14. únor 2022

Obsah dílu

Rostoucí inflace — Růst cen brzdí silná koruna — Vývoj inflace — Vládní opatření — Jednání o Ukrajině — Atmosféra na Ukrajině — Bezpečnostní rada — Pandemický zákon — Počty nakažených — Poslední testování — Nový hejtman Plzeňského kraje — Pravý západ v Celetné — Kontroly na Hradě — Dluhy domácností — Pátrání po lupiči — Nástup jara — Jak rostla inflace — Výdaje domácností — Ceny energií — Valorizace důchodů — Povinné očkování v Rakousku — Nové líčení v kauze Kuciak — Dohoda o Turówu — Železniční výluka — Soud s vrahy kněze — Dohled nad řidiči v Praze — Šance na úspěšnou léčbu nádorů vaječníků stoupá — Sledovanost Devadesátek — Harafica v USA

Části dílu

00:35
Rostoucí inflace
  Nejvýraznější zdražování za posledních 24 let. Inflace v lednu zrychlila na 9,9 procenta.
  01:15
  Růst cen brzdí silná koruna
   Podle centrální banky inflaci mírní relativně silná koruna, která se drží pod hodnotou 24,50 za euro. Jinak by bylo zdražování ještě výraznější.
   03:39
   Vývoj inflace
    Inflace v Česku za poslední rok vystoupala bezmála na pětinásobek. Na začátku loňska se pohybovala kolem dvou procent. V prosinci se už blížila sedmi procentům. A minulý měsíc chyběla jen desetina bodu k deseti procentům.
    04:31
    Vládní opatření
     Rozhovor se Zbyňkem Stanjurou.
     06:50
     Jednání o Ukrajině
      Diplomatické snahy o odvrácení konfliktu pokračují. Kyjev navštívil německý kancléř Olaf Scholz.
      09:44
      Atmosféra na Ukrajině
       Živý vstup Jakuba Szántó.
       13:28
       Bezpečnostní rada
        Česko je podle slov Petra Fialy připraveno na různé počty uprchlíků, kteří by v případě eskalace konfliktu na rusko-ukrajinské hranici mohli přijít. Premiér to řekl po jednání Bezpečnostní rady státu.
        15:01
        Pandemický zákon
         Živý vstup Štěpánky Martanové.
         16:37
         Počty nakažených
          Epidemie covidu v Česku slábne. Včera laboratoře odhalily necelých 7200 nově nakažených - o pětinu míň než před týdnem.
          17:27
          Poslední testování
           Všichni učitelé, žáci i zaměstnanci se dnes naposledy testovali před začátkem vyučování. Ve školách povinnost plošně platila třikrát na začátku září, pak dvakrát týdně od 22. listopadu a od poloviny ledna už jen jednou.
           19:53
           Nový hejtman Plzeňského kraje
            Plzeňský kraj má nového hejtmana. Stal se jím dnes odpoledne Rudolf Špoták z Pirátů. Po dvou týdnech tak na krajském úřadě vyvrcholil politický spor právě mezi Piráty a bývalými koaličními partnery z ODS a TOP 09.
            20:34
            Pravý západ v Celetné
             Dá se ukrást kariéra? I o tom je divadelní hra Pravý západ Sama Sheparda, kterou připravil pražský divadelní soubor Verze v Celetné. Černou komedii o nesmiřitelnosti povah dvou bratrů režijně připravil David Prachař.
             23:06
             Kontroly na Hradě
              Skartace dokumentu o udělení státního vyznamenání a tajené zprávy o vyšetřování výbuchů ve Vrběticích v roce 2014 - právě tyto dvě písemnosti odstartovaly kontroly v Kanceláři prezidenta republiky.
              26:06
              Dluhy domácností
               Domácnosti se vloni zadlužovaly nejrychleji za posledních 12 let. Jejich celkové závazky vzrostly o desetinu na víc než 2 biliony korun. Z osmdesáti procent jde o úvěry na bydlení.
               26:26
               Pátrání po lupiči
                Policie zveřejnila záběry z přepadení 57leté ženy, které neznámý útočník vyhrožoval nožem a ukradl kabelku s věcmi v hodnotě téměř osmnácti tisíc korun. K loupeži došlo koncem ledna v noci u autobusové zastávky v Brně-Žebětíně.
                26:46
                Nástup jara
                 Relativně vysoké teploty, které překonávaly rekordy už v minulém týdnu, pokračují. Leckde meteorologové očekávají i víc než deset stupňů. O několik týdnů dřív než obvykle ale kvůli tomu začala také pylová sezona.
                 28:56
                 Jak rostla inflace
                  Inflaci táhly v lednu nahoru hlavně vysoké ceny energií pro bydlení - elektřiny, plynu nebo tepla a teplé vody. Na začátku roku pak výrazněji zdražilo také jídlo a pití. Ceny některých potravin se přitom zvyšovaly už v průběhu loňského roku.
                  29:37
                  Výdaje domácností
                   České domácnosti si připlatí za běžný provoz. Rostoucí ceny potravin se nevyhnou ani těm, kteří se snaží maximálně šetřit. V lednu se ceny meziměsíčně zvýšily prakticky plošně.
                   32:21
                   Ceny energií
                    Ceny energií, které k inflaci výraznou měrou přispívají, budou podle odhadů i dál růst. Za poslední rok přitom elektřina podražila skoro o 19 procent a zemní plyn o víc než pětinu.
                    33:15
                    Valorizace důchodů
                     Kvůli inflaci se od června zvýší také důchody. V průměru o víc než tisícikorunu. Návrh ministerstva práce a sociálních věcí projedná vláda tento nebo příští týden.
                     35:38
                     Povinné očkování v Rakousku
                      Živý vstup Petra Obrovského.
                      38:59
                      Nové líčení v kauze Kuciak
                       Slovenský soud se vrátí k projednávání případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Zbývají už jen dva obžalovaní - údajní objednavatelé Marián Kočner a Alena Zsuzsová.
                       39:25
                       Dohoda o Turówu
                        Podle hejtmana Libereckého kraje mohla být dohoda o Dole Turów výhodnější, kdyby vznikla už loni na podzim za minulé vlády. Expremiér i bývalý ministr životního prostředí to odmítají a kritizují za ústupky současný kabinet.
                        41:52
                        Železniční výluka
                         Desetiměsíční výluka čeká od zítřka cestující na trati mezi Šumperkem a Uničovem. Železnice tam projde rozsáhlou opravou a elektrizací.
                         42:54
                         Soud s vrahy kněze
                          Čtyři obžalovaní se v Paříži zodpovídají ze spoluúčasti na vraždě katolického kněze Jacquese Hamela v létě roku 2016. Dva útočníci z řad Islámského státu ho napadli při ranní bohoslužbě a zabili nožem.
                          43:40
                          Dohled nad řidiči v Praze
                           Řidiči v Praze si musí dát větší pozor na dodržování rychlosti. Od nového roku totiž radary v metropoli převzala do správy městská firma, která teď kontroluje jejich funkčnost. Případně opravuje ty, které měly měřit, ale byly mimo provoz.
                           45:48
                           Šance na úspěšnou léčbu nádorů vaječníků stoupá
                            47:34
                            Sledovanost Devadesátek
                             Rekordní sledovanost seriálu Devadesátky. Šest dílů kriminálky režiséra Petera Bebjaka si nenechalo ujít v průměru 2,23 milionu diváků.
                             47:58
                             Harafica v USA
                              Na sérii šesti koncertů v USA vyrazila česká cimbálovka Harafica.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž54 minut
                              Další díl
                              15. únor 2022

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              3. červen

                              Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                              3. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              3. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              3. 6. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              2. červen

                              Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                              2. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              2. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              2. 6. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              1. červen

                              Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                              1. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              1. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              1. 6. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám