18 minut

11. září 2016

Obsah dílu

Zlatý lev z festivalu v Benátkách — Zlatý lev z festivalu v Benátkách — 11. září jako inspirace pro umělce — Premiéra Dvořákovy písňové prvotiny — Čtenářské koutky za mřížemi — Zemřela ikona konce války — Koncert Sharon Robinsonové — Maria von Ebner-Eschenbachová — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:39
Zlatý lev z festivalu v Benátkách
  Zlatého lva z filmového festivalu v italských Benátkách si odváží černobílý snímek Žena, která odešla. Minimalistické drama filipínského režiséra Lava Diaze, o bývalé učitelce, která se vrací z vězení do běžného života.
  02:20
  Zlatý lev z festivalu v Benátkách
   O festivalu v Benátkách teď s jeho pravidelným návštěvníkem a hlavně uměleckým ředitel karlovarského festivalu Karlem Ochem.
   07:07
   11. září jako inspirace pro umělce
    Spojené státy si připomínají 15 let od tragédie 11. září. Teroristický útok má památník přímo v New Yorku na místě, kde stály věže Světového obchodního centra.
    09:18
    Premiéra Dvořákovy písňové prvotiny
     Živý vstup redaktorky Ireny Krchákové.
     12:01
     Čtenářské koutky za mřížemi
      Jo Nesbo, Wilbur Smith, Dan Brown nebo Frederyck Forsyth - u českých vězňů vede hlavně zahraniční dobrodružná literatura. Knihovnu navštěvuje zhruba každý sedmý odsouzený.
      13:48
      Zemřela ikona konce války
       Jeden z nejslavnějších snímků v historii fotografie přišel o svoji hlavní hrdinku. V 92 letech zemřela Greta Friedmanová - zdravotní sestra, kterou na Times Square líbá námořník.
       14:12
       Koncert Sharon Robinsonové
        Múza Leonarda Cohena a držitelka ceny Grammy, písničkářka Sharon Robinsonová dnes večer hraje v pražské Arše.
        16:50
        Maria von Ebner-Eschenbachová
         Před sto lety zemřela asi nejvýznamnější německy píšící autorka devatenáctého století. Maria von Ebner-Eschenbachová - šlechtična z moravských Zdislavic ve svých dílech popisovala problémy chudých a lidí na okraji společnosti.
         17:46
         Kultura v příštím týdnu
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          12. září 2016

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám