15. září 2016

Obsah dílu

Stanislav Libenský Adward — Ztraceni v Mnichově — Eight Days a Week — Cyklus reportáží Cikán je cikán — Opera na Stalinu — Dokument Zlatý muž z Ria — Letní školy architektů o rozvoji Ostravy — Celoživotní dílo Bohuslava Woodyho Vašulky — Koncert mladých pěvkyň po mistrovském kurzu

Části dílu

00:36
Stanislav Libenský Adward
  O tom, že ze skla se dá udělat nejen váza, svědčí soutěžní výstava Stanislav Libenský Adward.
  02:43
  Ztraceni v Mnichově
   Snímek Ztraceni v Mnichově má šanci získat Oscara. Komediální drama režiséra Petra Zelenky bude reprezentovat českou kinematografii v kategorii nejlepší cizojazyčný film.
   03:20
   Eight Days a Week
    Po celém světě dnes v kinech zní Beatles - unikátní dokument Eight Days a Week ukazuje kapelu na vrcholu a před vyprodanými stadiony.
    05:22
    Cyklus reportáží Cikán je cikán
     Knihu ze života Romů v zemích bývalého východního bloku u nás představila polská reportérka listu Gazeta Wyborsza Lidia Ostalowska.
     08:26
     Opera na Stalinu
      Prostor bývalého Stalinova pomníku na pražské Letné se proměnil v divadelní pódium. Svojí verzi opery Wolganga Amadea Mozarta Kouzelná flétna tu včera v premiéře předvedli členové spolku Run OpeRun.
      10:45
      Dokument Zlatý muž z Ria
       Patří k naším nejlepším současným sportovcům, v posledních týdnech na sebe strhl možná i nejvíc pozornosti ze všech. Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek.
       12:51
       Letní školy architektů o rozvoji Ostravy
        Spojit Dolní oblast Vítkovic s centrem Ostravy by mohla nová tramvajová linka a městský park. Návrhy, které mají šanci na realizaci, vzešly od účastníků Letní školy architektů.
        14:54
        Celoživotní dílo Bohuslava Woodyho Vašulky
         Proslavil se jako průkopník videoartu. Celoživotní dílo Bohuslava Woodyho Vašulky ode dneška vystavují na Špilberku.
         15:25
         Koncert mladých pěvkyň po mistrovském kurzu
          Učily se od pěvkyň, které už něco dokázaly. Teď naopak absolventky interpretačních kurzů v Litni dokazují, co si z toho vzaly.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          16. září 2016

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám