Nahrávám video

18. srpen

Obsah dílu

Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci
   Politické spory o další opatření kvůli vysoké inflaci. Vláda chce, aby příspěvek na bydlení pomohl s úhradou rostoucích nákladů za nájem i energie širšímu okruhu lidí.
   01:28
   Pomoc s platbami za bydlení
    Část opozice doporučuje zvednout parametry dávky minimálně o polovinu. Aktuálně podle ní příspěvek na bydlení nezíská řada lidí ve finanční nouzi.
    04:00
    Růst spotřebitelských cen v červenci
     Náklady se zvyšují i jinde v Evropě. V celé unii podle dnešních dat vystoupala v červenci inflace na bezmála 10 procent. V zemích, kde se platí eurem, se meziročně zvýšily spotřebitelské ceny v průměru o necelých devět procent.
     07:35
     Ničivé útoky v Charkově
      Strategická schůzka ve Lvově: Ukrajina požádala OSN o zajištění bezpečnosti největší evropské jaderné elektrárny v Záporoží a o její osvobození od ruských vojáků.
      10:04
      Návrat k vyučování uprostřed války
       Válečné podmínky postihují na Ukrajině i děti. Ty by se měly za necelé dva týdny vrátit do škol. Ne všem se to ale podaří.
       12:50
       Spolupráce v obraně
        Česko a Polsko plánují společná cvičení svých armád i ochranu slovenského vzdušného prostoru. Ve Varšavě se na tom dohodla ministryně obrany Jana Černochová se svým protějškem Mariuszem Blaszcakem.
        14:17
        Ochrana národních parků před požáry
         Živý vstup redaktorky Petry Musilové.
         16:31
         Miloš Zeman v ÚVN
          Prezident Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Zdravotníci mu zkontrolují vyživovací sondu, kterou má od loňské podzimní hospitalizace zavedenou do žaludku.
          17:06
          Okolnosti domovní prohlídky
           Největší americká média se snaží přesvědčit federálního soudce na Floridě, aby odtajnil dokument, který umožnil FBI provést domovní prohlídku v rezidenci Donalda Trumpa. Ten zveřejnění podporuje. Americké ministerstvo spravedlnosti žádost odmítá s tím, že by to mohlo ohrozit probíhající vyšetřování a bezpečnost svědků.
           19:45
           Snížení DPH z plynu v Německu
            Německo sníží daň z přidané hodnoty u zemního plynu - z 19 procent na sedm. Nižší sazba bude platit do března 2024. Kabinet Olafa Scholze chce koncovým zákazníkům ulevit od vysokých cen energií. Ty od října zvýší nový poplatek právě za zemní plyn, domácnosti kvůli němu zaplatí stovky eur ročně navíc.
            20:06
            Stopy Járy Cimrmana
             Stopy Járy Cimrmana – vzniká dokumentární hraný cyklus o místech spojených s životem a dílem tohoto českého génia. Do šestidílné zábavné cestopisné minisérie se zapojí všichni členové divadla Járy Cimrmana. Miroslav Táborský má roli průvodce.
             23:05
             Spory o ministra vnitra
              Další výzva k odvolání Víta Rakušana z postu ministra vnitra. V dopise ji formuloval předseda hnutí ANO, v opačném případě hodlá vyvolat sněmovní hlasování o nedůvěře vládě.
              25:51
              Vývoj počtu nakažených
               Potvrzených případů koronaviru v Česku přibývá. Včera laboratoře odhalily dva tisíce 400 pozitivních vzorků - o 200 víc než předchozí středu.
               26:08
               Přistání paraglidistů na stromech
                Během týdne dva paraglidisté zamotaní do větví vzrostlých stromů. Středeční záchrannou akci ze Zvičína dnes zveřejnili hasiči na Twitteru. Pro nezraněného muže, který uvízl v 20ti metrové výšce, vyšplhal v postroji lezec. A bez úrazu, ale stejně nešťastně před tím přistál paraglidista v lese u Nové Paky.
                26:31
                Pošťáci na kolech
                 Česká pošta spustila nový projekt – tam kde chybí kamenná pobočka posílá poštu na kolech. Konkrétně jde o vůz, který je vybavený v jako běžná přepážka. Provoz 7 dodávek mobilní pošty je v testovacím režimu a zájem o službu bude pošta sledovat do konce září.
                 28:50
                 Vyschlé studny i potoky
                  Vlna veder vrcholí. Teplotní rekordy dnes padly na polovině měřicích stanic v Česku. Nejtepleji - rovných 36 stupňů bylo ve Strážnici na jihu Moravy. Přijde ale ochlazení.
                  31:14
                  Sucho a horko v Česku
                   Živý vstup meteorologa Michala Žáka.
                   35:51
                   Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu
                    Živý vstup redaktorky Dominiky Řebíkové.
                    37:03
                    Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu
                     Na 21 stoupl počet obětí středečního útoku na jednu z kábulských mešit. Zraněných je přes třicet, včetně dětí. K mohutné explozi došlo během večerních modliteb, kdy byl chrám přeplněný lidmi. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.
                     37:24
                     Odhalení nelegální výrobny cigaret
                      Největší odhalená nelegální výrobna cigaret za posledních 20 let. Celníci našli na Olomoucku linku, která dokázala vyrábět až pět tisíc cigaret za minutu. S tak výkonným zařízením se celní správa dosud nesetkala.
                      39:53
                      Pieta v Hodoníně
                       Památku obětí holokaustu Romů a Sintů dnes lidé uctili v Hodoníně u Kunštátu. V roce 1942 tam fungoval takzvaný cikánský tábor. Prošlo jím bezmála 1400 Romů, 207 z nich tam i zemřelo. V neděli to bude 79 let od vypravení posledního hromadného transportu vězňů do koncentračního tábora v Osvětimi.
                       40:50
                       Perný rok pro vinaře
                        Česko zná Vinaře roku. Titul získal Mikrosvín Mikulov. Druhý se umístil Miroslav Volařík a bronzové je Vinařství Spielberg z Archlebova. Porota vybírala z téměř 500 vzorků od 54 českých a moravských vinařství.
                        42:50
                        Oběti bouře na Korsice
                         Minimálně 5 mrtvých včetně 13-leté dívky si vyžádala silná bouře, která v noci zasáhla Korsiku. Vítr - místy o síle hurikánu - vyvracel stromy a ničil karavany.
                         43:13
                         Změny ve fungování Správy železnic
                          Ministerstvo dopravy chystá systémové změny ve Správě železnic. Nové fungování instituce i odměňování jejích manažerů má zvýšit spolehlivost železniční sítě.
                          43:34
                          Nová léčba pro pacienty s leukémii
                           Naděje pro nemocné s leukémií. Konkrétně pro pacienty s takzvaným myelodysplastickým syndromem. Správně načasovaná kombinace dvou používaných léků jim může prodloužit život. Zjistili to čeští lékaři během 5 let trvající klinické studie.
                           45:23
                           Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín
                            Koncert v pražské Jeruzalémské synagoze uzavřel druhý ročník Hudební akademie Terezín. Zaměřuje se na skladatele pronásledované nacisty. Dnes vystoupili studenti Vysoké školy hudební a taneční v Kolíně nad Rýnem společně s členy sboru české Státní opery.
                            46:03
                            Skandál finské premiérky
                             Finsko rozděluje uniklé video s premiérkou Sannou Marinovou. Tančí a zpívá na něm s přáteli během večírku, který se konal ve dvou bytech a dvou barech. Premiérka odmítá, že by během večera konzumovala drogy.
                             46:41
                             Čínské zájmy na Blízkém východě
                              Sílí spekulace o brzké návštěvě čínského prezidenta v Saúdské Arábii. Byla by to nejen první cesta Si Ťin Pchinga od vypuknutí pandemie, ale i návštěva země ještě nedávno považované za pilíř amerických zájmů na Blízkém východě. Čínský hospodářský a politický vliv v Orientu sílí. Příkladem je i Izrael.
                              49:04
                              Věstonická Venuše k vidění v Brně
                               Speciální bezpečnostní opatření a policejní manévry provází novou výstavu Moravského zemského muzea v Brně. Znovu totiž láká na vystavený originál Věstonické Venuše, který byl přes tři roky uložený na tajném místě v muzeu.
                               49:47
                               Speciální prázdninový kemp
                                Přibývá dětí s depresemi, úzkostmi, závislostmi na mobilu nebo sportu. Shodují se terapeuti a adiktologové, podle kterých jde zároveň i o dopady covidové izolace.
                                51:55
                                Polární záře nad Českem
                                 Nad severním obzorem Česka byla včera večer vidět polární záře – a takhle ji zachytili lidé na sociálních sítích. Způsobila ji mimořádně silná sluneční erupce. Díky tomu byla záře viditelná i ve střední Evropě. Obvykle se tento úkaz dá pozorovat mnohem severněji.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 19. srpen

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 27. září

                                 Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                                 27. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 27. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 27. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 26. září

                                 Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                                 26. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 26. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 26. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 25. září

                                 Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                                 25. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 25. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 25. 9. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám