54 minut

24. listopad 2023

Obsah dílu

Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

Části dílu

00:40
Příměří v Pásmu Gazy
  V Pásmu Gazy začalo platit čtyřdenní dočasné příměří. Hamás devět hodin poté propustil prvních třináct rukojmí unesených 7. října při teroristickém přepadení Izraele. Jde o pět starších žen a čtyři děti s rodinnými příslušníky.
  01:48
  Propuštění části rukojmích
   Zastavení bojů v Pásmu Gazy přineslo úlevu dvěma a čtvrt milionu lidí, kteří tam žijí. Dvě třetiny z nich se staly v důsledku bojů uprchlíky. Rodiny unesených Izraelců žijí ve velké nejistotě, z celkem zhruba 240 odvlečených se současná výměna dotýká jen zlomku.
   04:46
   Okolnosti¨propuštění rukojmích
    Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
    06:41
    Návrat obyvatel do Sderotu
     Příjezdová silnice do Sderotu je plná aut. Stovky obyvatel se vracejí do pohraničního města, které se po 7. říjnu skoro vylidnilo.
     08:27
     Robert Fico v Praze
      Slovenský premiér při první návštěvě Česka po volbách řešil dopravu i energetiku. Od Petra Fialy se dočkal podpory ve výjimce ropných sankcí. Spolu jednali taky o migraci, nebo Ukrajině. Právě v podpoře vojenské pomoci se obě vlády neshodnou.
      11:22
      Vir čínských dětí
       Čína se první zimu po uvolnění protikovidových opatření potýká s obřím nárůstem respiračních onemocnění, zejména u dětí. Nemocnice v Pekingu hlásí, že přestávají tisíce nových pacientů denně zvládat.
       11:51
       Omezování firemních benefitů
        Dvě pětiny firem podle Hospodářské komory omezí benefity, které poskytují svým zaměstnancům. A to v reakci na vládní úspory, které snižují limit pro jejich osvobození od daně. Aktuálně tyto bonusy poskytuje 92 procent podniků, ať už ve formě příspěvků na stravování, kulturu nebo sport.
        14:20
        Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse
         Oscara Pistoria - bývalého jihoafrického paralympijského sprintera - na začátku ledna podmínečně propustí z vězení. Odpykával si trest třinácti a půl roku vězení za vraždu své přítelkyně v roce 2013. Pistorius se hájil, že modelku Reevu Steenkampovou zastřelil skrz dveře koupelny, protože si ji spletl s lupičem.
         14:49
         Jednání koalice v Pardubicích
          Živý vstup redaktorky Kateřiny Bibenové.
          16:19
          Spotřeba zemního plynu v ČR
           Statistiky potvrdily úspory energií v Česku. Za letošní první tři kvartály podle regulačního úřadu odběratelé spotřebovali přes 51 terawatthodin zemního plynu.
           16:41
           Spor o zákaz vjezdu do části Prahy
            Noční zákaz vjezdu do historického centra Prahy neplatí. Opatření vydrželo jen jedinou noc. Primátor metropole nařídil značky zneplatnit. Chce taky přezkoumat, jestli radnice Prahy 1 nejednala při vyhlášení zákazu protizákonně.
            18:53
            Ukrajinci pracující v Česku
             V Česku tento týden pracovalo 122 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Z těch v produktivním věku je to asi 60 procent. Podle ministra práce zůstává podmínkou další integrace běženců na pracovní trh jazykové vzdělávání.
             19:28
             Filmové a hudební Variace ve Varech
              Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Česká filharmonie společně připravili třetí ročník projektu Variace.
              22:03
              Pondělní stávka odborů
               Ani poslední všední den před pondělními protesty odborů proti úsporám není zřejmé, kolik subjektů se do stávky zapojí. Informace nemají ani profesní svazy. Podle dostupných zpráv omezí výuku zhruba dvě třetiny škol. Zapojit se hodlají i stovky průmyslových podniků.
               23:08
               Nepokoje v Dublinu
                Až 12 let vězení hrozí ultrapravicovým radikálům v Irsku, kteří při nočních nepokojích v Dublinu zaútočili na bezpečnostní složky a podpalovali autobusy a policejní auta.
                25:15
                Největší ledovec světa v pohybu
                 Největší ledovec světa se dal do pohybu. Ukazují to satelitní snímky. Od pobřeží Antarktidy se oddělil v polovině osmdesátých let, rychle se ale zasekl o mořské dno. Teď se podle expertů nejspíš uvolnil kvůli tání.
                 25:41
                 Řidička v protisměru na D6
                  Zkrat řidičky, který mohl vyústit v tragédii. 79letá žena se na dálnici otočila do protisměru a jen o metry jí minula další auta. Jak později zdůvodnila hlídce, na D6 u Unhoště najela omylem, neměla známku a chtěla proto rychle pryč.
                  26:07
                  Drony pomáhají záchranným složkám
                   Plzeňské dronaře si hasiči nebo policisté letos zavolali už víc než stokrát. Zaznamenali tak vůbec nejvyšší počet ostrých výjezdů od doby, kdy se v roce 2018 stali součástí sboru dobrovolných hasičů.
                   28:16
                   Nákupy ve slevách během Black Friday
                    Black Friday nebo-li černý pátek. Den, na který čekali obchodníci i zákazníci. Slevy nabízí většina prodejen - nejčastěji kolem 30 procent.
                    30:48
                    Plánovaná útrata za vánoční dárky
                     Víc než polovina lidí – 57,9 procenta Čechů – chce v kamenných prodejnách utratit za vánoční dárky do 2 tisíc. Na internetu za ty samé peníze hodlá nakoupit 35,5 procenta lidí.
                     31:31
                     Jak poznat slevu
                      Cenovka s přeškrtnutou vyšší částkou a pod ní ta nižší - výhodnější. Informace, která by zákazníka měla informovat o tom, kolik ušetří.
                      33:48
                      Důvěra v českou ekonomiku
                       Důvěra v českou ekonomiku stagnuje. Souhrnný ukazatel v listopadu mírně stoupl na 93 a 1 desetinu bodu. Hodnota 100 vyjadřuje dlouhodobý průměr minulých let.
                       34:18
                       Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch
                        Podmíněný trest za explozi domu v Koryčanech, při které zahynuli dva dobrovolní hasiči. Soud v Kroměříži ho uložil Hynku Šípkovi, který při rekonstrukci domu neúmyslně poškodil plynové potrubí.
                        36:15
                        Windfall tax
                         Zástupci vládních stran by měli na jaře vyhodnotit dopady tzv. windfall tax.
                         37:08
                         Svědectví z ukrajinské fronty
                          33 minut drsné zákopové války u města Avdijivka. Jako její přímý účastník natočil režisér a voják Oleh Sentsov záběry, které ukazují těžké poziční boje na východní frontě. Se svou jednotkou odrážel útok ruských vojáků, kteří se už druhý měsíc snaží město obklíčit.
                          39:21
                          Správa městského mobiliáře v Praze
                           Pražský magistrát definitivně končí jeden z nejstarších kontraktů. Jde o pronájem městského mobiliáře francouzské firmě JCDecaux. Šlo zejména o zastávky MHD. Smlouva trvala 27 let a formálně skončila už před dvěma lety.
                           41:38
                           STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji
                            ODS už nebude mít v Olomouckém kraji na starost oblast dopravy. Rozhodla o tom koaliční rada, kterou kvůli vyšetřování veřejných zakázek svolal hejtman Josef Suchánek z hnutí STAN. ODS přišla o resort kvůli svému bývalému členovi a náměstkovi hejtmana pro dopravu Michalu Záchovi.
                            42:22
                            Požár v Nemocnici Na Homolce
                             Pražští hasiči zasahovali před polednem v Nemocnici Na Homolce – hořelo v technickém zázemí budovy gynekologie, kouř se následně šířil vzduchotechnikou.
                             42:42
                             Zahájení adventních trhů
                              Živý vstup Šimona Švuba.
                              44:21
                              Část Prahy bez tepla a teplé vody
                               Víc než 25 tisíc domácností v Praze 4 a Praze 12 dnes bylo celý den bez dodávek tepla a teplé vody. Už od půl druhé ráno se bez nich museli obejít obyvatelé sídliště Krč, Kamýku, Libuše, Lhotky nebo Modřan.
                               44:57
                               Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci
                                Prezident Joe Biden slíbil přijmout nová opatření k boji s drogou fentanyl, jejíž dopady označil za skutečnou americkou tragédii. Jen loni na předávkování zemřelo na 73 000 lidí. Ve městech USA způsobuje epidemii závislostí a úmrtí, hlavně mezi lidmi bez domova.
                                47:20
                                Zahraniční lékaři v Česku
                                 Roste počet zahraničních lékařů, kteří chtějí v Česku dlouhodobě pracovat.
                                 49:38
                                 Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi
                                  Část ostravského obvodu Nová Ves zaplavila voda. Nejprve se objevila před třemi týdny na polích. Teď zatopila i některé zahrady a domy. Místní musí čerpat vodu ze sklepů a někteří mají i omezený přístup ke svým nemovitostem.
                                  50:24
                                  Osudy československých legionářů v počítačové hře
                                   Osudy československých legionářů v Rusku během 1. světové války a jejich návrat do vlasti - téma nové počítačové hry, na které spolupracovala i legionářská obec.
                                   52:06
                                   Háčkovací maraton v Kroměříži
                                    Háčkované hračky pro děti a dlouhodobě nemocné - to bude výsledkem celodenního háčkovacího maratonu v Kroměříži. Ten začal dnes dopoledne a potrvá bez přerušení do zítřejší desáté hodiny.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž48 minut
                                    Další díl
                                    25. listopad 2023

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    26. únor

                                    Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                                    26. 2. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    26. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    26. 2. 2024 na ČT24
                                    Stopáž51 minut

                                    25. únor

                                    Headlines — Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                                    25. 2. 2024 na ČT1
                                    Stopáž51 minut

                                    25. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    25. 2. 2024 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    24. únor

                                    Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                                    24. 2. 2024 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    24. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    24. 2. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    23. únor

                                    Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                                    23. 2. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    23. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    23. 2. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    22. únor

                                    Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Požár ve Valencii — Virtuální vesmírná stanice

                                    22. 2. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    22. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    22. 2. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám