48 minut

9. července 2023

Část: Sdílené zóny v rušných částech měst

Obsah dílu

Mimořádná schůze o vládních úsporách — Mimořádná schůze o vládních úsporách — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Památka obětí volyňského masakru — Biden v Evropě — Varování před horkem a požáry — 25 let od podpisu opoziční smlouvy — Zabitý islamistický vůdce — Vítězové Křišťálových glóbů — Audit na Pražském hradě — Vývoj inflace — Regulace reklamy na kojeneckou výživu — Požár vily na Děčínsku — Sdílené zóny v rušných částech měst — Přibývá drobných kráděží — Kriminalita v Česku — Zalidněná místa rajonem zlodějů — První návraty z dovolených — Skandál BBC — Proměna obyvatelstva Spojených států — Prodloužené osoblažské úzkokolejky — Šíření kůrovce a těžba dřeva — Zadržení migranti na Pardubicku — Cesta olympijského ohně — Rozkradená sbírka muzea v Litoměřicích — Dobrovolničení o prázdninách

Části dílu

00:41
Mimořádná schůze o vládních úsporách
  Ve sněmovně se schyluje k politické události roku: k jednání o vládních úsporách. Už pozítří začne mimořádná schůze, která má konsolidační balíček na programu. Kdy přesně se k němu poslanci dostanou, ale není jasné.
  01:33
  Mimořádná schůze o vládních úsporách
   láda prosazuje sérii úspor kvůli dlouhodobě ztrátovému hospodaření Česka, podle opozice poškodí ekonomiku. Balíček není jediným sporným bodem nadcházející schůze. Opozici vadí i důchodová novela, která zpomaluje řádnou valorizaci penzí. Její první čtení trvalo poslancům přes 13 hodin.
   04:17
   Dopady úsporných opatření na rozpočet
    Opatření, kterým vláda říká ozdravná, mají mírnit hospodaření v mínusu. Schodky rozpočtů se jimi v příštích dvou letech srazí zhruba o 151 miliard. Za hlavní část kabinet považuje snížení výdajů o 78 miliard korun. Zvýšení odvodů má přinést 72 miliard.
    07:20
    Památka obětí volyňského masakru
     Prezident Volodymyr Zelenskyj je zpátky na Ukrajině. Ve městě Luck na západě země se setkal s polským protějškem Andrzejem Dudou. Společně uctili památku obětí volyňského masakru, který dodnes poznamenává vztahy obou zemí.
     10:03
     Biden v Evropě
      Americký prezident Joe Biden odletět na návštěvu Evropy. Zúčastní se summitu NATO ve Vilniusu a ještě před ním se setká s britským králem Karlem III. Víkend před cestou strávil šéf Bílého domu s rodinou v Delaware, kde vyrazil i na pláž.
      10:19
      Varování před horkem a požáry
       Živý vstup redaktorky Kristýny Posekané.
       14:29
       25 let od podpisu opoziční smlouvy
        Přesně před pět a dvaceti lety podepsali Miloš Zeman a Václav Klaus takzvanou opoziční smlouvu. Po sněmovních volbách druhá nejsilnější ODS umožnila vznik jednobarevné menšinové vlády sociálních demokratů. Nestandardní spojenectví kritizovaly další politické síly i prezident Havel.
        17:32
        Zabitý islamistický vůdce
         Spojené státy oznámily zabití vysoce postaveného představitele teroristické organizace Islámský stát v Sýrii. Usáma Muhádžir zemřel při dronovém útoku v pátek na západě země.
         17:56
         Vítězové Křišťálových glóbů
          Hlavní cenu filmového festivalu v Karlových Varech, Křišťálový glóbus, získal bulharsko- německý snímek Blažiny lekce. Ocenění za přínos kinematografii převzaly na slavnostním zakončení herečky Robin Wrightová a Daniela Kolářová.
          21:12
          Audit na Pražském hradě
           Prezidentská kancelář už má novou personální strukturu. Poslední volná místa chce tým Petra Pavla obsadit do konce léta. Na Hradě taky pokračují audity a prověrky, které zkoumají fungování úřadu za éry Miloše Zemana.
           23:47
           Vývoj inflace
            Příští týden bude jasněji o tom, jak před prázdninami zvolnila inflace. Analytici očekávají, že tempo zdražování v červnu kleslo pod deset procent. Pomáhá silná koruna, levnější energie i to, že domácnosti méně utrácejí.
            24:10
            Regulace reklamy na kojeneckou výživu
             Z nemocnic i ordinací dětský lékařů mají zmizet reklamy na náhražky mateřského mléka. Navrhuje to novela, kterou připravují ministerstva zdravotnictví a průmyslu. Předlohu pošlou do připomínkového řízení na podzim. Podpořit chtějí přirozené kojení.
             26:34
             Požár vily na Děčínsku
              Hasiči dopoledne vyjížděli k požáru vícepatrového rodinného domu v Nových Křečanech na Děčínsku. Práce komplikovaly velmi vysoké teploty. S vyvedením celkem sedmi lidí z hořícího objektu pomáhali už před jejich příjezdem policisté a soused.
              26:55
              Sdílené zóny v rušných částech měst
               Sdílená zóna jako další možnost, jak zklidnit provoz hlavně v centrech měst. Typicky na náměstích nebo kolem nádraží a přestupních uzlů, kde se potkávají chodci a cyklisti a motorová doprava.
               28:47
               Přibývá drobných kráděží
                Roste počet krádeží - a to hlavně v obchodech. Už teď policie v porovnání s loňským rokem eviduje o tisíc případů víc. A to přesto, že od roku 2021 platí vyšší hranice pro trestný čin - posunula se z pěti na deset tisíc.
                31:10
                Kriminalita v Česku
                 Teď pohled na celkový počet krádeží. Letos už jich policisté museli řešit bezmála 15 tisíc. V porovnání s loňskem je to zhruba o dvanáct set případů víc. Výrazně míň práce měli v roce 2021 - hlavně v důsledku covidových opatření.
                 32:00
                 Zalidněná místa rajonem zlodějů
                  A společně s turisty se do atraktivních lokalit vracejí i kapsáři. A zatímco kdysi kradli převážně cizinci z východních zemí - Rumunska, Bulharska nebo Polska, dnes mezi nimi převažují Češi.
                  34:34
                  První návraty z dovolených
                   Živý vstup redaktora Martina Svatoně.
                   36:06
                   Skandál BBC
                    Britská veřejnoprávní BBC řeší skandál nejmenovaného předního moderátora. Čelí obvinění, že platil nezletilému za sexuálně explicitní fotografie. Pohlaví ani přesný věk dospívající osoby nebyly zveřejněny. Za tři roky měl moderátor za snímky zaplatit v přepočtu téměř milion korun.
                    36:30
                    Proměna obyvatelstva Spojených států
                     Americká populace stárne nejrychlejším tempem za posledních 130 let. Vyplývá to z nově zveřejněných údajů tamního statistického úřadu. Zatímco v roce 1980 byl průměrný věk Američanů 30 let, nyní je to téměř 39. Důvodem je - stejně jako v případě Evropy - nízká porodnost. Sčítání Američanů ale taky ukázalo, že společnost je stále víc etnicky různorodější.
                     38:59
                     Prodloužené osoblažské úzkokolejky
                      Osoblažská úzkokolejka by se mohla prodloužit přes hranici do Polska. Naši severní sousedé totiž budou rekonstruovat dvacet let nepoužívanou trať z Ratiboře do Raclawic. Na ni by se pak Osoblažka mohla napojit.
                      39:40
                      Šíření kůrovce a těžba dřeva
                       Horké léto napomáhá šíření kůrovce, který napadá suchem oslabené stromy. Nová ohniska objevili lesníci na Rokycansku.
                       41:29
                       Zadržení migranti na Pardubicku
                        Dálniční policie při rutinní kontrole v Jaroslavi na Pardubicku odhalila cizince, který vezl čtyři migranty. Podezírá ho z převaděčství, aktuálně ověřuje legálnost pobytu zadržených lidí. Případ je v kraji za poslední dobu výjimkou.
                        41:52
                        Cesta olympijského ohně
                         Nepokoje ve Francii poznamenaly i slavnostní představení trasy olympijského ohně starostkou Paříže. Běžci s pochodní příští rok zamíří nejen do blízkosti významných památek ale i na předměstí, která se stala dějištěm násilností kvůli střelbě na nezletilého řidiče při policejní kontrole.
                         44:11
                         Rozkradená sbírka muzea v Litoměřicích
                          Dva roky trvala generální oprava historicky cenné staré radnice v Litoměřicích. V gotické budově teď sídlí městské muzeum. Právě z jeho sbírek se za minulého vedení ztratilo na 10 tisíc předmětů. Bývalá ředitelka za to u soudu dostala podmínku a musí uhradit 16 milionovou škodu.
                          44:59
                          Dobrovolničení o prázdninách
                           V obcích ve Šluknovském výběžku pomáhají začátkem prázdnin dobrovolníci. 150 mladých lidí nabízí zdarma své služby tamním obyvatelům i samosprávám - například sekání trávy, řezání dříví nebo vyklízení kůlen. Projekt se na různých místech Česka opakuje už čtrnáct let.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž55 minut
                           Další díl
                           10. července 2023

                           Přehled dílů

                           8311 dostupných
                           Stopáž50 minut

                           14. července

                           Headlines — Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                           14. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           14. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           14. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                           13. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           13. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                           12. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           12. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                           11. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           11. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                           10. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           10. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám