54 minut

17. září 2021

Obsah dílu

Poslední řádná schůze — Debata o protilátkách — Počet nakažených — Zpráva o Bečvě — Odvolání Hany Lipovské — Ruské volby — Prezidenti v nemocnici — Trest za Bohumín — Severokorejské rakety — Amazon v Kojetíně — Zisky bank — Protesty zdravotníků — Soud s prokurátorem — Začal Febiofest — Odklad v kauze Čapí hnízdo — Úroda ovoce — Nehoda na přechodu — Následky výbuchu plynu — Nejvíc uzavírek — Kolony po celém Česku — Přehled uzavírek — Doprava v Praze — Předvolební debata — Obžaloba Dbalého — Návraty z ciziny — Migranti pod mostem — Evergrand před krachem — Péče o nevyléčitelné — Omezený provoz v centru Karlových Varů — Padesát let Greenpeace — Ochrana sekvojí — Dny NATO — Pomník akce Kulak — Clive Sinclair — Zahájení sezony

Části dílu

00:39
Poslední řádná schůze
  Poslanci znovu otevřeli debatu o uznávání protilátek na covid-19 jako možnosti, jak prokázat bezinfekčnost.
  01:27
  Debata o protilátkách
   Pomoci má nová studie, která se u vybraných lidí na stav přítomnosti protilátek a buněčné imunity zaměří. Její výsledky budou po volbách.
   04:03
   Počet nakažených
    Včera laboratoře v Česku potvrdily 550 nových pozitivních testů na koronavirus, o 130 víc než předchozí čtvrtek. Třetí den v řadě ono číslo přesáhlo hranici pěti set.
    04:56
    Zpráva o Bečvě
     Poslanci z vyšetřovací komise k ekologické katastrofě na Bečvě dnes odsouhlasili závěrečnou zprávu. Objevit se v ní mají podle některých členů i konkrétní pochybení.
     07:32
     Odvolání Hany Lipovské
      V samém závěru dnešního jednání sněmovna odvolala z Rady České televize Hanu Lipovskou. Důvodem je její kandidatura v říjnových volbách.
      08:22
      Ruské volby
       Rusové volí nové poslance do Státní dumy. Hlasování kvůli covidu poprvé trvá tři dny, nově se může volit taky elektronicky.
       11:08
       Prezidenti v nemocnici
        Bývalý prezident Václav Klaus před polednem opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze. Miloš Zeman v nemocnici zatím zůstává.
        12:18
        Trest za Bohumín
         Muž obviněný ze založení požáru v bohumínském panelovém domě, při kterém loni v srpnu zahynulo 11 lidí, přijal dohodu o doživotním trestu. Obsah dohody ještě musí schválit soud.
         14:34
         Severokorejské rakety
          Severokorejská televize ukázala nový raketový systém, který měl ve středu odpálit dvě balistické střely krátkého doletu. Rakety Pchjongjang netradičně vypustil z vagónu na železnici, dopadly do Japonského moře.
          14:56
          Amazon v Kojetíně
           Živý vstup Anny Hovorkové.
           16:20
           Zisky bank
            Zisky tuzemských bank a spořitelen znovu rostou. Od ledna do června dohromady vydělaly přes 31 miliard korun.
            16:39
            Protesty zdravotníků
             Polsko zažívá vlnu protestů zdravotníků. Stěžují si na nízké platy a přesčasy, které musí sloužit kvůli nedostatku personálu. Požadují, aby jim stát dorovnal mzdy na západoevropskou úroveň.
             18:45
             Soud s prokurátorem
              U soudu s bývalým slovenským speciálním prokurátorem Dušanem Kováčikem zazněly závěrečné řeči. Obžaloba pro něj žádá nejmíň 13 let vězení a propadnutí majetku.
              19:21
              Začal Febiofest
               Živý vstup Pavly Sedliské.
               22:45
               Odklad v kauze Čapí hnízdo
                Další odklad rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo. Po doplnění důkazů – včetně výslechu Andreje Babiše mladšího – musí dát policie znovu prostor obviněnému premiérovi, aby se seznámil se spisem.
                25:15
                Úroda ovoce
                 Úroda nejobchodovanějšího ovoce v Česku bude letos podprůměrná. Sklizeň jablek klesne oproti loňsku o pět procent na necelých 112 tisíc tun. Důvodem je hlavně chladné jaro. Naopak hrušek se tento rok urodilo o pětinu víc.
                 25:35
                 Nehoda na přechodu
                  Policie varuje před nebezpečným předjížděním u přechodů pro chodce. Ty zase upozorňuje na větší obezřetnost při přecházení. Na internetu policisté zveřejnili nehodu z minulého týdne v Brně. Trojici žen na přechodu dá první řidič přednost, pak ale křižovatkou v druhém pruhu rychle projede další auto a srazí jednu z žen.
                  26:03
                  Následky výbuchu plynu
                   Hasiči v noci na dnešek znovu zasahovali v Koryčanech na Kroměřížsku. Po středeční explozi plynu, která stála život dva dobrovolné hasiče a další čtyři lidi zranila, tam začal praskat i sousední dům.
                   27:46
                   Nejvíc uzavírek
                    Prázdniny skončily už před dvěma týdny, ale sezona uzavírek na silnicích ještě rozhodně ne. Momentálně jich je v Česku 1923. To je dokonce víc než v červnu nebo v srpnu.
                    28:33
                    Kolony po celém Česku
                     V kolonách denně stojí i autobusy hromadné dopravy a nabírají tak zpoždění. V Česku je na dvě stě opravovaných míst, kudy musí řidiči jezdit kyvadlově a dopravu tam řídí semafory.
                     31:02
                     Přehled uzavírek
                      Podle nahlášených uzavírek letošní sezona oprav stále teprve graduje: ještě v červnu bylo v celém Česku kyvadlových jízd jen 116, v srpnu už 195 a teď přes 200.
                      31:43
                      Doprava v Praze
                       Data o pražském provozu ukazují, že se jeho hustota v září vrátila prakticky přesně do stavu, ve kterém byla před dvěma lety, tedy před covidem. To platí o osobní dopravě, nákladní doprava navíc výrazně narostla.
                       34:24
                       Předvolební debata
                        Živý vstup Martina Řezníčka.
                        35:31
                        Obžaloba Dbalého
                         Státní zástupce znovu obžaloval někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi. A to kvůli dalším zakázkám tohoto zdravotnického zařízení.
                         35:51
                         Návraty z ciziny
                          Lidé z Česka v létě cestovali nejčastěji do Chorvatska. Do tamních resortů jich podle ministerstva zahraničí přijelo tři čtvrtě milionu. Laboratoře odhalily v letní sezoně nákazu u stovek turistů, kteří se z ciziny vrátili do Česka.
                          38:05
                          Migranti pod mostem
                           Počet migrantů, kteří táboří pod mostem spojujícím americký Texas s Mexikem, přesáhl deset tisíc. Většina pochází z Haiti.
                           38:32
                           Evergrand před krachem
                            Jedna z největších realitních společností v Číně, Evergrand, je před krachem. Její pád by otřásl celou čínskou ekonomikou a vyloučeny nejsou dopady ani na tu světovou.
                            40:48
                            Péče o nevyléčitelné
                             Speciální týmy v nemocnicích zlepšují pacientům s nevyléčitelnou nemocí kvalitu života, pomáhají jejich rodinám i lékařům z různých oborů. Od příštího roku budou týmy poprvé součástí úhrad.
                             43:20
                             Omezený provoz v centru Karlových Varů
                              Vjezd do lázeňské zóny v Karlových Varech bude ještě přísnější. Už přes rok tam přes výsuvné sloupky projedou pouze vozy záchranných složek, zásobování nebo lázeňských hostů, kterým radnice udělila výjimku.
                              44:03
                              Padesát let Greenpeace
                               Před padesáti lety vzniklo ekologické hnutí Greenpeace. Skupina dvanácti aktivistů tehdy vyrazila lodí z kanadského Vancouveru k břehům Aljašky s cílem překazit jaderné pokusy.
                               46:32
                               Ochrana sekvojí
                                Ochrana nejmohutnějších stromů na světě před plameny. Hasiči v kalifornském národním parku Sequoia obalují sekvojovce obrovské hliníkovou fólií. A to včetně zřejmě nejobjemnějšího živého stromu na Zemi – Generála Shermana. V blízkosti Obřího lesa totiž zuří požáry, a i když sekvoje ohni dobře odolávají, správci chtějí cenný porost ochránit co nejlépe.
                                46:57
                                Dny NATO
                                 Živý vstup Jiřího Šímy.
                                 50:20
                                 Pomník akce Kulak
                                  Pod horou Říp vznikl nový pomník obětem komunistické akce Kulak. Připomínat má sedláky, kteří v 50. letech odmítli věnovat své statky Jednotným zemědělským družstvům.
                                  51:02
                                  Clive Sinclair
                                   Zemřel britský vynálezce a podnikatel Clive Sinclair. V 80. letech významně pomohl masovému rozšíření osobních počítačů do domácností.
                                   52:46
                                   Zahájení sezony
                                    Filharmonie Brno dnes večer zahajuje novou sezonu Smetanovým cyklem symfonických básní Má vlast pod taktovkou svého šéfdirigenta Dennise Russella Daviese.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž50 minut
                                    Další díl
                                    18. září 2021

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    22. září

                                    Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                                    22. 9. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    22. září

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    22. 9. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    21. září

                                    Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                    21. 9. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    21. září

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    21. 9. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    20. září

                                    Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                                    20. 9. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    20. září

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    20. 9. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    19. září

                                    Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                                    19. 9. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    19. září

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    19. 9. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    18. září

                                    Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                                    18. 9. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    18. září

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    18. 9. 2023 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám