55 minut

25. listopadu 2021

Obsah dílu

Česko vstoupí do nouzového stavu — Zpřísněná opatření kvůli epidemii covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Transport pacientů mezi nemocnicemi — Česko na rozcestí — Očkování dětí ve věku 5 až 11 let — Platnost očkování v covid pasech EU — Slovensko v první den uzávěry — Kdo bude novým ministrem průmyslu — Seriál o Beatles režiséra Petera Jacksona — Mimořádná schůze ministrů pro migraci — Ceny pohonných hmot — Světlice zranila turistku — Čekání na sníh — Předpověď počasí na víkend — Zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték — Přísnější pravidla pro hypotéky — Hypotéky v říjnu 2021 — Bydlení v nájemním bytě — Převoz prezidenta Zemana do Lán — Soud o těžbu kamene z lánské obory — Vedení výborů — Nový šéf Interpolu — Ruský soud o zrušení lidskoprávní organizace — Růst cen tepla a teplé vody — Neštěstí v ruském dole — Nizozemský král pilotem — Upouštění orlické přehrady — Nahánění divočáků v lázeňských lesích — Tramvaj v izraelském podzemí — Koncert hornisty Radka Baboráka

Části dílu

00:39
Česko vstoupí do nouzového stavu
  Vláda v demisi vyhlásila nouzový stav, platit začne dnes o půlnoci. Trvat by měl třicet dní. S případným prodloužením by musela souhlasit Poslanecká sněmovna, ta může rozhodnutí kabinetu taky zrušit.
  01:30
  Zpřísněná opatření kvůli epidemii covidu-19
   Vláda v demisi dnes taky vyhlásila řadu nových opatření – restaurace budou muset být nově mezi desátou hodin večer a šestou ranní zavřené, hromadných akcí se bude moct zúčastnit nejvýš tisíc lidí a zrušené jsou taky vánoční trhy.
   05:22
   Vývoj počtu nakažených
    Včera v Česku přibylo 18 tisíc pozitivně testovaných, to je dosud vůbec nejvyšší středeční číslo.
    06:00
    Transport pacientů mezi nemocnicemi
     Osmnáct pacientů s covidem převezli dnes záchranáři z brněnských fakultních nemocnic do několika zařízení v Praze. Má to alespoň na pár dní ulevit jihomoravským nemocnicím, které jsou pacienty s koronavirem zahlcené.
     08:43
     Česko na rozcestí
      Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch /nestr. za ANO/.
      12:11
      Očkování dětí ve věku 5 až 11 let
       Očkování proti covidu-19 se otevírá další věkové skupině. Evropská agentura pro léčivé přípravky dnes doporučila schválit vakcínu od společností Pfizer/BioNTech i pro děti od pěti do jedenácti let.
       14:41
       Platnost očkování v covid pasech EU
        Země Evropské unie by měly v covidových pasech uznávat plné očkování po dobu devíti měsíců. Vyplývá to z návrhu, který zveřejnila Evropská komise. Certifikáty mají být dál k dispozici nejen lidem očkovaným nebo po prodělaném koronaviru, ale také po negativním testu.
        15:00
        Slovensko v první den uzávěry
         Slovensko prožilo první den v celostátní uzávěře. Platí zákaz vycházení a fungují jen základní obchody a služby. Školy pokračují v prezenční výuce, což někteří odborníci kritizují. Země zaznamenala už druhý den po sobě víc než 10 tisíc infikovaných.
         17:33
         Kdo bude novým ministrem průmyslu
          Místopředseda hnutí STAN Věslav Michalik oznámil, že se nebude ucházet o funkci ministra průmyslu v nové vládě. Nominace se vzdal kvůli pochybnostem o svém dřívějším podnikání a možném střetu zájmů.
          19:34
          Seriál o Beatles režiséra Petera Jacksona
           Poslední koncert spolu odehráli před více než padesáti lety, přesto nad písněmi Beatles žasnou stále nové generace posluchačů. Fanoušci si mohou ode dneška pustit seriál o vzniku alba Let It Be.
           22:22
           Mimořádná schůze ministrů pro migraci
            V reakci na včerejší tragédii, při které přišly na moři o život tři desítky lidí, navrhuje francouzská vláda společný postup řešení krize. Na víkend svolala mimořádnou schůzku ministrů pro migraci z Francie, Británie, Nizozemska, Belgie a Německa.
            24:48
            Ceny pohonných hmot
             Ceny pohonných hmot přestaly růst, i tak ale zůstávají nejvyšší za posledních devět let. Litr Naturalu průměrně stojí 37 korun a 20 haléřů, nafta zhruba o korunu míň.
             25:10
             Světlice zranila turistku
              Až dva roky vězení hrozí muži z Nizozemska – světlicí, kterou zapálil na Staroměstském náměstí, zranil turistku. Případ policie projednává ve zkráceném řízení, mladíka podezírá z výtržnictví. Pyrotechniku měl hodit mezi skupinu turistů, ženu popálila na ruce a musela vyhledat lékaře.
              25:30
              Čekání na sníh
               Teploty pod nulou a bílé sjezdovky. Provozovatelé se připravují na letošní sezonu a zasněžují svahy. V pohotovosti jsou taky silničáři se svou technikou a zásobami soli.
               27:21
               Předpověď počasí na víkend
                Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                29:38
                Zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték
                 Podmínky pro poskytnutí hypoték se od dubna zpřísní. Rozhodla o tom Česká národní banka. Komerční banky nebudou smět půjčit víc než osmdesát procent hodnoty zastavené nemovitosti.
                 30:22
                 Přísnější pravidla pro hypotéky
                  Nová pravidla začnou platit až na jaře příštího roku. Guvernér ale dnes na tiskové konferenci vyzval banky, aby limity u nově domlouvaných smluv začaly dodržovat hned, jak to bude možné.
                  32:41
                  Hypotéky v říjnu 2021
                   Zájem o hypotéky přetrvává navzdory tomu, že se úrokové sazby postupně zvyšují. V říjnu banky poskytly úvěry na bydlení za 40 miliard korun. Průměrná úroková sazba, která sčítá nové půjčky i refinancované úvěry, vzrostla na 2,52 procenta.
                   33:37
                   Bydlení v nájemním bytě
                    Kvůli drahým hypotékám i bytům čeká realitní trh radikální změna. Roste totiž počet lidí, kteří se chtějí nastěhovat do nájemního bytu a žít v něm dlouhodobě. Ve městech se dokonce staví už i celé bytové domy určené k pronájmu.
                    35:35
                    Převoz prezidenta Zemana do Lán
                     Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z pražské Ústřední vojenské nemocnice. Strávil tam v rámci hospitalizace 46 nocí. Hlava státu se rozhodla využít služeb zdravotní péče v domácím prostředí.
                     39:06
                     Soud o těžbu kamene z lánské obory
                      Před Okresním soudem v Kladně podruhé stanul šéf Lesní správy Lány Miloš Baláka. Obžaloba ho tentokrát viní z toho, že v sídle prezidenta nechal vytěžit na 40 tisíc tun kamene a část měl pod cenou prodat.
                      41:29
                      Vedení výborů
                       Další sněmovní výbory si dnes zvolily nové vedení. Ten evropský má dál řídit lidovec Ondřej Benešík, zdravotnický pak nově Bohuslav Svoboda z ODS. Neúspěšný kandidát na místopředsedu sněmovny za SPD Tomio Okamura stane v čele petičního výboru.
                       41:54
                       Nový šéf Interpolu
                        Česká policistka Šárka Havránková neuspěla v souboji o křeslo prezidenta Interpolu. Více než dvě třetiny hlasů Valného shromáždění získal její konkurent ze Spojených arabských emirátů Ahmad Násir Raísí.
                        42:18
                        Ruský soud o zrušení lidskoprávní organizace
                         Zákaz organizace Memorial začal v Moskvě na návrh ruské generální prokuratury projednávat nejvyšší soud. Jde o nejstarší ruské sdružení, které hájí lidská práva.
                         45:31
                         Růst cen tepla a teplé vody
                          Nejvíc za posledních 13 let. Třeba v Hradci Králové si průměrná domácnost připlatí ročně 1200 Kč, v Českých Budějovicích 1300 Kč a v Plzni 1320 Kč.
                          47:29
                          Neštěstí v ruském dole
                           Nejmíň 11 horníků zemřelo při explozi v dole na ruské Sibiři, desítky dalších skončily v nemocnici. Dál pod zemí zůstává 35 lidí, operaci na jejich záchranu úřady ale pozastavily kvůli riziku dalšího výbuchu.
                           47:52
                           Nizozemský král pilotem
                            Letadlo s pasažéry z Amsterdamu včera do Prahy dopravil sám nizozemský král. Vilém Alexander byl kopilotem charterového letu společnosti KLM. Na palubě byli převážně fanoušci fotbalového Feyenoordu, který dnes sehraje zápas Konferenční ligy s pražskou Slavií.
                            48:16
                            Upouštění orlické přehrady
                             Hladina orlické přehrady klesla od poloviny října skoro o šest metrů. Povodí Vltavy ji snížilo záměrně. Hlavně proto, aby jeho pracovníci mohli po sezoně upravit a uklidit břehy nádrže.
                             50:04
                             Nahánění divočáků v lázeňských lesích
                              Lov divokých prasat v lázeňských lesích – na naháňku se ráno vydali karlovarští myslivci. Přemnožení divočáci se totiž stále častěji běžně toulají i v obydlené zóně. Dnes tak kvůli bezpečnosti museli lesníci omezit vstup místním i turistům do oblíbených přírodních oblastí.
                              50:57
                              Tramvaj v izraelském podzemí
                               V Tel Avivu se dokončuje první linka tramvajové rychlodráhy, která zčásti vede pod zemí. Třímilionové město o ní dlouho jen mluvilo. Budování tunelů pod písečnými dunami ale není vůbec jednoduché.
                               53:08
                               Koncert hornisty Radka Baboráka
                                Koncert, kde má hlavní roli lesní roh Radka Baboráka. Díváme se do Smetanovy síně pražského Obecního domu. Hornista tu vystoupí za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK vedeného šéfdirigentem Tomášem Braunerem a uvedou koncert pro lesní roh a orchestr Jiřího Pauera.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž55 minut
                                Další díl
                                26. listopadu 2021

                                Přehled dílů

                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Headlines — Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                                18. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                17. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                16. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                15. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                14. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                14. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám