18 minut

16. srpen 2016

Obsah dílu

Svěrákův nový film — Mallory je v nominaci na EFA — Hudební festival Špilberk — Český majitel vzácných známek — Dům Františka Škroupa — Don Giovanni v roce 1972 — Kam se Slovanskou epopejí? — Papírové koláže ve věži — Vzácné varhany — Po strništi bos

Části dílu

00:37
Svěrákův nový film
  Po strništi bos – nový film autorské dvojice Zdeňka a Jana Svěrákových se právě natáčí v jihočeských Slavonicích.
  02:38
  Mallory je v nominaci na EFA
   Před osmi lety získala Helena Třeštíková evropského Oscara za film o Reném. Teď se o prestižní cenu uchází s Mallory. Vítěz loňské soutěže dokumentů v Karlových Varech se objevil v širší nominaci Evropské filmové akademie.
   03:54
   Hudební festival Špilberk
    V Brně dnes začíná Mezinárodní hudební festival Špilberk. Hradní nádvoří bude na sedm srpnových večerů patřit filharmonikům.
    04:35
    Český majitel vzácných známek
     Nejcennější známka světa v českých rukou. Neznámý sběratel z Prahy si koupil modrého i červeného Mauricia. Jde pravděpodobně o v současnosti jediný prodejný exemplář na světě.
     06:40
     Dům Františka Škroupa
      Budově postavené na počest autora české hymny hrozí demolice. Dům Františka Škroupa chátrá už od sedmdesátých let. Radnice na jeho opravy nemá peníze.
      07:05
      Don Giovanni v roce 1972
       Slavného svůdníka z klasické Mozartovy opery poslal do druhé poloviny minulého století slavný festival v rakouském městě Bregenz.
       08:19
       Kam se Slovanskou epopejí?
        Živý vstup Terezy Radvákové.
        09:47
        Papírové koláže ve věži
         Pohled z kostelní věže jako výtvarná inspirace pro papírové koláže. Výtvarnice Vendula Chalánková je vytvořila přímo pro netypický výstavní prostor. Ten se nachází desítky metrů nad zemí ve svatojánské věži kostela ve Frýdku - Místku.
         11:52
         Vzácné varhany
          Desítky let se o ně nikdo nestaral, teď přišla injekce na poslední chvíli. Vzácné varhany z chrámu panny Marie v Polné se podařilo zachránit před úplnou zkázou.
          13:49
          Po strništi bos
           Rozhovor s Janem Svěrákem.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           17. srpen 2016

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám