Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Headlines

Headlines

Přehled zpráv.

Festival Akcent

Festival Akcent

Osudy protagonistů a obětí vlády vojenské junty v Argentině nebo návod k přípravě pizzy v izolované Severní Koreji, i taková témata zpracovávají divadelníci.

Festival Contempuls

Festival Contempuls

Současnost je klíčovým slovem i pro pražský festival Contempuls, který už sedm let do Česka zve výjimečné zástupce soudobé vážné hudby.

Díla zabavená nacistům

Díla zabavená nacistům

Švýcarské Muzeum výtvarného umění v Bernu přijme kontroverzní sbírku obrazů a soch, kterou mu v poslední vůli odkázal Cornelius Gurlitt.

Dražba Bonaparteho předmětů

Dražba Bonaparteho předmětů

Napoleon Bonaparte, jedna z nejznámějších postav francouzské historie, vzbuzuje v zahraničí větší zájem než doma, aspoň podle výsledků poslední dražby jeho předmětů.

Festival francouzských filmů

Festival francouzských filmů

Režisérka Audrey Danaová osobně představila lechtivý snímek Sex v Paříži.

Festival Janáček Brno

Festival Janáček Brno

Mezinárodní festival Janáček Brno přilákal do skladatelova působiště hned dvě Lišky Bystroušky. K představení z Národního divadla se do programu dostalo nastudování od studentů JAMU. Rozhovor s Jiřím Zahrádkou.

Český lev

Český lev

Česká filmová a televizní akademie rozdá své ceny 21. února. Šanci získat Českého lva z dílny Jakuba Berdycha má víc než 50 snímků, jejich definitivní seznam akademie zveřejní v polovině ledna.

Latin Grammy

Latin Grammy

Latinské Grammy mají své vítěze. Píseň roku nazpíval Enrique Iglesias, trofej za nejlepší album posmrtně dostal Paco de Lucia.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2014
 L