55 minut

12. dubna 2022

Část: Léčba postřelené holčičky

Obsah dílu

Headlines — 48. den bojů na Ukrajině — Běženci z Ukrajiny — Mapa bojišť — Počet obětí ruské invaze — Válka na Ukrajně ve fotografiích — Údajný chemický útok v Mariupolu — Putinova obhajoba invaze — Priority ministrů zahraničí — Schůzka prezidenta s premiérem — Europol a protiruské sankce — Praní peněz přes účty v Česku — Uprchlíci z Ukrajiny — Místo pro ukrajinské školáky — Nové asistenční centrum v Praze — Léčba postřelené holčičky — Boj proti dezinformacím — Dezinformátoři stíhaní v Česku. — Vyvracení dezinformací v praxi — Nokia a Ericsson končí v Rusku — Palivo pro JE Temelín — Práce pro ukrajinské doktory — Koncert v Jazz Docku pro Ukrajinu — Střelba v newyorském metru — Americký spor o omezení zbraní — A. Babiš se má podle soudu omluvit — Odbory žádají růst platů kvůli inflaci — Drůbežáři omezí produkci — Výbuch pyrotechniky v batohu na letišti — Výpovědi v kauze sesuvu na D8 — Vývoj počtu nakažených koronavirem — Přijímací zkoušky na střední školy — Pokuta pro Borise Johnsona za večírek v době covidu — Rekosntrukce Vřídelní kolonády v Karlových Varech — Oprava Národního muzea v dokumentu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  48. den bojů na Ukrajině
   Válka na Ukrajině vstupuje podle západních politiků do rozhodující fáze. Ukrajinské i ruské jednotky se ve velkém stahují do Donbasu.
   01:38
   Běženci z Ukrajiny
    Celkový počet lidí prchajících před válkou už podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky překročil 4,6 milionu. Z toho téměř 2,7 dorazilo do Polska. Dalších víc než sedm milionů lidí je vnitřně vysídlených na ukrajinském území.
    02:27
    Mapa bojišť
     Je vidět, že se konflikt přesunul kompletně na východ Ukrajiny. Podle Západu by Moskva mohla počty svých jednotek v Donbasu dokonce ztrojnásobit, ruští vojáci by se už měli shromažďovat u hranic. Kyjev tvrdí, že v Doněcké a Luhanské oblasti odrazil nejmíň šest nepřátelských útoků.
     05:57
     Počet obětí ruské invaze
      Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
      11:37
      Válka na Ukrajně ve fotografiích
       Ruská armáda sice okolí ukrajinské metropole opustila, na místě ale zůstala spousta min, granátů a nevybuchlé munice. Tak jak to ukazuje i snímek z obce Andrijivka.
       12:22
       Údajný chemický útok v Mariupolu
        Ukrajinská armáda obvinila Rusko z použití chemických zbraní v obléhaném Mariupolu. Podle ukrajinských obránců Rusové zaútočili neznámou látkou z dronů. Použití chemických zbraní už prověřuje britská i americká armáda.
        14:26
        Putinova obhajoba invaze
         Živý vstup zpravodaje Karla Rožánka z Moskvy.
         16:21
         Priority ministrů zahraničí
          Ministr zahraničí Lipavský bude chtít během českého předsednictví Evropské unii pokročit v diskusi o pozastavení dovozu ropy z Ruska a tím i příjmů, které za ni Moskva inkasuje. Uvedl to dnes po jednání šéfů diplomacie pěti středoevropských zemí – ty jsou sdružené v neformální skupině Central 5.
          17:27
          Schůzka prezidenta s premiérem
           Živý vstup redaktorky Kláry Bazalové.
           19:00
           Europol a protiruské sankce
            Evropská policejní agentura Europol zacílí na majetek vlivných Rusů ze sankčních seznamů. Členským státům pomůže s výměnou informací i vyšetřováním. Zároveň ohlídá, zda lidé a firmy blízké Kremlu sankce neobcházejí.
            19:27
            Praní peněz přes účty v Česku
             V souvislosti se sankcemi na ruské oligarchy prověřují tajné služby a Finanční analytický úřad desítky firem s virtuálními sídly v Česku. Jak ukazují uniklé dokumenty z kauzy Panama Papers: někteří Rusové vyšetřovaní v souvislosti s organizovaným zločinem legalizovali stovky milionů korun přes účty nastrčených firem.
             22:11
             Uprchlíci z Ukrajiny
              V Česku už dostalo dočasné vízum přes 280 tisíc ukrajinských uprchlíků – jen během včerejška skoro 4 tisíce. Na cizinecké policii se jich dosud registrovalo 166 tisíc.
              22:39
              Místo pro ukrajinské školáky
               Přes dvacet šest tisíc dětí válečných uprchlíků zatím nastoupilo do tuzemských mateřských nebo základních škol. Podle ministra školství jsou volné kapacity v zařízeních dostatečné.
               24:52
               Nové asistenční centrum v Praze
                Pražské asistenční středisko pro ukrajinské uprchlíky bude od čtvrtka v budově firmy Central Group u metra Vysočanská. Přesune se tam z Kongresového centra. Hasiči už několik dní stěhují vybavení.
                25:11
                Léčba postřelené holčičky
                 Na začátku března zasáhla při ostřelování Mariupolu střepina granátu jedenáctiletou dívku. Yelyzavata dostala jen základní ošetření, s vážně zraněnou nohou musela vydržet téměř měsíc, než se jí s matkou a starší sestrou podařilo z města uprchnout do bezpečí.
                 27:22
                 Boj proti dezinformacím
                  Vláda připravuje normu, která má nastavit pravidla pro lepší boj s dezinformacemi. Jejich autory by podle předlohy mělo být jednodušší stíhat. I tajné služby totiž upozorňují na to, že Rusko v nejen v Evropě útočí v kyberprostoru.
                  30:49
                  Dezinformátoři stíhaní v Česku.
                   Případy dezinformátorů v Česku.
                   31:56
                   Vyvracení dezinformací v praxi
                    S vyvracením dezinformací bojují i další města a obce. Pomáhat se snaží taky nejrůznější organizace a vláda připravuje kampaň.
                    33:46
                    Nokia a Ericsson končí v Rusku
                     Ruští zákazníci přijdou o další výrobky západních značek. Nově oznámil úplné ukončení tamních aktivit finský producent telekomunikačních zařízení Nokia. Jde přitom ještě o krok dál než jeho švédský konkurent Ericsson.
                     34:07
                     Palivo pro JE Temelín
                      Jaderné palivo pro temelínskou elektrárnu budou od roku 2024 dodávat americký Westinghouse a francouzská Framatome. Firmy zvítězily v tendru společnosti ČEZ za miliardy korun.
                      34:25
                      Práce pro ukrajinské doktory
                       Společnost všeobecného lékařství podpoří práci ukrajinských doktorů v českých ordinacích. Kolegům, kteří je zaměstnají, poskytne dotaci. Pacientů z řad uprchlíků přibývá. V průměru podle odhadů připadne na každého praktika 20 běženců.
                       36:43
                       Koncert v Jazz Docku pro Ukrajinu
                        Jazzoví hudebníci koncertují v Praze na protest proti ruské agresi na Ukrajině. Na scéně pražského klubu Jazz Dock se scházejí bez nároku na honorář, celý výtěžek věnují na humanitární pomoc prostřednictvím Člověka v tísni.
                        37:09
                        Střelba v newyorském metru
                         Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
                         39:27
                         Americký spor o omezení zbraní
                          Americký prezident Joe Biden navrhuje první větší omezení střelných zbraní po nástupu do úřadu. Mimo zákon chce postavit takzvané zbraně duchů, tedy pistole a pušky, které se v některých amerických státech prodávají jako stavebnice, které si střelci sami doma sestaví.
                          41:25
                          A. Babiš se má podle soudu omluvit
                           Bývalý premiér Andrej Babiš se má podle nepravomocného verdiktu omluvit pirátskému senátorovi Lukáši Wagenknechtovi. A to za výroky, ve kterých ho označil za „psychopata, udavače a osobu, která připravila Česko o 800 milionů korun".
                           41:46
                           Odbory žádají růst platů kvůli inflaci
                            Odbory žádají kvůli vysoké inflaci mimořádné zvýšení platů ve veřejné sféře a růst minimální mzdy. Kabinet sice s jednáním o těchto tématech počítal v polovině roku, zároveň ale premiér zopakoval, že se vláda vyhýbá plošným krokům.
                            44:23
                            Drůbežáři omezí produkci
                             Polovina chovatelů drůbeže v Česku letos omezí produkci – skoro 6 procent z nich chce skončit úplně. Oznámila to Agrární komora. Důvodem jsou vysoké náklady – krmné směsi, energie a pohonné hmoty zdražují a výkupní ceny zůstávají nízké.
                             44:59
                             Výbuch pyrotechniky v batohu na letišti
                              Ranní špičku na pražském letišti narušil bezpečnostní incident. Cestujícímu z Velké Británie explodovala na terminálu 2 zábavní pyrotechnika v batohu. Podle prvního šetření vinou neodborné manipulace. Policie vyklidila spojovací chodbu mezi terminály a na zhruba hodinu a půl uzavřela příjezdové cesty k letišti pro soukromá auta.
                              45:24
                              Výpovědi v kauze sesuvu na D8
                               Hledání viníka devět let starého sesuvu půdy na stavbu dálnice D8. Podle expertů z Akademie věd měla největší vliv stavba dálnice a nadměrné srážky, ale částečně i kamenolom.
                               47:28
                               Vývoj počtu nakažených koronavirem
                                Epidemie covidu v Česku stagnuje. Přestože se výrazně méně testuje, testy včera potvrdily 2700 nově nakažených – o skoro dvě stovky víc než před týdnem. Když se k tomu přičtou opakované infekce, odhalily laboratoře nemoc u 3170 lidí, to je v součtu o 40 víc než minulou neděli.
                                47:57
                                Přijímací zkoušky na střední školy
                                 Začaly jednotné přijímací zkoušky na čtyřleté obory středních škol. K prvnímu termínu se přihlásilo 80 tisíc žáků – druhý je zítra. Přihlášky si podalo taky zhruba 1 200 uchazečů z řad ukrajinských uprchlíků.
                                 50:13
                                 Pokuta pro Borise Johnsona za večírek v době covidu
                                  Za pořádání večírků v sídle britského premiéra v Downing Street během přísné covidové uzávěry dostane pokutu právě Boris Johnson, jeho žena a ministr financí.
                                  50:38
                                  Rekosntrukce Vřídelní kolonády v Karlových Varech
                                   V Karlových Varech finišuje 6letá rekonstrukce Vřídelní kolonády. Slavnostně ji plánují otevřít 7. května. Dělníci teď pokládají dlažbu v hlavním sále – připravena je i nová tryska pro samotné Vřídlo.
                                   51:18
                                   Oprava Národního muzea v dokumentu
                                    Obnova Národního muzea zblízka – nový dokument ČT Návrat géniů se dívá pod ruce restaurátorům, kteří vraceli kulturní památce ztracený lesk. Zároveň ukáže, jak oprava přizpůsobila historickou dominantu Václavského náměstí potřebám 21. století.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž55 minut
                                    Další díl
                                    13. dubna 2022

                                    Přehled dílů

                                    8323 dostupných
                                    Stopáž49 minut

                                    20. července

                                    Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                    20. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    20. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    20. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    19. července

                                    Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                    19. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    19. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    19. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    18. července

                                    Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                    18. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    18. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    18. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    17. července

                                    Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                    17. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    17. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    17. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    16. července

                                    Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                    16. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    16. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    16. 7. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám