18 minut

18. únor 2016

Obsah dílu

Svatba pozdního léta v Činoherním klubu — Jan Kačer v Činoherním klubu — World Press Photo — Filmový svět Davida Cronenberga — Ceny divadelní kritiky — Předání Madony z Veveří — Televizní kategorie Českého lva — Krásné psací stroje v Divadle Na zábradlí — Zlín Film Fest — Ceny Berlinale

Části dílu

00:36
Svatba pozdního léta v Činoherním klubu
  Návrat v čase připomíná setkání herce a režiséra Jana Kačera a režiséra, dramatika Ladislava Smočka. Jan Kačer se po čtyřiceti letech rozhodl vrátit na svojí mateřskou scénu - do pražského Činoherního klubu.
  01:59
  Jan Kačer v Činoherním klubu
   Rozhovor s Janem Kačerem.
   04:23
   World Press Photo
    Hope for a New Life - fotografie kojence, kterého otec přenáší pod ostnatým drátem australského fotografa Warrena Richardsona. Podle očekávání tak letošní soutěž World Press Photo vyhrál snímek reflektující současnou uprchlickou krizi.
    05:11
    Filmový svět Davida Cronenberga
     Moucha, Dějiny násilí nebo Nahý oběd - filmový svět Davida Cronenberga ukazuje výstava v pražském Domu U Kamenného zvonu. Návštěvníci nahlédnou do dílny speciálních efektů, které spojuje osobitý styl kanadského režiséra.
     07:09
     Ceny divadelní kritiky
      08:12
      Předání Madony z Veveří
       Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
       09:49
       Televizní kategorie Českého lva
        Český lev letos poprvé ocení taky televizní tvorbu. A to v kategoriích za nejlepší film nebo minisérii, seriál nebo nejlepší dokument. Slavnostní udílení pak proběhne 5. března.
        12:01
        Krásné psací stroje v Divadle Na zábradlí
         Hrabal, Škvorecký, Zábrana a Kolář - čtyři velikáni české literatury se potkávají v Divadle Na zábradlí. A to v nové inscenaci Krásné psací stroje. Hudebně divadelní představení v režii Jiřího Havelky má premiéru v pátek.
         14:32
         Zlín Film Fest
          56. ročník Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež vypukne ode dneška za 98 dnů. Pořadatelé při něm představí například francouzskou kinematografii. Hlavně se ale zaměří na 80. výročí zlínských filmových ateliérů.
          15:34
          Ceny Berlinale
           Soutěž o Zlatého medvěda - hlavní cenu z mezinárodního filmového festivalu v Berlíně - jde do finále. Snímky se v kinech budou promítat už jen tři dny. Včera mohli diváci poprvé vidět jednoho z favoritů soutěže - film Kolektiv.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           19. únor 2016

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám