2 minuty

18. května 2022

Část: Dopady války na tuzemské podnikatele

Obsah dílu

Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Zpráva o stavu klimatu — Příběh Hany Sternlichtové

Části dílu

00:37
Vývoj války na Ukrajině
Vývoj války na Ukrajině
    Bitva o Mariupol se zřejmě blíží ke konci. Kreml tvrdí, že z vybombardovaných oceláren odvezly autobusy na Ruskem kontrované území už téměř tisícovku ukrajinských vojáků. Rusko pokračuje v ostřelování celé fronty v Donbasu.
    01:21
    Osud obránců z Azovstalu
    Osud obránců z Azovstalu
      Ruský voják obviněný ze zabití ukrajinského civilisty se přiznal před kyjevským soudem. Pokud ho shledá v prvním takovém procesu vinným, čeká ho až doživotní trest.
      04:31
      Válka na Ukrajině
      Válka na Ukrajině
        Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
        06:36
        Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů
        Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů
          Ukrajinští obránci Mariupolu se ukončením boje v ocelárnách dostali z nebezpečí jisté smrti v obklíčení – do nebezpečí možné smrti v zajetí proruských separatistů.
          08:39
          Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů
          Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů
            Moskva vyhostí desítky západních diplomatů z Itálie, Španělska a Francie. V každém případě to Kreml označuje za reciproční krok.
            09:07
            Změny schválené Senátem
            Změny schválené Senátem
              Senát schválil vládní balíček reagující na zdražování pohonných hmot i energií. Pokud zákony podepíše prezident, lidé a firmy, kteří využívají k podnikání osobní i nákladní auta nebo autobusy do dvanácti tun nebudou muset platit silniční daň.
              10:28
              Podány žádosti o vstup do NATO
              Podány žádosti o vstup do NATO
                Švédsko a Finsko oficiálně požádaly o vstup do NATO – přijetí musejí schválit všechny členské státy aliance.
                11:29
                Technika a výzbroj Armády ČR
                Technika a výzbroj Armády ČR
                  Německo daruje Česku 15 starších tanků Leopard 2 – a země budou jednat o koupi dalších, až padesáti nových v příštích letech.
                  13:36
                  Vyvlastnění pozemků u Tábora
                  Vyvlastnění pozemků u Tábora
                    Živý vstup redaktorky Nikol Coufalové.
                    15:05
                    Příspěvek 5000 korun na dítě
                    Příspěvek 5000 korun na dítě
                      Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončilo návrh na vyplacení pětitisícového příspěvku na děti do 18 let pro rodiny s hrubým příjmem do milionu ročně. Konkrétní podmínky ale zatím resort tají.
                      16:21
                      Mezinárodní den muzeí
                      Mezinárodní den muzeí
                        Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                        17:35
                        Vláda schválila návrh na další milostivé léto
                        Vláda schválila návrh na další milostivé léto
                          Vláda schválila novelu občanského soudního a exekučního řádu. Ta umožňuje, aby část dlužníků po tři měsíce od začátku září splatila exekuce bez úroků a penále.
                          19:51
                          EU chce omezit závislost na ruském plynu
                          EU chce omezit závislost na ruském plynu
                            Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
                            22:23
                            Možnosti dodávek ropy do ČR
                            Možnosti dodávek ropy do ČR
                              U plynu si evropské země mohou vzájemně pomáhat a surovinu poslat proti směru jejího obvyklého toku. Jenže u ropy něco takového nejde a pro Česko je aktuálně jediná alternativa k ruské ropě ta z Německa.
                              24:12
                              Policie obvinila ředitele SÚRAO
                              Policie obvinila ředitele SÚRAO
                                Policie obvinila ředitele Správy úložišť radioaktivních odpadů Jana Prachaře. Podle serveru Seznam Zprávy ho soud vzal do vazby.
                                24:31
                                Na Labi rostou nová přístaviště
                                Na Labi rostou nová přístaviště
                                  Na Labi vzniká série přístavišť pro jachty. V Česku totiž roste zájem o malé lodě. Stále více lidí na nich chce trávit víkendy a dovolené.
                                  26:14
                                  Kampaň pro mladé řidiče
                                  Kampaň pro mladé řidiče
                                    Na českých středních školách a v autoškolách začne nová preventivní kampaň zaměřená zejména na řidiče do 20 let.
                                    28:41
                                    Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 %
                                    Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 %
                                      Míra inflace v Evropské unii v dubnu vystoupila na rekordních 8,1 procenta. Česká republika má z členských zemí Unie třetí nejvyšší inflaci.
                                      28:56
                                      Volně prodejné léky zdražují
                                      Volně prodejné léky zdražují
                                        Vyšší ceny u volně prodejných léků. Růst hlásí část lékáren u nejprodávanějších produktů – například proti bolesti nebo při nachlazení.
                                        30:55
                                        Pomoc lidem prchajícím před válkou
                                        Pomoc lidem prchajícím před válkou
                                          Ministerstvo počítá podle Rakušana s možností nahradit finanční pomoc běžencům materiální pomocí, aby vyloučilo ekonomickou migraci.
                                          31:55
                                          Novinky v dávkách pro uprchlíky
                                          Novinky v dávkách pro uprchlíky
                                            Humanitární dávku ve výši pět tisíc korun by už neměli dostat ti uprchlíci, kteří mají v rámci ubytování stravu a hygienické potřeby zdarma. Dávka taky bude vázána na trvalé ubytování v Česku – tak aby se zabránilo dávkové turistice.
                                            33:48
                                            Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze
                                            Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze
                                              Hlavní nádraží v Praze nezvládá počet uprchlíků. Řada z nich má totiž kromě ukrajinského i maďarské občanství a úřady nevědí, co s nimi. Jako občané Maďarska nemají na pomoc v Česku nárok.
                                              35:54
                                              Ukrajinští uprchlíci v Česku
                                              Ukrajinští uprchlíci v Česku
                                                Kapacity pro uprchlíky v Praze se podle primátora Zdeňka Hřiba blíží ke svému maximu. Pokud vláda do konce měsíce nepřipraví systém přerozdělování běženců do regionů, uzavře místní asistenční centrum.
                                                38:26
                                                Prodeje a výroba osobních aut
                                                Prodeje a výroba osobních aut
                                                  Prodeje osobních aut v Evropě v dubnu meziročně klesly o víc než pětinu. Celkově jde o nejhorší dubnové číslo v historii – s výjimkou roku 2020, kdy se továrny i prodejny zavíraly kvůli covidu.
                                                  39:13
                                                  Dopady války na tuzemské podnikatele
                                                  Dopady války na tuzemské podnikatele
                                                    Propad tržeb coby důsledek války očekávají dvě třetiny tuzemských malých a středních podniků, které se zapojily do průzkumu své asociace.
                                                    41:07
                                                    Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí
                                                    Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí
                                                      Osmatřicetiletý muž se u norského soudu přiznal, že loni v říjnu ubodal pět lidí a dalších jedenáct chtěl zabít lukem a šípy.
                                                      41:31
                                                      Stranické primárky v USA
                                                      Stranické primárky v USA
                                                        Demokrati a republikáni ve čtyřech velkých amerických státech v úterý rozhodovali, které politiky vyšlou za své strany do podzimních voleb.
                                                        43:52
                                                        Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech
                                                        Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech
                                                          Vláda dnes podpořila koaliční poslaneckou novelu služebního zákona, která nově dává ministrům možnost libovolně politicky jmenovat všechny své náměstky.
                                                          44:52
                                                          Zpráva o stavu klimatu
                                                          Zpráva o stavu klimatu
                                                            Koncentrace skleníkových plynů byly loni vůbec nejvyšší za dobu pozorování. A to i přes omezení průmyslu v době pandemie covidu-19.
                                                            47:04
                                                            Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek
                                                            Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek
                                                              Cenu Arnošta Lustiga převzal ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Během ceremoniálu řekl, že lidé v době koronaviru, po tornádu a během války na Ukrajině vnímají, jak důležitá je pomoc druhým.
                                                              47:21
                                                              Klesá zájem o tradiční řemesla
                                                              Klesá zájem o tradiční řemesla
                                                                Zájem mladých o tradiční řemesla už několik let klesá. Ukazují to počty přihlášek na střední školy a učiliště.
                                                                49:09
                                                                Jan Kočka obviněn z vydírání
                                                                Jan Kočka obviněn z vydírání
                                                                  Státní zástupkyně obžalovala 3 lidi – mezi nimi Jana Kočku – z vydírání. Podle ní násilím nutili dalšího muže k převodu firmy; ten po napadení skončil v nemocnici.
                                                                  49:28
                                                                  Bourání nájezdu na Barrandovský most
                                                                  Bourání nájezdu na Barrandovský most
                                                                    Silničáři v Praze začali bourat nájezd na rekonstruovaný Barrandovský most ze Strakonické ulice.
                                                                    51:13
                                                                    Zpráva o stavu klimatu
                                                                    Zpráva o stavu klimatu
                                                                      Koncentrace skleníkových plynů byly loni vůbec nejvyšší za dobu pozorování. A to i přes omezení průmyslu v době pandemie covidu-19.
                                                                      51:37
                                                                      Příběh Hany Sternlichtové
                                                                      Příběh Hany Sternlichtové
                                                                        Pod prostým názvem Hančina cesta vychází neobyčejný příběh Hany Sternlichtové. Dvaadvadesátiletá pamětnice ve své knize vzpomíná na hrůzy holocaustu.
                                                                        Přehrát celé video
                                                                        Události - 19. května 2022
                                                                        Stopáž55 minut
                                                                        Další díl
                                                                        19. května 2022

                                                                        Přehled dílů

                                                                        9034 přehratelných
                                                                        Události - 12. července
                                                                        Stopáž51 minut

                                                                        12. července

                                                                        Headlines — USA uvalí cla na dovoz z EU — Reakce na nová americká cla — Trump stanovil cla pro EU na 30 % — Dopady na české firmy — Reakce z USA a EU na nová americká cla — Vyšetřování pádu letadla v Indii — Nové fotovoltaické elektrárny — Méně migrantů v Německu — Slovensko dál blokuje další balík sankcí proti Rusku — Otevření dolu ČSA pro veřejnost — Dividenda pro stát z pražského letiště — Kulturní centrum Stalin na Letné končí — Ruské útoky drony na Ukrajině — Turisté v Zakarpatí — Pravidla pro investiční pobídky — Oprava železničního mostu v Jihlavě — Pomoc lidem ze zničených bytů po požáru střechy — Zájem o řidičský průkaz v 17 letech — Sto let od nálezu Věstonické venuše — Akce k výročí nalezení — Otevření horské chaty na Libíně — Kongresová turistika — Jednání o íránském jaderném programu — Pátrání po německé turistce v Austrálii — Využití technologií v péči o seniory — Exhumace ostatků politických vězňů — Končí filmový festival v Karlových Varech — Festival letos uvedl 175 snímků — Pedstavení filmu Franz od Agniezsky Hollandové — Závěr filmového festivalu v Karlových Varech

                                                                        Poslední vysílání 12. 7. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 12. července
                                                                        Stopáž51 minut

                                                                        12. července

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 12. 7. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 11. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        11. července

                                                                        Headlines — Nová americká cla — USA se chystají oznámit cla pro EU — Jednání EU s USA o obchodní dohodě — Obchodní jednání mezi USA a EU — Půl roku od tragického požáru restaurace v Mostě — Konec těžby v dole Bílina — Ochrana půdy před erozí — Úprava dálnice D5 na Tachovsku — Jansta zůstává ve vazbě — Filmový festival v Karlových Varech — Filmový festival v Karlových Varech — 30 let od masakru ve Srebrenici — Dárcovství a dobrovolnictví — Útoky na ukrajinské nemocnice — Konference o rekonstrukci Ukrajiny v Římě — Český řidič v protisměru na dálnici v Polsku — Los se dál toulá Zlínskem — Pojmenování nemasných výrobků — Alternativy masa v obchodech — Rostlinné alternativy v obchodech — Civilní oběti v Pásmu Gazy — Změny v rozdělení pravomocí v Číně — Dotace na elektroauta — Cesta k moři elektroautem — Dotace na zřizování dětských skupin — Oprava Skalické brány ve Strážnici — Volební model — Stavba atletické tribuny v Plzni — Odzbrojování kurdské PKK — Změny pohlaví podle nových pravidel — Moderní metody 3D tisku — Hudební festival v Českém Krumlově

                                                                        Poslední vysílání 11. 7. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 11. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        11. července

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 11. 7. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 10. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        10. července

                                                                        Headlines — Tripartita o platech úředníků — Jednání o platech státních zaměstnanců — Další masivní útok Ruska proti Ukrajině — Dárcovská konference o rekonstrukci Ukrajiny — Jednání koalice ochotných v Londýně — Výroční zpráva BIS — Kybernetický útok na Ministerstvo vnitra — Kybernetický útok na nemocnici v Nymburce — Vývoj inflace — Evropští poslanci odmítli vyslovit nedůvěru Evropské komisi — Filmový festival v Karlových Varech — Útoky hútíjů v Rudém moři — Komplikace při nákupu děl Caesar — Otevření Edmundovy soutěsky — Hromadná nehoda na D5 — Vyšetřování příčin rozsáhlého výpadku proudu — Záchrana muže po půlhodinové resuscitaci — Onemocnění srdce a cév — First respondeři zachraňují životy — Předpověď počasí na další dny — Peníze na opravy silnic — Dohoda EU s Izraelem — Tchaj-wan zahájil největší vojenská cvičení — Volební model — Policie chce obžalovat bývalého soudce Kydalku — Debaty o uzákonění eutanazie — Oprava eskalátoru ve stanici Staroměstská — Sean Duffy je novým šéfem NASA — Jednání o mírové dohodě mezi Arménií a Ázerbájdžánem — Masters of Rock

                                                                        Poslední vysílání 10. 7. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 10. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        10. července

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 10. 7. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 9. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        9. července

                                                                        Headlines — Důchodová reforma obstála před ÚS — Reakce hlavních politických sil na rozhodnutí ÚS — Ústavní soud odmítl zrušit důchodovou reformu — Hlavní body důchodové reformy — ÚS odmítl stížnost na rozdělení výnosů z hazardu — Podpora Ukrajiny v obraně proti ruské agresi — Největší ruský vzdušný útok proti Ukrajině — Ústavní soud o eutanazii — Audit bitcoinové kauzy — Šíření žloutenky typu A — Hútíové hlásí potopení další lodi v Rudém moři — Petr Pavel na návštěvě Německa — Europarlament schválil miliardy na pomoc Česku po povodních — Filmový festival v Karlových Varech — Filmový festival v Karlových Varech — Meteorologé zrušili výstrahy — Francouzský prezident u britského krále — Modernizace vedení vysokého napěti — Dopady výpadku proudu na nemocnice — ČSSZ přestane posílat některé informace poštou — Klesající ceny energií — Vývoj cen energií — Úspory ve spotřebě energií — Americká cla — Muž zemřel po operací mandlí, rodina žaluje nemocnici — Policejní zátah v sídle Národního sdružení — Hamás používal znásilňování jako zbraň — V budoucnu hrozí nedostatek zdravotních sester — Jednání vlády — Pátrání po pohřešovaných po povodních v Texasu — Hodnota Nvidia překonala 4 biliony dolarů — Vysoké teploty zvyšují riziko úmrtí — Zatýkání v Turecku — Nové skafandry — Přívoz v Dolním žlebu — Výročí Karlova mostu

                                                                        Poslední vysílání 9. 7. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 9. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        9. července

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 9. 7. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 8. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        8. července

                                                                        Headlines — Soud s atentátníkem na Roberta Fica — Muž je obviněný z terorismu — Soud má pokračovat ve středu — Výstraha před intenzivním deštěm — Přípravy na možnou povodeň — Meteorologové zpřísnili výstrahu — Jednání Trumpa s Netanjahuem — Jednání ministrů financí EU — Vývoj nezaměstnanosti v ČR — USA pošlou další zbraně na Ukrajinu — Opravy energetických objektů na Ukrajině — Policie odložila tragický případ zřícení římsy v Praze — Filmový festival v Karlových Varech — Filmový festival v Karlových Varech — Trump odložil chystaná cla — Prezident jmenoval nové soudce — Dopravní komplikace v Jaroměři — Bouře nad Splitem — Roste zájem o poutní turistiku — Cizinci kupují byty v ČR — Počet cizinců v ČR — Prodej nemovitostí v pohraničí cizincům — Aktualita z Washingtonu — Zájem o poptávkovou dopravu — Obavy z povodně — Hútíové hlásí potopení lodi v Rudém moři — Hodnocení právního státu v ČR — Pamětní deska připomene popraveného Jana Jiráska — Audit dotačního programu MŠMT — Parkování v centru Liberce — Začal Bohemia JazzFest — Znečištění z pneumatik — Stěhování čapího hnízda — Lesní požár ve Francii — Borůvková farma Hovorany

                                                                        Poslední vysílání 8. 7. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 8. července
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        8. července

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 8. 7. 2025 na ČT24

                                                                        Události na sociálních sítích

                                                                        Napište nám