54 minut

11. říjen 2023

Obsah dílu

Izrael ve válce s Hamásem — Boje mezi Izraelem a Hamásem — Dění v blízkosti Pásma Gazy — Ostřelování teroristů v Gaze — Ministr Lipavský navštívil Izrael — Návrat Čechů vládním speciálem — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Rozhodnutí soudu o úsecích D3 — Volba nového šéfa US sněmovny — Program festivalu dokumentů v Jihlavě — Schvalování úsporného balíčku v pátek — Ruské útoky na Avdijivku — Jednání o další podpoře pro Ukrajinu — Otrava cuketou — Rozsáhlý požár továrny v Turnově — Účty za teplo — Náklady na vytápění — Výdaje domácností za energie — Povolební rozložení sil na Slovensku — Moskevský soud o Olegu Orlovovi — Plán na automatické zvyšování minimální mzdy — Kandidát na ústavního soudce neuspěl u senátních výborů — Podmíněný trest pro Andreje Kisku — Stížnosti mladých lékařů — Průzkum hnízda sršní asijských zlikvidovaného v Plzni — Spolupráce armád V4 — Mobilní hospic pomáha s dožitím doma — Debaty o těžbě lithia v Krušných horách — Dohady o přírodní rezervaci u Otavy

Části dílu

00:43
Izrael ve válce s Hamásem
  Izrael stupňuje tlak na teroristy v Gaze a dál k ní přesouvá vojenské jednotky. Pásmo zůstává zcela odříznuté. Premiér Benjamin Netanjahu se mezitím s opozicí dohodl vzniku vlády národní jednoty po dobu války s Hamásem. Vznikne taky válečný kabinet.
  02:00
  Boje mezi Izraelem a Hamásem
   Z obklíčeného Pásma Gazy dál létají rakety Hamásu na cíle v Izraeli. Poplachy zněly v Tel Avivu, Sderotu i Aškelonu na jihu země - tam střela zasáhla nemocnici. Izrael také reagoval na útok ze strany libanonského Hizballáhu úderem na libanonské území.
   05:08
   Dění v blízkosti Pásma Gazy
    Živé vstupy zpravodajů Jana Šilhana a Davida Borka.
    12:00
    Ostřelování teroristů v Gaze
     Izraelská armáda pokračuje v ostřelování Gazy. Izrael tak reaguje na další raketové útoky teroristů. Ti se přitom cíleně skrývají v hustě obydlených čtvrtích.
     13:08
     Ministr Lipavský navštívil Izrael
      Český ministr zahraničí se v noci vrátil z utajované návštěvy Izraele. Zemi, která se stala cílem rozsáhlého útoku teroristické organizace Hamás, navštívil jako první zahraniční politik.
      14:05
      Návrat Čechů vládním speciálem
       S ministrem se v noci do Prahy vrátily i tři desítky Čechů, kteří po útocích Hamásu v židovském státě uvázli.
       16:44
       Kontroly na hranicích se Slovenskem
        Namátkové policejní kontroly na hranici se Slovenskem by měli pokračovat. O návrhu ministra vnitra právě jedná vláda. Původně měly skončit v pátek, situace se ale podle Víta Rakušana nezlepšila. Jen na jižní Moravě hlídky za poslední den zadržely 108 migrantů a tři převaděče.
        20:25
        Rozhodnutí soudu o úsecích D3
         Klíčové rozhodnutí pro dostavbu dvou středočeských úseků dé trojky. Krajský soud v Plzni podle silničářů zamítl žalobu ekologů. Po pěti letech tak mohou pokračovat přípravy nových tři a třiceti kilometrů dálnice, která má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a Rakouskem.
         20:47
         Volba nového šéfa US sněmovny
          Republikánští kongresmani rozhodují, koho nominují na nového předsedu Sněmovny reprezentantů. Minulý týden po pouhých 9 měsících odvolala rebelující skupina republikánů s demokraty Kevina McCarthyho.
          21:26
          Program festivalu dokumentů v Jihlavě
           Přes 350 titulů - 115 ve světové premiéře: tvůrčí menu letošního festivalu dokumentárních filmů. V Jihlavě začíná za 2 týdny. V soutěžní sekci Česká radost představí taky 17 nejnovějších domácích snímků.
           24:07
           Schvalování úsporného balíčku v pátek
            Sněmovna o vládních úsporách finálně rozhodne v pátek. Koalice prosadila pevné zařazení na jedenáctou dopoledne. Opozice protestuje. Dnes poslanci o balíčku debatovali v rámci třetího čtení už potřetí. Koalice opatření pokládá za nezbytná pro snížení dluhů, opozice s nimi nesouhlasí.
            26:41
            Ruské útoky na Avdijivku
             Rusové v posledních dnech zesílili své útoky ve směru na Avdijivku v Doněcké oblasti. Snaží se město, které už teď je obklopeno ze tří stran, obklíčit úplně. Ukrajinské síly ohlásili, že se intenzivní útoky tří ruských praporů podařilo odrazit a že ukrajinští vojáci mají v tomto směru silné obranné pozice.
             27:05
             Jednání o další podpoře pro Ukrajinu
              Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
              29:11
              Otrava cuketou
               Otrava cuketou. 54letá žena ze Zlína skončila na jednotce intenzivní péče s těžkým průjmem, otokem žaludku a tlustého střeva a změnách na játrech poté, co snědla jídlo z hořké cukety.
               29:39
               Rozsáhlý požár továrny v Turnově
                Škodu, předběžně vyčíslenou na 160 milionů, napáchal noční požár turnovské továrny Juta. Hořela výrobní hala i sklad. Při zásahu se na místě vystřídalo asi 170 hasičů, dva z nich museli na místě ošetřit.
                31:39
                Účty za teplo
                 Kompenzace za vysoké ceny tepla nebudou. Vláda kvůli úsporám zrušila plánovanou 17miliardovou podporu pro teplárny, které měly peníze použít na snížení cen pro zákazníky.
                 34:36
                 Náklady na vytápění
                  Skoro polovina tepla se v Česku vyrábí z hnědého nebo černého uhlí. Zemní plyn se na produkci podílí z pětiny, zbytek je z dalších zdrojů - třeba z biomasy, štěpky nebo odpadů.
                  35:05
                  Výdaje domácností za energie
                   Většina dodavatelů promítá klesající ceny energií do smluv s klienty. Příští rok se ale na faktury vrátí položka, kterou stát letos lidem odpouštěl - platba za obnovitelné zdroje. A zvednout se můžou taky poplatky za distribuci.
                   37:54
                   Povolební rozložení sil na Slovensku
                    Živý vstup zpravodajky Barbory Maxové.
                    39:51
                    Moskevský soud o Olegu Orlovovi
                     Pokutou v přepočtu 42 tisíc korun potrestal moskevský soud Olega Orlova za údajné šíření lží o ruské armádě. Za diskreditaci ozbrojených sil přitom šéfovi zakázané organizace Memorial hrozilo až 15 leté vězení.
                     40:13
                     Plán na automatické zvyšování minimální mzdy
                      Do připomínkového řízení navrhne Ministerstvo práce dvě varianty. U první by do 5 let vystoupala na 45 procent průměrného výdělku. Zároveň by se zachovaly zaručené mzdy.
                      41:11
                      Kandidát na ústavního soudce neuspěl u senátních výborů
                       Senátní výbory nepodpořily prezidentovu nominaci Pavla Simona na ústavního soudce. Teď působí na Nejvyšším soudu a zákonodárci mu vytýkají třeba některé verdikty, které se týkaly odškodňování.
                       43:40
                       Podmíněný trest pro Andreje Kisku
                        Dva roky vězení s tříletou podmínkou udělil slovenský soud bývalému prezidentovi Andreji Kiskovi za daňový podvod. Toho se měl dopustit nadměrnými daňovými odpočty při účtování nákladů na předvolební kampaň.
                        44:04
                        Stížnosti mladých lékařů
                         Zrušení praxe nutné k atestaci, zamítnutá dovolená nebo výpověď - i tak se podle sekce mladých lékařů chovají některé nemocnice k doktorům, kteří odmítají sloužit dobrovolné přesčasy.
                         46:07
                         Průzkum hnízda sršní asijských zlikvidovaného v Plzni
                          Vědci v něm našli 100 trubců a 5 královen, které ještě nebyly schopné vylétnout. Odhadují, že v 8kilogramovém úkrytu mohlo být 6 tisíc jedinců v různých vývojových stádiích.
                          46:35
                          Spolupráce armád V4
                           Armády zemí V4 chtějí v rámci evropské obranné politiky dál připravovat vlastní společné bojové uskupení. V Praze se na tom shodli náčelníci všech čtyř generálních štábů. V minulosti měl útvar sílu zhruba jednoho pluku, necelých čtyř tisíc vojáků.
                           47:13
                           Mobilní hospic pomáha s dožitím doma
                            Paliativní týmy v hospicech pomáhají nevyléčitelně nemocným dětem i dospělým kvalitně prožít závěr života. Rodinám zase radí s péčí nebo truchlením. Právě mobilní hospicové službě je věnovaný takzvaný Papučový den. Ukazuje, že dožít doma mezi blízkými je možné.
                            49:31
                            Debaty o těžbě lithia v Krušných horách
                             Vedení Ústeckého kraje podpořilo plán na těžbu lithia v Krušných horách. Na setkání se starosty dotčených obcích v Újezdečku na Teplicku to potvrdil náměstek hejtmana. Kraj ale bude tlačit na těžební společnosti, aby dopad na obyvatele byl co nejmenší.
                             50:17
                             Dohady o přírodní rezervaci u Otavy
                              Spor o přírodní rezervaci kolem řeky Otavy. Jihočeský kraj zadal studii, jestli území stojí za zvláštní ochranu. Okolní obce už se ale bouří a dopředu případné vyhlášení rezervace odmítají. Spor začal už před lety kvůli stavbě malé vodní elektrárny.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž54 minut
                              Další díl
                              12. říjen 2023

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              21. únor

                              Headlines — Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                              21. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              21. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. únor

                              Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                              20. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              19. únor

                              Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                              19. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              19. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              18. únor

                              Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                              18. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              18. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              17. únor

                              Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                              17. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              17. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 2. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám