18 minut

26. listopad 2015

Obsah dílu

Enigma Emmy Göring — Aussie film fest — Kafe a cigárko knižně — Autobiografie Aňy Geislerové — EoDM o útocích v Bataclanu — Koncert za oběti pařížských útoků — Festival francouzského filmu — Praha na plakátech — Oscar pro Leonarda DiCapria?

Části dílu

00:38
Enigma Emmy Göring
  Lhostejnost, cynismus a totální absence upřímného doznání. To vše čiší z pamětí Emmy Göring. Manželka Hermanna Göringa sepsala své vzpomínky v roce 1967, šest let před svou smrtí.
  02:38
  Aussie film fest
   Pilířem programu jsou snímky oceňované na předních světových festivalech. A to jak nové, tak i časem prověřené. Projekt je vzájemnou česko-australskou výměnou a na druhé straně planety představuje naopak filmy tuzemské.
   03:41
   Kafe a cigárko knižně
    Je držitelkou Magnesie Litery a čerstvě i Křišťálové Lupy. Herečka Marie Doležalová sbírá ceny za svůj internetový blog nazvaný Kafe a cigárko. Historky z hereckého podsvětí, které oceňují čtenáři i odborníci, teď vycházejí knižně.
    05:26
    Autobiografie Aňy Geislerové
     Rozhovor s herečkou Aňou Geislerovou.
     09:26
     EoDM o útocích v Bataclanu
      Skupina Eagels of Death Metal vybírá peníze pro pozůstalé obětí teroristického masakru, který vypukl během jejich pařížského koncertu v klubu Bataclan. Členové kapely to uvedli v emotivním rozhovoru pro americký magazín VICE.
      11:20
      Koncert za oběti pařížských útoků
       V koncertním sále konzervatoře studenti zahráli klavírní trio od Schuberta nebo smyčcový kvartet F dur od Beethovena.
       11:40
       Festival francouzského filmu
        Odpověď na útoky v Paříži má i další host Festivalu francouzského filmu - režisér a scenárista Jean-Pierre Améris. Filmaři by měli tomuto - podle něj - hroznému světu dát především komedie, u kterých se mohou lidé uvolnit.
        14:17
        Praha na plakátech
         Neopakovatelné kouzlo ulice spatřuje výtvarnice Jitka Kopejtková v barvách, tvarech a motivech strhaných plakátů. Fotografie míst, kterým jinak málokdo věnuje pozornost, teď vystavuje v Muzeu hlavního města Prahy.
         16:18
         Oscar pro Leonarda DiCapria?
          Kdy jindy, když ne teď. Filmová kritika i diváci se shodují v tom, že výkon Leonarda DiCapria v novém filmu režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua je na Oscara. Jenže tohle tvrdili už tolikrát, až se zdá, že se herci soška vyhýbá.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          27. listopad 2015

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám