52 minut

14. února 2022

Obsah dílu

Rostoucí inflace — Růst cen brzdí silná koruna — Vývoj inflace — Vládní opatření — Jednání o Ukrajině — Atmosféra na Ukrajině — Bezpečnostní rada — Pandemický zákon — Počty nakažených — Poslední testování — Nový hejtman Plzeňského kraje — Pravý západ v Celetné — Kontroly na Hradě — Dluhy domácností — Pátrání po lupiči — Nástup jara — Jak rostla inflace — Výdaje domácností — Ceny energií — Valorizace důchodů — Povinné očkování v Rakousku — Nové líčení v kauze Kuciak — Dohoda o Turówu — Železniční výluka — Soud s vrahy kněze — Dohled nad řidiči v Praze — Šance na úspěšnou léčbu nádorů vaječníků stoupá — Sledovanost Devadesátek — Harafica v USA

Části dílu

00:35
Rostoucí inflace
  Nejvýraznější zdražování za posledních 24 let. Inflace v lednu zrychlila na 9,9 procenta.
  01:15
  Růst cen brzdí silná koruna
   Podle centrální banky inflaci mírní relativně silná koruna, která se drží pod hodnotou 24,50 za euro. Jinak by bylo zdražování ještě výraznější.
   03:39
   Vývoj inflace
    Inflace v Česku za poslední rok vystoupala bezmála na pětinásobek. Na začátku loňska se pohybovala kolem dvou procent. V prosinci se už blížila sedmi procentům. A minulý měsíc chyběla jen desetina bodu k deseti procentům.
    04:31
    Vládní opatření
     Rozhovor se Zbyňkem Stanjurou.
     06:50
     Jednání o Ukrajině
      Diplomatické snahy o odvrácení konfliktu pokračují. Kyjev navštívil německý kancléř Olaf Scholz.
      09:44
      Atmosféra na Ukrajině
       Živý vstup Jakuba Szántó.
       13:28
       Bezpečnostní rada
        Česko je podle slov Petra Fialy připraveno na různé počty uprchlíků, kteří by v případě eskalace konfliktu na rusko-ukrajinské hranici mohli přijít. Premiér to řekl po jednání Bezpečnostní rady státu.
        15:01
        Pandemický zákon
         Živý vstup Štěpánky Martanové.
         16:37
         Počty nakažených
          Epidemie covidu v Česku slábne. Včera laboratoře odhalily necelých 7200 nově nakažených - o pětinu míň než před týdnem.
          17:27
          Poslední testování
           Všichni učitelé, žáci i zaměstnanci se dnes naposledy testovali před začátkem vyučování. Ve školách povinnost plošně platila třikrát na začátku září, pak dvakrát týdně od 22. listopadu a od poloviny ledna už jen jednou.
           19:53
           Nový hejtman Plzeňského kraje
            Plzeňský kraj má nového hejtmana. Stal se jím dnes odpoledne Rudolf Špoták z Pirátů. Po dvou týdnech tak na krajském úřadě vyvrcholil politický spor právě mezi Piráty a bývalými koaličními partnery z ODS a TOP 09.
            20:34
            Pravý západ v Celetné
             Dá se ukrást kariéra? I o tom je divadelní hra Pravý západ Sama Sheparda, kterou připravil pražský divadelní soubor Verze v Celetné. Černou komedii o nesmiřitelnosti povah dvou bratrů režijně připravil David Prachař.
             23:06
             Kontroly na Hradě
              Skartace dokumentu o udělení státního vyznamenání a tajené zprávy o vyšetřování výbuchů ve Vrběticích v roce 2014 - právě tyto dvě písemnosti odstartovaly kontroly v Kanceláři prezidenta republiky.
              26:06
              Dluhy domácností
               Domácnosti se vloni zadlužovaly nejrychleji za posledních 12 let. Jejich celkové závazky vzrostly o desetinu na víc než 2 biliony korun. Z osmdesáti procent jde o úvěry na bydlení.
               26:26
               Pátrání po lupiči
                Policie zveřejnila záběry z přepadení 57leté ženy, které neznámý útočník vyhrožoval nožem a ukradl kabelku s věcmi v hodnotě téměř osmnácti tisíc korun. K loupeži došlo koncem ledna v noci u autobusové zastávky v Brně-Žebětíně.
                26:46
                Nástup jara
                 Relativně vysoké teploty, které překonávaly rekordy už v minulém týdnu, pokračují. Leckde meteorologové očekávají i víc než deset stupňů. O několik týdnů dřív než obvykle ale kvůli tomu začala také pylová sezona.
                 28:56
                 Jak rostla inflace
                  Inflaci táhly v lednu nahoru hlavně vysoké ceny energií pro bydlení - elektřiny, plynu nebo tepla a teplé vody. Na začátku roku pak výrazněji zdražilo také jídlo a pití. Ceny některých potravin se přitom zvyšovaly už v průběhu loňského roku.
                  29:37
                  Výdaje domácností
                   České domácnosti si připlatí za běžný provoz. Rostoucí ceny potravin se nevyhnou ani těm, kteří se snaží maximálně šetřit. V lednu se ceny meziměsíčně zvýšily prakticky plošně.
                   32:21
                   Ceny energií
                    Ceny energií, které k inflaci výraznou měrou přispívají, budou podle odhadů i dál růst. Za poslední rok přitom elektřina podražila skoro o 19 procent a zemní plyn o víc než pětinu.
                    33:15
                    Valorizace důchodů
                     Kvůli inflaci se od června zvýší také důchody. V průměru o víc než tisícikorunu. Návrh ministerstva práce a sociálních věcí projedná vláda tento nebo příští týden.
                     35:38
                     Povinné očkování v Rakousku
                      Živý vstup Petra Obrovského.
                      38:59
                      Nové líčení v kauze Kuciak
                       Slovenský soud se vrátí k projednávání případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Zbývají už jen dva obžalovaní - údajní objednavatelé Marián Kočner a Alena Zsuzsová.
                       39:25
                       Dohoda o Turówu
                        Podle hejtmana Libereckého kraje mohla být dohoda o Dole Turów výhodnější, kdyby vznikla už loni na podzim za minulé vlády. Expremiér i bývalý ministr životního prostředí to odmítají a kritizují za ústupky současný kabinet.
                        41:52
                        Železniční výluka
                         Desetiměsíční výluka čeká od zítřka cestující na trati mezi Šumperkem a Uničovem. Železnice tam projde rozsáhlou opravou a elektrizací.
                         42:54
                         Soud s vrahy kněze
                          Čtyři obžalovaní se v Paříži zodpovídají ze spoluúčasti na vraždě katolického kněze Jacquese Hamela v létě roku 2016. Dva útočníci z řad Islámského státu ho napadli při ranní bohoslužbě a zabili nožem.
                          43:40
                          Dohled nad řidiči v Praze
                           Řidiči v Praze si musí dát větší pozor na dodržování rychlosti. Od nového roku totiž radary v metropoli převzala do správy městská firma, která teď kontroluje jejich funkčnost. Případně opravuje ty, které měly měřit, ale byly mimo provoz.
                           45:48
                           Šance na úspěšnou léčbu nádorů vaječníků stoupá
                            47:34
                            Sledovanost Devadesátek
                             Rekordní sledovanost seriálu Devadesátky. Šest dílů kriminálky režiséra Petera Bebjaka si nenechalo ujít v průměru 2,23 milionu diváků.
                             47:58
                             Harafica v USA
                              Na sérii šesti koncertů v USA vyrazila česká cimbálovka Harafica.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž52 minut
                              Další díl
                              15. února 2022

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              13. června

                              Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                              13. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              13. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              13. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              12. června

                              Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                              12. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              12. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              12. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              11. června

                              Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                              11. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              11. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              11. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              10. června

                              Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                              10. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              10. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              10. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              9. června

                              Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                              9. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              9. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              9. 6. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám