55 minut

29. srpna 2022

Část: Nový pavilon pro psychiatrickou péči v Ostravě

Obsah dílu

Headlines — Rekordní ceny energií — Energetická krize v Evropě — Tzv. zastropování cen plynu — Stanovení maximální ceny — Růst českého veřejného dluhu k HDP — Boje na Ukrajině — Postup proti ruským okupantům — České sankce na Rusy — Spor v koalici kvůli šéfovi civilní rozvědky — Letecké cvičení Ample Strike — Stovky mrtvých po povodních v Pákistánu — Pohnutý osud Andrey Absolonové — Jednání ministra spravedlnosti se soudci — Počet firem v Česku — Dohoda o vině a trestu za propagaci terorismu — Krádeže dřeva z lesů — Debaty o regulaci cen pohonných hmot — Ceny pohonných hmot — Samoobslužné čerpací stanice — Zasedání lídrů EU, OSN a NATO v Praze — ÚVN po požáru — Násilné střety v Tripolisu — Nástupce zakázaných novin Novaja Gazeta — Policie pátrá po sexuálním násilníkovi — Zahájení kampaně Spolu — Úklid po bouřkách — Nový pavilon pro psychiatrickou péči v Ostravě — Odpouštění Orlické přehrady — Odložený start rakety Artemis — Zdravotní pojištění pro uprchlíky — Drive-in volby nebudou — Karneval v Notting Hillu — Výročí zrodu moderního sionistického hnutí — 140. sezona Národního divadla

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Rekordní ceny energií
   Dvě hodiny trvala schůzka německého kancléře Olafa Scholze s premiérem Petrem Fialou v Kramářově vile v Praze. Hlavním tématem kromě války na Ukrajině byly – koneckonců související – rekordní ceny energií. Oba politici je chtějí snížit.
   01:32
   Energetická krize v Evropě
    Jak přesně ale zkrotit ceny energií, na tom se česká a německé strana zatím neshodly. Jiné je to v otázce dodávek plynu – Berlín Praze pro následující kritickou zimu znovu slíbil část kapacity terminálů, které staví na svém pobřeží.
    04:07
    Tzv. zastropování cen plynu
     Ministr průmyslu Jozef Síkela už svolal mimořádnou Evropskou radu pro energetiku na pátek 9. září. Evropský trh s energiemi podle něj přestal fungovat. Navrhuje oddělit ceny plynu od ceny elektřiny.
     07:12
     Stanovení maximální ceny
      Hostem Událostí je teď premiér Petr Fiala.
      11:20
      Růst českého veřejného dluhu k HDP
       Do energetické krize Česko vstupuje s hendikepem. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu se žádná jiná země Evropské unie vloni tak rychle nezadlužovala. Zatímco dvacet států dokázalo meziročně své závazky k HDP dokonce snížit, u nás vzrostly o více než čtyři procentní body.
       13:05
       Boje na Ukrajině
        Ukrajina zahájila dlouho očekávanou protiofenzivu na jihu země. Podle mluvčí jižního vojenského okruhu míří útoky více směry. Poslední zprávy mluví o prolomení první ruské obranné linie před okupovaným Chersonem.
        15:54
        Postup proti ruským okupantům
         Živý vstup zpravodaje Jana Šilhana.
         17:37
         České sankce na Rusy
          Evropské sankce proti Rusku útočícímu na Ukrajinu se už v Česku dotkly tří lidí a 18 právnických osob. Napsal to server Seznam Zprávy s odkazem na Finanční analytický úřad. Hodnota zablokovaného majetku je minimálně deset miliard korun.
          17:59
          Spor v koalici kvůli šéfovi civilní rozvědky
           Koaliční roztržka kvůli řediteli civilní rozvědky Petru Mlejnkovi. Lídři vládních stran chtějí zítra s Piráty řešit jejich výhrady k šéfovi tajné služby. Podle předsedy strany Ivana Bartoše nevysvětlil všechny nesrovnalosti kolem svých kontaktů s obviněným Michalem Redlem. Poslanecký klub Pirátů dokonce označil Mlejnka za nedůvěryhodnou osobu.
           20:22
           Letecké cvičení Ample Strike
            Živý vstup redaktora Daniela Zacha.
            21:37
            Stovky mrtvých po povodních v Pákistánu
             Pákistán kvůli ničivým povodním žádá mezinárodní společenství o ekonomickou pomoc. Škody se podle Islámábádu vyšplhaly do stovek milionů dolarů. Přívalové deště postihly na 33 milionů Pákistánců jak na severu, tak i na jihu země.
             21:58
             Pohnutý osud Andrey Absolonové
              Příběh Andrey Absolonové inspiroval nový celovečerní film s názvem Její tělo. Na olympiádě měla zazářit jako jeden z největších českých talentů ve skocích do vody.
              24:30
              Jednání ministra spravedlnosti se soudci
               Ministr spravedlnosti nejmenuje Aleše Novotného místopředsedou Krajského soudu v Brně. Chce jednat o novém kandidátovi na tuto funkci. Zástupci justice původně rozhodnutí kritizovali.
               26:48
               Počet firem v Česku
                V červenci v Česku vzniklo nejméně firem za posledních pět let. Nově jich bylo založeno 1861, o 53 míň než před rokem.
                27:07
                Dohoda o vině a trestu za propagaci terorismu
                 Odpůrce vládních opatření proti covidu, který na sociálních sítích vyzýval k násilí proti poslancům a senátorům, uzavřel se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu. Vyšetřovatel vyhodnotil jeho počínání jako trestný čin podpory a propagace terorismu a podal návrh na jeho obžalobu.
                 27:30
                 Krádeže dřeva z lesů
                  Správci lesů upozorňují na častější krádeže dřeva. Kvůli obavám lidí z energetické krize výrazně zdražilo a mnozí prodejci už zastavili jeho objednávky na zimu. Státní podnik Lesy České republiky zaznamenal nejvíc krádeží v severních Čechách.
                  29:23
                  Debaty o regulaci cen pohonných hmot
                   Ceny pohonných hmot v Česku znovu rostou, nejvýrazněji nafta. Za pouhý týden zdražil litr nafty v průměru o víc než dvě koruny na 44 korun a 53 haléřů. Podle analytiků za tím stojí hlavně vysoká cena na trhu v Rotterdamu.
                   32:09
                   Ceny pohonných hmot
                    Vůbec nejdražší pohonné hmoty už jsou tradičně v hlavním městě – litr benzinu tam řidiči v průměru natankují za 41 korun a 32 haléřů. Pod hranicí 40 korun za litr jsou pak už jenom čtyři kraje – Karlovarský, Ústecký, Jihočeský a Zlínský.
                    32:43
                    Samoobslužné čerpací stanice
                     Rozdíly v cenách pohonných hmot jsou výrazné mezi kraji, ale i v rámci jednotlivých měst. Řidiči po celém Česku tak hledají stanice s nejlevnějšími palivy. U nich se pak často tvoří fronty. Na vzestupu jsou i samoobslužné benzínky.
                     34:48
                     Zasedání lídrů EU, OSN a NATO v Praze
                      Živý vstup redaktora Richarda Samka.
                      36:24
                      ÚVN po požáru
                       Všechna oddělení Ústřední vojenské nemocnice jsou po sobotním požáru opět v provozu. Neurologie, ORL a oční klinika jsou dočasně přemístěny do náhradních prostor. Pacienti ale musí počítat s tím, že v některých případech mohou lékaři přesunout termíny zejména složitějších vyšetření.
                       36:47
                       Násilné střety v Tripolisu
                        Libyjská metropole Tripolis se vzpamatovává z nejhoršího politického násilí za poslední dva roky. Vyžádalo si 32 mrtvých. Síly věrné parlamentu v Tobrúku ve východní části země se pokusily převzít kontrolu nad hlavním městem, které ovládá mezinárodně uznávaná vláda národní jednoty.
                        37:14
                        Nástupce zakázaných novin Novaja Gazeta
                         Už tři čísla posledního celoplošného média, které si v Rusku udržuje nezávislost, se dostala ke svým čtenářům. Jmenuje se Novaja Rasskaz Gazeta a píší do něj lidé z redakce předchozích noviny Novaja Gazeta.
                         39:27
                         Policie pátrá po sexuálním násilníkovi
                          Kriminalisté pátrají po obětech sexuálního násilí a obtěžování. Toho se podle nich dlouhodobě dopouštěl čtyřiapadesátiletý neakreditovaný kouč z Prahy. Některé ženy se už vyšetřovatelům přihlásily.
                          40:28
                          Zahájení kampaně Spolu
                           S heslem – v těžkých časech držme Spolu – odstartovala koalice stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09 hlavní část kampaně do obecních a senátních voleb. A i v tomto projevu premiér Fiala zmínil energetickou krizi.
                           41:42
                           Úklid po bouřkách
                            Silné bouřky a přívalový déšť – včera večer se prohnaly Moravskoslezským krajem. Na některých místech spadla najednou i více než polovina měsíčního úhrnu srážek.
                            43:45
                            Nový pavilon pro psychiatrickou péči v Ostravě
                             Nový pavilon pro psychiatrickou péči za více než 500 milionů korun otevřeli v ostravské Fakultní nemocnici. Díky tomu se tam můžou lékaři postarat o třikrát víc dospělých pacientů než předtím.
                             44:19
                             Odpouštění Orlické přehrady
                              Vodohospodáři finišují s odpouštěním Orlické přehrady. Potřebují se dostat hluboko pod hráz, kde začne stavba části nového bezpečnostního přelivu.
                              46:16
                              Odložený start rakety Artemis
                               NASA odložila dnešní start cesty k Měsíci. Důvodem jsou potíže jednoho ze čtyř motorů centrálního stupně obří rakety SLS. Nejbližší nový termín pro start je pátek večer našeho času. Raketa SLS v rámci programu Artemis vynese k Měsíci loď Orion.
                               46:44
                               Zdravotní pojištění pro uprchlíky
                                Bezmála 600 milionů korun už zaplatila Všeobecná zdravotní pojišťovna za péči o ukrajinské uprchlíky v období od března do konce června. Pojistné uhradí stát – a to až 150 dní po získání víza.
                                49:03
                                Drive-in volby nebudou
                                 Podzimní volby do obecních zastupitelstev budou bez možnosti odevzdat hlasy z auta. Momentálně totiž kvůli koronaviru neplatí nouzový stav ani pandemická pohotovost. A právě dnešek měl být rozhodující podle pravidel, které vláda nakonec ani neschválila.
                                 49:26
                                 Karneval v Notting Hillu
                                  Po dvouleté přestávce se v Londýně konal tradiční karneval ve čtvrti Notting Hill. Druhá největší pouliční veselice světa se v britské metropoli pořádá už od šedesátých let minulého století.
                                  49:56
                                  Výročí zrodu moderního sionistického hnutí
                                   Přesně před stoletím a čtvrt se ve švýcarské Basileji zrodil novodobý židovský národ. Na první sionistický kongres se v roce 1897 na pozvání maďarského novináře Theodora Herzla sjeli zástupci menšiny roztroušené po celém světě.
                                   52:32
                                   140. sezona Národního divadla
                                    Národní divadlo dnes zahájilo svou sto čtyřicátou sezónu, pro kterou naplánovalo devatenáct premiér. Ředitel přivítal nové vedení Činohry i nového hudebního ředitele Státní opery.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž54 minut
                                    Další díl
                                    30. srpna 2022

                                    Přehled dílů

                                    8329 dostupných
                                    Stopáž53 minut

                                    23. července

                                    Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                    23. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž53 minut

                                    23. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    23. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    22. července

                                    Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                    22. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    22. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    22. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    21. července

                                    Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                    21. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    21. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    21. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    20. července

                                    Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                    20. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    20. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    20. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    19. července

                                    Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                    19. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    19. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    19. 7. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám