Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Marcus Miller v Praze

Marcus Miller v Praze

Skladatel, producent a legendární basskytarista Marcus Miller opět zavítal do Prahy. V poledne si připravil workshop nejen pro muzikanty a večer koncertuje v klubu Roxy.

Živé obrazy Evy Koťátkové

Živé obrazy Evy Koťátkové

Kdo se dnes prošel areálem bohnické léčebny, mohl natrefit třeba na dvojici mužů, která byla spojena provázky, nebo skupinu lidí v bílém v pomalém pohybu.

Operní Oscaři

Operní Oscaři

Česká filharmonie večer v Londýně bojuje o takzvaného operního Oscara. Na prestižní The International Opera Award je orchestr nominován za opětovné objevení jednoaktovky Čím lidé žijí.

Staré pověsti české Jiřího Trnky

Staré pověsti české Jiřího Trnky

Výtvarník Jiří Trnka se dnes symbolicky vrací do svého rodiště. Festival Finále Plzeň právě v tuto chvíli premiérově uvádí restaurovanou verzi jeho prvního loutkového velkofilmu Staré pověsti české.

Režisér Kamil Střihavka

Režisér Kamil Střihavka

Zpěvák Kamil Střihavka se poprvé představuje jako režisér a autor divadelní hry. Pojmenoval ji Tolik hlav a premiéru má v pražské Baráčnické rychtě.

Výstavy s procházkou

Výstavy s procházkou

Procházka s vernisážemi – projekt, ve kterém se spojilo 7 nezávislých olomouckých galerií. Během jediného odpoledne a jediné cesty napříč celým městem tak kurátoři za přítomnosti umělců zahájili 7 výstav současného umění.

Aukce děl Drtikola

Aukce děl Drtikola

Rekordní částka za fotografii vydraženou na aukci v České republice padla za snímek Františka Drtikola.

Pocta Cervantesovi

Pocta Cervantesovi

Poctu Miguelu Cervantesovi - rok před tím, než si Španělsko připomene 400 let od smrti svého slavného autora - připravilo madridské divadlo El Teatro Español. Hra, ve které je Cervantes středobodem, se jmenuje Pingüinas.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2015
 L