26. leden 2016

Obsah dílu

Mezinárodní den památky obětí holocaustu — Mezinárodní den památky obětí holocaustu — Divoký sny Jiřího Černického — Pěvci z newyorské Metropolitní opery v Praze — Bohdan Sláma točí Bábu z ledu — Adelheid opět v kině — Projekt Nekonečná — Český překlad románu Ostrov v bodě Nemo — Elham Parsianová v pražské Langhans Gallery — Uprchlíci v Calais očima Banksyho

Části dílu

00:57
Mezinárodní den památky obětí holocaustu
  Kresbami, ale i tancem. Tak si připomínají zítřejší Mezinárodní den památky obětí holocaustu, ti, kteří jeho peklo přežili.
  03:13
  Mezinárodní den památky obětí holocaustu
   K uctění památky obětí holokaustu se připojila i Česká televize. A to sérií pořadů, které už jsou už od soboty, součástí programu.
   04:18
   Divoký sny Jiřího Černického
    V galerii Rudolfinum se zhmotnily Divoký sny Jiřího Černického. Na jeden z nich návštěvníci narazí přímo před vchodem do výstavní síně.
    06:44
    Pěvci z newyorské Metropolitní opery v Praze
     Jak se zpívá v new yorské Metropolitní opeře? Stejně jako dnes večer v pražském Obecním domě - shodují se hvězdy večerního koncertu - operní pěvkyně Angel Joy Blue a Maria Agresta.
     07:35
     Bohdan Sláma točí Bábu z ledu
      Po Štěstí, Venkovském učiteli a Čtyřech sluncích přichází Bába z ledu. Tedy nejnovější film Bohdana Slámy, který režisér začal natáčet u Vltavy.
      09:42
      Adelheid opět v kině
       Do kin se vrací Adelheid, první celovečerní barevný film Františka Vláčila. Předpremiéru digitálně zrestaurovaného snímku uvede brněnské kino Scala.
       10:13
       Projekt Nekonečná
        Na problémy s anorexií a sebepoškozováním poukazuje v rámci taneční a divadelní performance projekt Nekonečná. Ten nabízí pohled do nitra dospívající dívky.
        11:56
        Český překlad románu Ostrov v bodě Nemo
         Co má společného skotská aristokratka, majitel továrny na knižní čtečky a bohémský kuřák opia? Odpověď do Prahy přivezl Jean-Marie Blas de Robles.
         14:55
         Elham Parsianová v pražské Langhans Gallery
          Vystudovala malbu na Umělecké univerzitě v Teheránu. Teď se perská výtvarnice Elham Parsianová představuje v pražské Langhans Gallery.
          16:51
          Uprchlíci v Calais očima Banksyho
           Plačící dívka z muzikálu Bídníci od včerejška truchlí pro uprchlíky, proti kterým údajně zasáhla policie slzným plynem. Britský umělec Banksy se takto vymezil proti vyklizení části improvizovaného tábora nedaleko Calais.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           27. leden 2016

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám