta
       Karel Gott zase koncertuje. Zpěvák se představí v pražské Malostranské besedě. Samostatně tak zazpívá poprvé po prodělané léčbě nádorového onemocnění. Vstupenky byly rozebrané během několika minut.
       11:38
       Projekce tureckého filmu Mustang v pražském Aeru
        Pražské kino Aero se dnes večer jako jediný český kinosál zapojí do celoevropské simultánní projekce tureckého filmu Mustang. Snímek obdržel cenu Evropského parlamentu LUX Prize a Europa Cinemas Label za rok 2015.
        13:09
        Výstava afroamerických umělců v Paříži
         Paříž otevřela novou výstavu v Muzeu na nábřeží Branly. Ta představuje desetiletí tvorby afroamerických umělců, ale i rasistické karikatury a obrazy, které je urážely.
         15:26
         Cviční požární poplach v Národním divadle
          Požár v Národním divadle nanečisto. Tak se dá popsat dnešní preventivní bezpečnostní cvičení, které zde proběhlo. Nepravý požár vyvolala neodborná manipulace s pyrotechnikou a během cvičení došlo k evakuaci zaměstnanců a návštěvníků.
          16:03
          Divadlo o člověku upgradovaném v Ostravě
           Selfie tyče, aplikace, mobily i chatování. Nic z toho nechybí v nové české divadelní hře Humanity Upgrade. Sondu do světa digitálních technologií připravil ostravský klub Stará Aréna.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           11. říjen 2016

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám