8. září 2014

Část: Festival umění na Tchajwanu

Obsah dílu

Začíná festival Dvořákova Praha — Filmové novinky: Domácí péče — Sting a Paul Simon v Praze — Vlčí jáma v Divadle v Dlouhé — Pink Floyd očima Rogera Waterse — Odhalení identity Jacka Rozparovače — Divadelní novinky: Kitchen Drama — Festival umění na Tchajwanu — Meda Mládková slaví 95. narozeniny

Části dílu

00:35
Začíná festival Dvořákova Praha
  Rozhovor s Markem Vrabcem, uměleckým ředitelem festivalu
  05:26
  Filmové novinky: Domácí péče
   Alena Mihulová a Boleslav Polívka hrají hlavní role v novém filmu Domácí péče. Natáčí ho v Napajedlech na Zlínsku režisér Slávek Horák.
   07:07
   Sting a Paul Simon v Praze
    Americký písničkář Paul Simon a anglický hudebník Sting zavítají během svého společného turné také do Česka. V pražské O2 areně vystoupí v březnu.
    07:34
    Vlčí jáma v Divadle v Dlouhé
     Ukázka z představení. Hostem Událostí v kultuře je herečka Veronika Lazorčáková.
     11:36
     Pink Floyd očima Rogera Waterse
      Zákulisí koncertů jedné z nejslavnějších rockových kapel očima jejího frontmana. Turné skupiny Pink Floyd čtyři roky dokumentoval Roger Waters.
      12:14
      Odhalení identity Jacka Rozparovače
       Kdo byl ve skutečnosti Jack Rozparovač? Na to se snaží odpovědět amatérský detektiv a autor nové knihy o sériovém vrahovi, který se stal na konci 19. století postrachem Londýna.
       14:03
       Divadelní novinky: Kitchen Drama
        Mezi smažením cibule vypukne nefalšované kuchyňské drama. Nové divadelní představení, o tom čím se staneme, když propadneme kulinářským show.
        16:00
        Festival umění na Tchajwanu
         Hlavní hvězdou Tchajwanského festivalu umění je obří „Měsíční králík“. Opírá se o bunkr na námořní základně na severozápadě ostrova.
         16:28
         Meda Mládková slaví 95. narozeniny
          Sběratelka umění Meda Mládková dnes zpřístupnila zdarma Museum Kampa pro všechny. Školní skupiny budou mít volný vstup po dobu tří měsíců. Jeho autorka totiž slaví 95. narozeniny.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          9. září 2014

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám