Nahrávám video

25. říjen 2021

Obsah dílu

Jednání krizového štábu kvůli pandemii — Prodloužené podzimní prázdniny — Vývoj počtu nakažených covidem-19 — Opatření kvůli šíření nákazy — Další postup proti covidu-19 — Diplomatická mise EU v Afghánistánu — Rekordní hodnoty obsah oxidu uhličitého ve vzduchu — Budoucnost ČSSD po volebním debaklu — Příspěvek Antivirus A — Únik tajných informací z vyšetřovaných kauz — Trest pro džihádistku z Německa — Delegace z Tchaj-wanu v Senátu — Tajemství klášterů — Návštěva u prezidenta Zemana — Jmenování soudců v nepřítomnosti prezidenta — Důvěra v českou ekonomiku — Zdražování energií zvedá náklady MHD — Zájem o očkování — Zvýšený zájem o očkování — Počet očkováných v Česku — Třetí dávky očkování a vakcinace dětí — Vojenský převrat v Súdánu — Aktivita sopky na ostrově La Palma — Přerušení vlakové dopravy Pardubice – Česká Třebová — ČHMÚ o tornádu — Zánik vesnických prodejen — Záplavy v Kalifornii — Návrat přeživšího pádu lanovky do Itálie — Provoz ve spalovně po požáru — Spor cyklistů a živnostníků — Spor o nanomasky pro policisty — Třetí dávka Moderny proti covidu — Trest pro Kapitána Ameriku z Hongkongu — Pravěké ostatky na Opavsku

Části dílu

00:37
Jednání krizového štábu kvůli pandemii
  Koronavirus sílí, vývojem se zabývaly ústřední krizový štáb i vláda. V reakci na rozhodnutí soudu už nemusejí neočkovaní lidé po návratu z rizikových zemí nastoupit do izolace.
  01:41
  Prodloužené podzimní prázdniny
   V desítkách škol se dnes neučilo – ředitelé využili možnost prodloužit podzimní prázdniny o dva dny. Někde to měli v plánu sami, v několika krajích ale doporučily delší volno krajské hygienické stanice, právě kvůli zhoršující se epidemii covidu.
   04:16
   Vývoj počtu nakažených covidem-19
    Koronavirová nákaza dál rychle sílí. Včera laboratoře odhalily 1 823 nových pozitivních testů, o 130 procent víc než před týdnem.
    04:57
    Opatření kvůli šíření nákazy
     Část opatření se změnila už ode dneška. Karanténu lidé nově mohou ukončit už po sedmi dnech negativním PCR testem. Doteď trvala dva týdny. A zpřísnila se povinnost nosit respirátor - vztahuje se i na lidi na pracovišti ze stejného kolektivu , pokud jsou k sobě blíž než půl druhého metru.
     07:55
     Další postup proti covidu-19
      Hostem Událostí je místopředseda Top 09 Vlastimil Válek.
      11:31
      Diplomatická mise EU v Afghánistánu
       Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
       12:46
       Rekordní hodnoty obsah oxidu uhličitého ve vzduchu
        Obsah oxidu uhličitého ve vzduchu v loňském roce vystoupal podle Světové meteorologické organizace k rekordním hodnotám. Nezabránil tomu ani pokles emisí skleníkových plynů.
        13:06
        Budoucnost ČSSD po volebním debaklu
         Ve vedení sociální demokracie skončil Jan Hamáček. Jeho rezignaci - po volebním neúspěchu - dnes vzalo předsednictvo strany na vědomí. Zbytek vedení by měl ČSSD dovést do sjezdu.
         15:54
         Příspěvek Antivirus A
          Vláda firmách prodloužila do konce roku příspěvek Antivirus A.
          16:13
          Únik tajných informací z vyšetřovaných kauz
           Živý vstup redaktora Michala Čejky.
           17:45
           Trest pro džihádistku z Německa
            10 let vězení vyměřil mnichovský soud stoupenkyni Islámského státu. Rodačka z Německa se v Iráku účastnila týrání otrokyň z řad Jezídů. Mimo jiné přihlížela, jak spoutané pětileté dítě zemřelo na slunci žízní.
            19:58
            Delegace z Tchaj-wanu v Senátu
             Spolupráce Česka a Tchajwanu se rozšíří i v oblasti internetové bezpečnosti nebo vesmírného průmyslu. Vyplývá to z memorand, která uzavřela delegace z Tchajwanu na obchodním setkání v Praze.
             21:06
             Tajemství klášterů
              Kláštery – místa duchovní činnosti mnichů a řádových sester, která taky hrála významné role v historii, architektuře i umění. Ročně jejich kostely navštíví stovky poutníků.
              24:07
              Návštěva u prezidenta Zemana
               Prezidenta Miloše Zemana dnes v Ústřední vojenské nemocnici navštívil ombudsman Stanislav Křeček. Podle něj není Zeman při přijímání návštěv nijak omezen. Veřejný ochránce práv taky vyzval všechny ústavní činitele k racionální a důstojné debatě a ústavnímu řešení současné situace.
               25:02
               Jmenování soudců v nepřítomnosti prezidenta
                Ministerstvo spravedlnosti počítá s variantou, že by noví soudci dočasně skládali slib do rukou předsedy vlády a nikoliv prezidenta. Na své jmenování čeká nyní nejméně pět desítek soudců, které prezident kvůli zdravotnímu stavu zatím nejmenoval.
                27:46
                Důvěra v českou ekonomiku
                 Obavy českých domácností ze zdražování jsou teď podle statistiků nejvyšší v historii sledování.
                 28:12
                 Zdražování energií zvedá náklady MHD
                  Zdražování energií a dopad na dopravní podniky. V Plzni se náklady na elektřinu navýší o 100–150 procent.
                  30:08
                  Zájem o očkování
                   Navyšování kapacit očkovacích míst kvůli zvýšenému zájmu o vakcinaci proti covidu-19. Za uplynulých sedm dnů zdravotníci vykázali přes 120 tisíc očkování.
                   30:44
                   Zvýšený zájem o očkování
                    Celkem v Česku funguje 407 očkovacích míst – včetně těch na které není potřeba žádná registrace. Řada lidí svůj zájem o první dávku zdůvodňuje tím, že se od listopadu omezí hrazení preventivních testů a taky se zkrátí doba jejich platnosti.
                    33:02
                    Počet očkováných v Česku
                     V Česku bylo dosud podáno víc než 12 milionů dávek vakcín. Přes 6 milionů lidí je plně naočkovaných – to je asi 56 a půl procenta obyvatel.
                     33:48
                     Třetí dávky očkování a vakcinace dětí
                      36:20
                      Vojenský převrat v Súdánu
                       V Súdánu podle tamního ministerstva informací proběhl vojenský převrat. Většina civilních členů vlády je zatčená, premiér Abdalláh Hamduk je neznámo kde.
                       38:46
                       Aktivita sopky na ostrově La Palma
                        Sopka Cumbre Vieja na španělském ostrově La Palma zesílila svou činnost a začala chrlit víc lávy. Ta vytéká i z nových trhlin. Vulkanickou aktivitu o víkendu provázely desítky otřesů.
                        39:07
                        Přerušení vlakové dopravy Pardubice – Česká Třebová
                         Živý vstup redaktorky Věry Hofmanové.
                         40:46
                         ČHMÚ o tornádu
                          Meteorologové vydali souhrnnou zprávu o tornádu, které na konci června prohnalo desítkou obcí na jižní Moravě. Tým vědců a amatérských pozorovatelů potvrdil, že tornádo místy dosahovalo síly F4 tak zvané Fujitovy stupnice, což odpovídá rychlosti větru až 490 kilometrů za hodinu.
                          41:14
                          Zánik vesnických prodejen
                           Uzavírání obchodů na venkově v době pandemie zpomalilo. Zatímco ještě předloni podle Asociace českého tradičního obchodu zaniklo zhruba 300 malých prodejen, loni jich bylo necelých 60.
                           43:29
                           Záplavy v Kalifornii
                            Po rekordních požárech z loňského a letošního roku zasáhly severní Kalifornii přívalové povodně. Prudký a vytrvalý déšť doprovází silný vítr.
                            45:06
                            Návrat přeživšího pádu lanovky do Itálie
                             Šestiletý chlapec, který jako jediný v květnu přežil pád lanovky v italských horách, se musí vrátit do Itálie, kde žil od raného dětství. Rozhodl o tom soud v Izraeli. Právě tam ho odvezl jeho dědeček a policie případ vyšetřovala jako únos.
                             45:32
                             Provoz ve spalovně po požáru
                              Ve spalovně v pražských Malešicích už fungují po požáru z minulého týdne první dva kotle ze čtyř. Oheň zasáhl jednu z budov v zadní části areálu. Ta zůstává dál mimo provoz a nikdo dovnitř nesmí.
                              46:18
                              Spor cyklistů a živnostníků
                               Spor mezí obchodníky a pardubickou radnicí – město chce kvůli bezpečnosti vybudovat na rušné ulici v centru pruhy pro cyklisty. To ale odmítají majitelé obchodů, bojí se, že to ohrozí jejich živnost.
                               48:22
                               Spor o nanomasky pro policisty
                                Nákup nanomasek pro policisty bez výběrového řízení byl podle šéfa české Transparency International obejitím zákona.
                                49:38
                                Třetí dávka Moderny proti covidu
                                 Evropská léková agentura schválila k použití třetí dávku vakcíny Moderna proti covidu-19.
                                 50:02
                                 Trest pro Kapitána Ameriku z Hongkongu
                                  V Hongkongu padl druhý verdikt podle zákona o státní bezpečnosti. Za slogany o nezávislosti hrozí odsouzenému aktivistovi 7 let vězení. Výši trestu soud oznámí v půlce listopadu. Verdikt posiluje obavy z přísného výkladu zákona, který prosadil Peking.
                                  52:18
                                  Pravěké ostatky na Opavsku
                                   Zachovalé ostatky šesti pravěkých lidí staré asi 4000 let odkryli archeologové v Neplachovicích na Opavsku. Unikátní nález ukrývaly zásobnicové jámy více než metr a půl pod zemí v místech, kde má vzniknou nové školní hřiště.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   26. říjen 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   8. prosinec

                                   Headlines — Nezaměstnanost stagnuje — Volná místa ve firmách — Nezaměstnanost v ČR — Nezaměstnanost v Česku — Evropské výdaje na obranu — Lvov uprchlickým centrem — Propuštění Američanky z ruského vězení — Financování samospráv — Mezitýdenní změna ceny paliv — Rozšíření schengenské zóny — Digitální prohlídka českého umění — Elektrnický dopravní úřad — DPH na potraviny beze změny — Německý monstrproces v kauze Wirecard — 165 let ZZS hl. m. Prahy — Hospodaření státu — Bude na Vánoce sníh? — Den s Markem Hilšerem — Priority prezidentského kandidáta — Marek Hilšer — Marek Hilšer pohledem podporovatelů — Nehody na železnici — Jednotný etický kodex učitelů — Si Ťin-Pching na Blízkém východě — Poprava v Íránu — Odklad rozhodnutí Volkswagenu o nové továrně — Děravá silnice z Teplic do Ústí — Horkovod z Temelína — Parlament v Peru odvolal prezidenta — Dny otevřených dveří v centrale Evropské agentury — Holubníky ve městech — Vánoce v zoo v Hluboké nad Vltavou — Pocta letci RAF Karlu Janštovi

                                   8. 12. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   8. prosinec

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   8. 12. 2022 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   7. prosinec

                                   Headlines — Platy u bezpečnostních sborů — Platy ve veřejné sféře — Platy zaměstnanců bezpečnostních sborů — Růst výdělků ve veřejné správě — Razie proti německým extremistům — Okolnosti zadržení skupiny — Průmysl a stavebnictví — Obrana Ukrajinců před ruskými útoky — Osobnost roku podle časopisu Time — Jezinky a bezinky na Studio dva — Kontroly slovenského pomezí — Úrokové sazby u hypoték — Maďarsko zrušilo kvůli neodstatku paliv cenový strop — Výsledek voleb v Georgii: křeslo v Senátu obhájili demokraté — Opilá řidička vezla děti — Dlouhodobý nedostatek zubařů — Den s Jaroslavem Baštou — Priority prezidentského kandidáta — Profil kandidáta Jaroslava Bašty — Jaroslav Bašta pohledem blízkých — Pokračování soudu v kauze tzv. politických trafik — Nový předseda Rady ČT — Kontroverzní dokument o Harrym a Meghan — Čína ruší covidová opatření — 22 let pro Rusa Ivana Safronova — Řád čestné legie pro předsedky AV Evu Zažímalovou — Rychlovlak TGV v Česku — Měření zplodin z komínů a výfuků — Oprava zámku v Litomyšli — Povolební emoce kolem Chrámové hory — Odstřel skal u Milína — Rekonstrukce tváře po nádoru

                                   7. 12. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   7. prosinec

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   7. 12. 2022 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   6. prosinec

                                   Headlines — Propad tržeb — Úspornější nakupovaní — Maloobchodní tržby v r. 2022 — Útraty v obchodech — Válka na Ukrajině — Putinovy plány na dobytí Ukrajiny — Lotyšsko zrušilo licenci ruské exilové televizi Dožď — Dopravní kolaps kvůli sněžení — Další komplikace kvůli zimnímu počasí — Spolu chce v Praze menšinovou vládu — Rok 2023 s Českou televizí — Ochrana schengenské hranice — Zmrazení peněz Maďarsku — Střelba na běžence — Potvrzený podmíněný trest pro Miloslava Roznera — Růst záloh na energie — Den s Andrejem Babišem — Priority prezidentského kandidáta — Profil kandidáta Andreje Babiše — Andrej Babiš pohledem blízkých — Soud o bydlení syna po rozvodu rodičů — Jednání o NP České Švýcarsko — Pohřeb Ťiang Ce-mina — Zákaz mimomanželského sexu v Indonésii — Platy ve školství — Námraza na silničních mostech — Cestující na Letišti Václava Havla — Vyšetřování v kauze Xixoio — Dostavba hotelu Praha v Novém Jičíně — Návrh na reformu britského parlamentu — Prevence srdečních chorob — Rozloučení s dirigentem Liborem Peškem

                                   6. 12. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   6. prosinec

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   6. 12. 2022 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám