51 minut

13. srpna 2022

Obsah dílu

Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Návrat obyvatel Hřenska — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Hudební festival Sziget

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Návrat obyvatel Hřenska
   Do evakuovaných obcí v Českém Švýcarsku se vrací obyvatelé, na místa zasažená ohněm dál dohlížejí hasiči.
   01:38
   Návrat obyvatel Hřenska
    Výhled na České Švýcarsko a hlavně detaily k návratu evakuovaných i další práci hasičů nabídne Marcela Augustová.
    05:35
    Evakuovaní obyvatelé se vrací domů
     Hostem Událostí je Tomáš Salov ze správy národního parku.
     07:33
     USA zvažují označení Ruska za teroristický stát
      Spojené státy zvažují, jestli neuznat Rusko za teroristický stát. V Evropě už to učinilo Lotyšsko. Kreml Washington varoval, že by to znamenalo úplné přerušení vztahů.
      08:07
      Vývoj války na Ukrajině
       Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
       12:02
       ANO chce odvolání Rakušana
        Hnutí ANO žádá odvolání ministra vnitra kvůli kauze Mlejnek – jinak vyvolá hlasování o nedůvěře vládě.
        13:10
        Kritika církve v Česku
         Vedení pravoslavné církve v Česku čelí kritice některých věřících – ti mluví o nátlaku a používání metod někdejší StB.
         15:54
         Útok na Salmana Rushdieho
          Spisovatel Salman Rushdie po útoku nožem zřejmě přijde o oko. Útočník mu pořezal i játra. Nachází se na jednotce intenzivní péče a nemůže mluvit.
          18:51
          Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu
           Folklorní tance, dudácké kapely, kroje nebo koláče. 68. ročník Chodských slavností po dvou covidových letech do Domažlic opět láká desetitisíce návštěvníků.
           20:58
           Zdanění mimořádných zisků firem i bank
            Nová daň z mimořádných zisků by se v případě zavedení mohla týkat nejen firem vyrábějících elektřinu, ale i bank.
            23:42
            Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa
             Čtyři dny poté, co FBI provedla zátah v sídle bývalého prezidenta Trumpa na Floridě, FBI odtajnila povolení k prohlídce a dokumenty o jejím provedení.
             24:39
             Duhový průvod se vydal na pochod Prahou
              Duhový průvod hrdosti prošel dnes odpoledne hlavním městem. Vyvrcholil tak týdenní festival Prague Pride věnovaný všem gayům, lesbám, bisexuálům nebo třeba zástupcům transgender komunity.
              26:43
              Vracení léků do lékáren
               Nepoužitá nebo prošlá – všechna tato léčiva by měli lidé vracet. Tak aby neskončila například v kanalizaci nebo běžném odpadu. Ze zákona je musí přijmout v každé lékárně.
               28:52
               Zákazy odběrů povrchových vod
                Vodoprávní úřady zakázaly v posledních týdnech odběr povrchové vody v desítkách obcí. A omezení podle nich může ještě přibývat.
                31:05
                Návrat obyvatel Hřenska
                 Do Hřenska a Mezní louky se dnes vrátilo zhruba 80 lidí. Mezi nimi i někteří hoteliéři. Ti už vyhlíží první návštěvníky a doufají, že se letošní sezona ještě rozjede.
                 33:25
                 Hřensko pod kontrolou
                  Hasiči mají obavy, že by se požár mohl znovu vznítit. Na místě tak nechali mimořádná opatření, která nemají v Česku obdoby.
                  35:59
                  Požár v Českém Švýcarsku
                   Celkem požár zasáhl 10 a půl kilometru čtverečních – šestkrát větší plochu než dosud největší oheň u Bzence v roce 2012. U Hřenska se vystřídalo šest tisíc hasičů a pomoc, hlavně leteckou, poskytlo pět zemí.
                   37:34
                   Nová trasa na Pravčickou bránu
                    Lidé možná budou chodit na Pravčickou bránu jinudy. Správa parku zvažovala úplně novou stezku už před požárem. Ta původní byla v havarijním stavu.
                    39:14
                    Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík
                     Sněmovna reprezentantů schválila soubor sociálních a klimatických opatření v hodnotě čtyř set třiceti miliard dolarů. Jedná se o dosud největší americkou investici do boje proti oteplování planety.
                     39:40
                     Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných
                      Vyšší příspěvek na podporu zaměstnávání lidí se zdravotním handicapem. Ministerstvo práce a sociálních věcí ho chce zvednout o šest stovek.
                      41:44
                      Brno si připomíná vítězství nad Švédy
                       Brno si připomíná úspěšnou obranu města před švédskými vojsky v roce 1645. Třídenní festival oslavuje statečnost Brňanů řadou vzpomínkových a historizujících akcí.
                       42:00
                       Zákaz pití alkoholu na veřejnosti
                        Už přes měsíc platí v hlavním městě nová vyhláška, která rozšířila počet míst se zákazem pití alkoholu. Hlídky prohřešky řeší převážně domluvou.
                        43:32
                        Obnova českých lesů
                         Po kalamitě nové lesy. V Česku potřebují obnovit stovky kilometrů čtverečních, zdecimované suchem a kůrovcem. V prosinci má končit opatření, kterým ministerstvo zemědělství dalo lesníkům víc času.
                         45:42
                         Dětem věznů pomáhá Andělský kemp
                          Andělský kemp se i letos – celkově pošesté – otevřel pro děti, které mají někoho z rodičů ve vězení.
                          47:54
                          Hudební festival Sziget
                           Budapešť hostí jednu z největších hudebních akcí Evropy – festival Sziget. Po dvouleté pauze kvůli covidu je o něj mimořádný zájem.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž51 minut
                           Další díl
                           14. srpna 2022

                           Přehled dílů

                           8321 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                           19. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                           18. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                           17. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                           16. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                           15. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám