8. listopad 2013

Obsah dílu

Divadelní novinky — Stavba nového plzeňského divadla ohrožena — Aukce předmětů slavných hudebníků — Výročí Křišťálové noci — Divadelní novinky — Výstava Josefa Sudka — Divadelní novinky — Debutová deska Wu Tang Clan vyšla před 20 lety

Části dílu

00:42
Divadelní novinky
  Jaké to je být alespoň na chvíli spisovatelem Kafkou. Tuhle roli si vyzkouší herci v inscenaci jeho monologů. Hru má nyní na repertoáru Divadlo Na zábradlí.
  05:44
  Stavba nového plzeňského divadla ohrožena
   Stavba nového divadla v Plzni se komplikuje. Zhotovitel chce po městu dalších čtyřicet milionů. Konstrukci údajně prodražují nové evropské normy a zemní práce.
   07:22
   Aukce předmětů slavných hudebníků
    Fotografie, ale i osobní předměty Erica Claptona nebo členů kapely Rolling Stones jdou do dražby v pařížské aukční síní Artcurial.
    08:46
    Výročí Křišťálové noci
     Tzv. Křišťálovou noc roku 1938, jeden z největších protižidovských pogromů, připomíná Severočeské muzeum v Liberci. Fotografie a dokumenty zachycují ničení v českém pohraničí.
     10:27
     Divadelní novinky
      K tradičnímu pojetí Lucerny Aloise Jiráska se nově vrátili ve ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
      12:27
      Výstava Josefa Sudka
       Výstava ve Strahovském klášteře ukazuje svět nejen očima Josefa Sudka, ale zajímá se i o to, jak ho viděli jeho přátelé.
       18:33
       Divadelní novinky
        Je lepší být bohatý, nebo chudý? Ptá se francouzský dramatik Jean Anouilh ve své komedii Pozvání na zámek. Nová premiéra ostravského Divadla Antonína Dvořáka.
        20:11
        Debutová deska Wu Tang Clan vyšla před 20 lety
         Jedna z nejzásadnějších amerických hiphopových skupin Wu Tang Clan vydala přesně před dvaceti lety svoji debutovou desku Enter Wu Tang.
         Přehrát celé video
         Stopáž22 minut
         Další díl
         9. listopad 2013

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám