Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Nová opatření

Nová opatření

Česko čeká další opatření - zítra mají úřady nařídit nošení respirátorů FFP2 nebo podobné ochrany nosu a úst na místech s vyšší koncentrací lidí.

Zájem o respirátory

Zájem o respirátory

Detaily k povinnému nošení respirátorů by měly být jasné až po zítřejším jednání vlády. Kromě zmíněných míst by je chtěl Jan Blatný prosadit i na pracovištích nebo středních školách po jejich otevření.

Průzkum o krocích vlády

Průzkum o krocích vlády

Kroky vlády v souvislosti s očkováním hodnotila většina oslovených špatně. Opačný názor vyjádřila necelá pětina.

Policie a tendr na testy

Policie a tendr na testy

Tendrem na pořízení antigenních testů se bude zabývat policie i vláda. Do sporu se kvůli němu dostali premiér Babiš s vicepremiérem Hamáčkem.

Nově nakažení

Nově nakažení

Laboratoře v Česku včera zjistily 6 755 nakažených koronavirem. Výrazně míň než v předchozích dnech - o víkendu je obvykle nižší počet testů - zároveň ale jde o vyšší číslo než před týdnem.

Uzavřené okresy

Uzavřené okresy

Živý vstup Karolíny Nové.

Výročí vraždy

Výročí vraždy

Tři roky od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Slovensko si připomnělo tragédii, která spustila rozsáhlé společenské změny.

Rozvolňování v Izraeli i Británii

Rozvolňování v Izraeli i Británii

Izrael uvolňuje velkou část protiepidemických opatření. Otevřel obchody i místa k trávení volného času. V očkování je daleko taky Británie, plán rozvolňování zveřejní v pondělí.

Volební zákon

Volební zákon

Vláda by měla v pondělí projednat varianty nové podoby volebního zákona. Jedna počítá s volebním obvodem pro celé Česko. Podle té druhé by jich zůstalo 14, ale změnilo by se přidělování mandátů.

Mše za Jana Sokola

Mše za Jana Sokola

Rodina se v sobotu rozloučila se zesnulým filozofem, pedagogem a signatářem Charty 77 Janem Sokolem. Zádušní mše se konala v bazilice svaté Markéty v Praze na Břevnově.

První měsíc Joe Bidena

První měsíc Joe Bidena

Americký prezident Joe Biden je měsíc v úřadu. V mnoha oblastech už stihl změnit politiku prosazovanou svým předchůdcem.

Íránský jaderný program

Íránský jaderný program

Írán oznámil, že vypne kamery na svých jaderných zařízeních, kterými je dle dohody z roku 2015 monitoruje Mezinárodní agentura pro atomovou energii.

100 let Zdeňka Milera

100 let Zdeňka Milera

Ilustrátor Zdeněk Miler by dnes oslavil sto let. Tvůrce Krtka, který se stal nedílnou součástí dětství několika generací, žil ale mnohem bohatší umělecký život. Jak ukazuje i expozice na Kladenském zámku.

Prymula se stahuje

Prymula se stahuje

Roman Prymula se už nechce vrátit do veřejných funkcí. Řekl to v Otázkách Václava Moravce. Tento týden skončil jako poradce premiéra. A to poté, co několik hodin po slovech o zpřísňování opatření navštívil fotbalový zápas.

Výročí útoku na RFE

Výročí útoku na RFE

Od útoku na bývalé sídlo Rádia Svobodná Evropa v Mnichově je to přesně 40 let. Pod okny československé redakce tehdy explodovalo bezmála dvacet kilogramů plastické výbušniny.

Slevy na oblečení

Slevy na oblečení

Část obchodů s módou kvůli epidemii zlevnila. Snaží se zbavit přebytků zboží a nalákat zákazníky na internet.

Teplé počasí

Teplé počasí

Nezvyklé teplo po silných mrazech minulého týdne. Meteorologové včera zaznamenali několik rekordů – hlavně v jihozápadních Čechách. V Plzni naměřili bezmála patnáct stupňů Celsia.

Lidé na horách

Lidé na horách

Na horách většinou sníh neroztál, i proto je tento víkend znovu zaplnili lidé. Platí sice vládní doporučení zůstat doma, při dodržení všech protiepidemických zákazů jsou ale cesty do přírody povolené.

Rok s koronavirem

Rok s koronavirem

Příští týden to už bude rok od začátku koronavirových problémů v Česku. Vloni na konci února tuzemské úřady s nervozitou pozorovaly postupné šíření nákazy Evropou.

Jak se šířil vir

Jak se šířil vir

Všechny tři případy, které laboratořím vyšly jako první pozitivně, měly souvislost právě s Itálií. Tam se před rokem virus šířil nejrychleji v Evropě.

Omezení v roce 2020

Omezení v roce 2020

Od loňského března se mohlo téměř bez omezení cestovat do ciziny jen dva měsíce z dvanácti, většina škol byla otevřená tři měsíce, restaurace a služby půl roku. Nouzový stav platil sedm měsíců.

Nejpostiženější oblast

Nejpostiženější oblast

Aktuálně nejpostiženější zůstává západ Čech. Chebsko je jedním ze tří uzavřených okresů. Jeho hranice teď hlídají policisté. Už loni na jaře právě tato oblast patřila mezi nejvíce zasažené.

Uzavřené obce

Uzavřené obce

Jaké je to žít v uzavřené oblasti, ví taky 24 tisíc obyvatel Litovle, Uničova a dalších obcí na Olomoucku. Ve dvoutýdenní karanténě se ocitli loni v březnu a nesměli opouštět bydliště.

Nákaza na fotbale

Nákaza na fotbale

Před rokem se začaly propadat světové burzy. V té době nejhůře zasažené Itálii se ještě stihl odehrát zápas Ligy mistrů - později epidemiology označený za největší evropský zdroj nákazy.

Nepokoje ve Španělsku

Nepokoje ve Španělsku

V noci na dnešek protestovalo v Barceloně už pátý den v řadě asi šest tisíc lidí proti uvěznění kontroverzního rapera. Střetli se s policií. Pablo Hasél dostal devět měsíců za hanobení monarchie a oslavu teroristických skupin ve svých skladbách a tweetech.

Pád leteckého motoru

Pád leteckého motoru

Ohromné štěstí měli cestující letu United Airlines z Denveru na Honolulu. Motor boeingu začal krátce po startu hořet. Stroj nouzově přistál, kusy motoru ale předtím dopadly na obytnou čtvrť.

Demonstrace proti opatřením

Demonstrace proti opatřením

Přibližně tři stovky lidí odpoledne demonstrovaly na pražském Václavském náměstí proti vládním opatřením, které mají zabránit šíření koronaviru.

Lyžování v Polsku

Lyžování v Polsku

Lyžaři z Česka jezdí i do polských hor. Využívají toho, že sousední země zatím neomezila pohyb přes hranice, i když takový krok zvažuje.

Rozhovor s Miroslavem Kalouskem

Rozhovor s Miroslavem Kalouskem

Bývalý poslanec Miroslav Kalousek nevylučuje politický comeback. Teď mu prý ale sněmovna nechybí. V Interview speciál naznačil, čím se bude živit.

Sběrový papír

Sběrový papír

Nové využití pro starý papír. Před rokem pro něj nebyl odbyt. Výkupny platily málo nebo ho odmítaly. Teď je všechno jinak. Zájem o sběr roste kvůli vyšší poptávce po taškách a krabicích.

Žlutý tučňák

Žlutý tučňák

Zvířecí rarita z jižního Atlantiku. Belgickému fotografovi se podařilo zachytit jedinečně zbarveného tučňáka královského. Úplně mu chybí černá barva. Jeho zobák, nohy, křídla i záda jsou zbarvené žlutě.

Letní tábory

Letní tábory

Organizátoři letních táborů už vypsali turnusy. Mnohé z nich se hned zaplnily. Pořadatelé totiž často garantují vrácení celé sumy, pokud se tábory kvůli koronaviru nebudou moct uskutečnit.

On-line koncert Tata bojs

On-line koncert Tata bojs

Hudební skupina Tata bojs dnes zahraje u příležitosti vydání nového alba Jedna nula, kterým navázala na oslavy třiceti let fungování. Namísto křtu nové desky před fanoušky zvolila on-line koncert z pražského centra DOX.

Přehrát vše
Stopáž50 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD