54 minut

14. září 2022

Obsah dílu

Podpora pro velké firmy — Pomoc — Rozpočet na příští rok — Kompenzace místo zastropování — Evropské plány s cenami energií — Válka na Ukrajině — Pobyt v osvobozených oblastech — Střety na hranici Arménie a Ázerbájdžánu — Podzimní vlna covidu-19 — Převoz zesnulé panovnice do Westminsterského paláce — Bezpečnostní manévry kvůli pohřbu — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Bouřky na jihozápadě Česka — Transplantace jater u dětí — Pomoc firmám s placením účtů za energie — Zastropování cen v zahraničí — Začíná topná sezona, s obavami plátců — Odměny za zásah v Českém Švýcarsku — Trest pro řidiče–⁠recidivistu — Požár v pohoří Sierra Nevada — Setkání ruského a čínského prezidenta — Omezení pro turisty kvůli drahým energiím — Výročí úmrtí TGM — Pocta TGM — Předvolební debata v Brně — Ukrajinští uprchlíci v ČR — Policejní cvičení v Jaroměři — Peníze pro rodiny vojáků v těžké životní situaci — Zavřené stezky v MOravském krasu — Výstava britského portrétisty celebrit — Snímek Slovo Beaty Parkanové

Části dílu

00:36
Podpora pro velké firmy
  Vláda oznámila, jak pomůže s drahými energiemi velkým podnikům. Až osm tisíc společností bude moct od 1. listopadu čerpat podporu v souhrnné výši 30 miliard korun.
  01:19
  Pomoc
   Dnes oznámenou podporu budou moct podle ministra průmyslu využít firmy ze zpracovatelského i těžebního průmyslu a zemědělství nebo lesnictví. Podle opozice je taková pomoc nesystémová.
   04:47
   Rozpočet na příští rok
    Fialův kabinet dnes také poprvé začal projednávat návrh státního rozpočtu na rok 2023 se schodkem 270 miliard. To je o 60 miliard nižší navržený deficit, než vláda plánuje letos.
    06:09
    Kompenzace místo zastropování
     Hostem Událostí je Marian Jurečka, lidovecký místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí.
     09:08
     Evropské plány s cenami energií
      S placením národních opatření by mohlo pomoct odebrání nadměrných zisků energetickým firmám. Unijní země by takto získaly až 140 miliard eur. Předsedkyně Evropské komise to řekla v pravidelné zprávě o stavu Unie.
      11:54
      Válka na Ukrajině
       Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil Izjum, klíčové město, které minulý týden dobyla ukrajinská armáda při rychlé ofenzivě. Jako na dalších osvobozených územích i zde je všudypřítomná zkáza, obyvatelé podávají svědectví o krutosti okupantů.
       14:34
       Pobyt v osvobozených oblastech
        Živý vstup zpravodaje Jana Šilhana z Charkova.
        16:27
        Střety na hranici Arménie a Ázerbájdžánu
         Arménie i Ázerbájdžán hlásí od rána nové ozbrojené střety na společné hranici. Jerevan zvýšil počet padlých vojáků na 105. Baku uvádí 50 mrtvých. Z porušování příměří se obě strany obviňují navzájem.
         16:54
         Podzimní vlna covidu-19
          Šíření covidu v Česku zrychluje a podle predikcí i dál bude. Za včerejšek přibylo stejně jako v pondělí přes tři tisíce případů.
          18:37
          Převoz zesnulé panovnice do Westminsterského paláce
           Rakev s pozůstatky britské královny Alžběty II. už je v Londýně. Let z Edinburghu do hlavního města byl vůbec nejsledovanější v historii –⁠ živě se na něj na webové stránce Flightradar 24 a na streamu kanálu YouTube dívalo skoro šest milionů lidí.
           21:13
           Bezpečnostní manévry kvůli pohřbu
            Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
            24:08
            Výpovědi v kauze Čapí hnízdo
             Výpověďmi svědků pokračovalo líčení v kauze Čapí hnízdo. Soud předvolal i poslance ANO Jaroslava Faltýnka nebo akcionáře firmy, včetně manželky Andreje Babiše Moniky. Ta odmítla vypovídat. Podle obžaloby bývalý premiér podvodně zajistil vytvoření podmínek, aby společnost navenek splňovala požadavky pro získání evropské dotace.
             27:30
             Bouřky na jihozápadě Česka
              Přes jih a západ Česka přecházejí od podvečera silné bouřky. Meteorologové s nimi počítají v pěti krajích do druhé poloviny noci.
              27:45
              Transplantace jater u dětí
               Před patnácti lety čeští lékaři poprvé transplantovali játra dítěti, kterému nebyl ani rok. Operace i následná léčba dopadly úspěšně.
               30:00
               Pomoc firmám s placením účtů za energie
                Boj s drahými energiemi. Jak už zaznělo v úvodu, vláda schválila pomoc pro velké firmy. Narozdíl od malých a středních podniků nebudou mít zastropované ceny, můžou ale žádat o kompenzace.
                32:50
                Zastropování cen v zahraničí
                 Ceny energií začali mezi prvními regulovat Španělé a Portugalci. Tyto státy dotují nákup plynu pro provoz plynových elektráren. Ty jsou nejdražší a tedy nejvíc zvyšují ceny elektřiny.
                 33:39
                 Začíná topná sezona, s obavami plátců
                  Stát už schválil zastropování cen energií pro domácnosti, které topí elektřinou nebo plynem. V Česku jsou ale čtyři miliony lidí, kteří využívají dálkové teplo z tepláren. Ani na ty plynové se ale dnes schválené kompenzace nevztahují, a zřejmě tak budou výrazně zdražovat.
                  36:39
                  Odměny za zásah v Českém Švýcarsku
                   Na platy, odměny a náklady za zásah proti rozsáhlému požáru v národním parku České Švýcarsko vláda vyčlenila 225 milionů korun. Peníze dostanou jak profesionální, tak dobrovolní hasiči, ale i policisté a záchranáři.
                   39:05
                   Trest pro řidiče–⁠recidivistu
                    Podmíněný trest rok a tři měsíce za usmrcení chodkyně z nedbalosti pro řidiče Jana Července soud v Náchodě změnil na stejný trest vězení. Během pětileté zkušební doby se odsouzený dopustil dalších pěti deliktů na silnici a řídil, když mu to soud zakázal.
                    39:28
                    Požár v pohoří Sierra Nevada
                     Požár v kalifornském pohoří Sierra Nevada už zasáhl přes 20 tisíc hektarů půdy. V okresech El Dorado a Placer kvůli němu muselo opustit své domovy víc než 11 tisíc lidí.
                     39:48
                     Setkání ruského a čínského prezidenta
                      Ruský prezident Vladimir Putin se zítra sejde se svým největším spojencem, čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba se zúčastní summitu Šanghajské organizace pro spolupráci v uzbeckém Samarkandu.
                      41:44
                      Omezení pro turisty kvůli drahým energiím
                       Kvůli drahým energiím by se mohly v zimě omezit nebo uzavřít bazény, lanovky nebo vleky. Částečné omezení provozu připravují i lázně. Dnes to oznámily profesní Svazy a asociace.
                       43:46
                       Výročí úmrtí TGM
                        Lidé napříč Českem si dnes připomněli 85 let od úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jeho památku uctili i v Masarykově rodném Hodoníně, kde k pomníku státníka položili věnce a kytice.
                        44:18
                        Pocta TGM
                         Památku prezidenta, který stál v čele Československa 17 let, uctili i představitelé obou komor parlamentu, u rodinného hrobu Masarykových v Lánech a u pomníku na pražském Hradčanském náměstí. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila je v současné době důležité připomínat Masarykův odkaz, že politika se má dělat poctivě, odvážně a s úctou k druhým.
                         44:47
                         Předvolební debata v Brně
                          Živý vstup moderátora předvolební debaty Jakuba Železného.
                          45:52
                          Ukrajinští uprchlíci v ČR
                           Práci v Česku si už našlo přes 120 tisíc ukrajinských uprchlíků s dočasnou ochranou. Ministerstvo vnitra takových víz už vydalo přes 400 tisíc. Část běženců se ale vrátila do vlasti a každý třetí je nezletilý.
                           46:15
                           Policejní cvičení v Jaroměři
                            Antikonfliktní týmy a pořádkové jednotky policie nacvičovaly v Jaroměři-Josefově zásahy při demonstracích či pochodech extremistů a fotbalových fanoušků.
                            48:06
                            Peníze pro rodiny vojáků v těžké životní situaci
                             Ve Vojenském fondu solidarity přibývá peněz pro příslušníky armády v těžké životní situaci i pro jejich případné pozůstalé. Loni se díky dárcům podařilo zvýšit jeho rezervy na 25 milionů korun.
                             48:47
                             Zavřené stezky v MOravském krasu
                              Lesníci dočasně uzavřeli šest kilometrů turistických tras v Moravském krasu na Blanensku. Turisté se teď nedostanou třeba z Adamova k Býčí skále. Hrozí tam pád stromů, které poškodilo dlouhodobé sucho a kůrovec. Poškozené stromy je nutné vytěžit.
                              49:20
                              Výstava britského portrétisty celebrit
                               Portrétoval známé osobnosti včetně královny Alžběty II. nebo zpěváka Davida Bowieho. Britský výtvarník Justin Mortimer teď představuje svá nejnovější díla v pražské DSC Gallery.
                               51:20
                               Snímek Slovo Beaty Parkanové
                                Do kin míří film Slovo. Režisérka Beata Parkanová v něm vypráví příběh manželů, kteří si dali slovo, že nepřekročí své morální hranice. Doba kolem roku 1968 ale vystavuje jejich slib těžkým zkouškám. Na festivalu v Karlových Varech získal snímek dvě ceny.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                15. září 2022

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                4. prosinec

                                Headlines — Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižnch Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                                4. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                4. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                4. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                3. prosinec

                                Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                                3. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                3. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                3. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                2. prosinec

                                Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                                2. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                2. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                2. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                                1. 12. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 12. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                                30. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 11. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám