18 minut

9. září 2014

Obsah dílu

Výstava: Rozprava s geometrií — Zahradou těch, které mám rád — Dokument o J. Čapkovi — Varhaník od Matky Boží — Divadlo Plzeň — Dílo Bohumila Kubišty — Nové muzeum Karla Kryla — Senioři fotí celebrity — Knihovna budoucnosti — Nový seriál ČT: Četnické trampoty — Nová pokračování Hercula Poirota

Části dílu

00:34
Výstava: Rozprava s geometrií
  Čtyři výtvarníci, čtyři generace, čtyři různé přístupy. Všechny ale spojuje geometrie. V pražském Letohrádku Hvězda začala výstava Rozpravy s geometrií.
  02:27
  Zahradou těch, které mám rád
   Sám je autorem nesmrtelných románů, a tak se ve svých esejích zabývá jejich uměním. V češtině vychází šestý svazek úvah Milana Kundery.
   03:03
   Dokument o J. Čapkovi
    Josef Čapek možná nezahynul v koncentračním táboře, ale unikl a zmizel kdesi v poválečném Německu. S takovou myšlenkou si pohrává nový hraný dokument Ztracen 45.
    05:04
    Varhaník od Matky Boží
     Varhaník z pařížské katedrály Notre-Dame zavítal do Olomouce. V rámci už 46. ročníku varhanního festivalu tu Philippe Lefebvre zahrál na slavné Engelovy varhany.
     06:30
     Divadlo Plzeň
      Hostem Událostí je Dora Viceníková, hlavní dramaturgyně festivalu Divadlo Plzeň.
      09:43
      Dílo Bohumila Kubišty
       Jeho sbírku umění zpustošil výbuch plynu. Galerista Zdeněk Sklenář se po roce a půl vrací do Prahy s novou galerií a s novou výstavou, souborem grafik otce české moderny Bohumila Kubišty.
       11:52
       Nové muzeum Karla Kryla
        V Kroměříži, rodném místě Karla Kryla, můžou lidé projít jeho životem. A to doslova, vyrostla tam zážitková expozice věnovaná jeho dílu.
        12:15
        Senioři fotí celebrity
         Malostranská beseda zve od včerejška na výstavu fotografií celebrit. Známé tváře pózovaly před objektivy neznámým fotografům, jejichž věkový průměr byl 82 let.
         14:18
         Knihovna budoucnosti
          Napíše knihu teď, ale vyjde jí až za sto let. Kanadská spisovatelka a držitelka Man Bookerovy ceny Margaret Atwoodová je první přispěvatelkou do projektu Knihovna budoucnosti.
          14:48
          Nový seriál ČT: Četnické trampoty
           Jak mladí a nezkušení četníci museli na začátku první republiky střídat svoje rakouské předchůdce a hned řešit ty nejtěžší kriminální případy? Takový je námět nového seriálu České televize: Četnické trampoty.
           16:41
           Nová pokračování Hercula Poirota
            Série knih o jednom z nejslavnějších detektivů má nové pokračování.
            Přehrát celé video
            Stopáž18 minut
            Další díl
            10. září 2014

            Přehled dílů

             

            Události v kultuře na sociálních sítích

            Napište nám