Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Nejisté rozvolňování

Nejisté rozvolňování

Ani po dnešku není jasné, jestli se od pondělí rozvolní některá protiepidemická opatření. Jednat o tom bude zítra dopoledne vláda.

Přípravy podnikatelů

Přípravy podnikatelů

Provozovatelé restaurací, zavřených obchodů nebo podnikatelé ve službách musí stále čekat. Někteří se už na případné otevření připravují. Jiným se to stále nevyplatí.

Počet nakažených

Počet nakažených

Včera v Česku laboratoře odhalily 4459 nových případů nemoci covid-19. To je zhruba o 1350 míň než před týdnem. Za dnešek je přírůstek zatím 1710.

Zabití vědce

Zabití vědce

Napětí po pátečním atentátu na šéfa íránského jaderného výzkumu Mohsena Fachrízádeha. Teherán mluví o odvetě a naznačuje, že za útokem stojí Izrael. Jeruzalém ani Washington to nekomentují.

Odmítnutá žaloba

Odmítnutá žaloba

Další neúspěch pro Donalda Trumpa ve snaze zvrátit výsledek prezidentských voleb. Americký federální odvolací soud odmítl žalobu jeho týmu, kterou se snaží zablokovat oficiální vyhlášení výsledků v Pensylvánii.

Daně v Senátu

Daně v Senátu

Andrej Babiš a Alena Schillerová trvají před schvalováním daňového balíčku v Senátu na snížení daně z příjmu zaměstnanců na 15 a 23 procent z hrubé mzdy.

Podpora daňovému balíčku

Podpora daňovému balíčku

Podporu 15procentní dani zvažují senátoři ODS a podle informací ČT jsou o ní ochotní jednat i lidovci.

Podpora u veřejnosti

Podpora u veřejnosti

Daňová reforma má podle průzkumu agentury Stem Mark pro ČT zhruba stejný počet zastánců i odpůrců – polovina je pro, druhá polovina proti.

Krize koalice

Krize koalice

Daňový balíček výrazně rozdělil i vládní koalici. Zatímco hnutí ANO prosazuje pro velkou většinu zaměstnanců už zmíněné snížení daně z příjmu z 20 na 15 procent z hrubé mzdy, ČSSD s tím zásadně nesouhlasí.

Dávky pro podnikatele

Dávky pro podnikatele

Živnostníci budou moci dostávat kompenzační bonus 500 korun na den i peníze z programu Antivirus. Oznámilo to ministerstvo financí.

Zobrazování policistů

Zobrazování policistů

Francouzi po celé zemi protestují proti chystanému zákonu o globální bezpečnosti. Chystaná norma totiž hodlá zakázat pořizování fotografií a videí příslušníků francouzské policie a ozbrojených si.

Opravy D1

Opravy D1

Živý vstup Blanky Poulové.

Protesty v Polsku

Protesty v Polsku

V desítkách polských měst pokračovaly demonstrace proti zpřísnění pravidel potratů. Při příležitosti 102. výročí dne, kdy Polky získaly volební právo.

Jedna nula

Jedna nula

Kapela Tata Bojs vydala novou desku. Své desáté studiové album v řadě pojmenovala jedna nula.

Přípravy na volby

Přípravy na volby

Otevřít kandidátní listiny novým osobnostem nebo oslovit lidi přes volební koalice Zhruba rok před sněmovními volbami už strany vymýšlejí strategie, jak uspět.

Přídavky na děti

Přídavky na děti

Návrh na zvýšení přídavků na děti by měla v pondělí projednávat vláda. Vládní koalice se přiblížila k dohodě na podobě úpravy dávky.

Obsazování okolí Karabachu

Obsazování okolí Karabachu

Ázerbájdžán pokračuje v rozmísťování svých jednotek v oblasti Karabachu. Na území se dostal po 27 letech na základě podmínek mírové dohody s Arménií, kterou zprostředkovalo Rusko.

Nelegální večírek

Nelegální večírek

Zásah proti nelegální párty. Pomocí beranidla vnikla před půlnocí policie do zdánlivě zavřeného klubu v Anenské ulici v centru Prahy. Uvnitř zadrželi 119 mladých lidí – vesměs cizinců.

Zásoby podzemní vody

Zásoby podzemní vody

Letošní časté deště zvýšily zásoby podzemní vody. V některých lokalitách na jižní Moravě hladina stoupla i o víc než půl metru – výrazně nad třicetiletý průměr.

Počet vloupání

Počet vloupání

S koronavirem klesla kriminalita. Letos zatím policisté evidují o 15 procent méně trestných činů než před rokem. Jiné je to s vloupáním do objektů – těchto případů sice nepřibylo, ale ani výrazně neubylo.

Policejní statistika

Policejní statistika

Celkem se letos od ledna do konce října stalo téměř 146 tisíc trestných činů, vloni jich za zmíněných deset měsíců bylo o 22 a půl tisíce víc.

Slepá místa

Slepá místa

A co konkrétně dokážou inteligentní kamerové systémy? Kromě běžného monitorování umí v reálném čase automaticky upozornit na rizikové chování lidí.

Pellegrini v čele Hlasu

Pellegrini v čele Hlasu

Bývalý slovenský premiér Peter Pellegrini se stal předsedou nové strany Hlas – sociální demokracie. Ta je v současnosti nejpopulárnější v zemi.

Léčivá plazma

Léčivá plazma

Některé nemocnice stále hledají dárce krevní plazmy, kteří prodělali infekci koronavirem.

Nehody na náledí

Nehody na náledí

Dálnici D4 u Kytína dopoledne uzavřely dvě nehody. Celkem tam havarovalo devět aut – sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Podle ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí.

Přibylo odpadu

Přibylo odpadu

V Česku letos přibude komunálního i nebezpečného odpadu – kvůli epidemii. Lidé si nechávají posílat věci domů – jsou balené. Hlavně ale narostlo množství infekčního materiálu.

Nejistota na Šumavě

Nejistota na Šumavě

Nejistý je začátek zimní sezony na Šumavě. Provozovatelé lyžařských areálů zatím nevědí, jestli v prosinci otevřou.

Poslední adresa

Poslední adresa

Projekt Poslední adresa, který připomíná oběti komunistického režimu, musel kvůli omezením proti šíření koronaviru pozastavit svou činnost.

Procházky se psy

Procházky se psy

V době koronavirové krize výrazně vzrostl zájem o venčení psů z útulků. Někteří lidé tím chtějí zpestřit procházku dětem, kterým chybějí kamarádi i zájmové kroužky.

Padělky mobilů

Padělky mobilů

Padělané mobily v rumunské dodávce. Celníci v noci na pátek objevili desítky napodobenin telefonů iPhone a Samsung s příslušenstvím. Originály by vyšly zhruba na 6 milionů korun.

Nejhlubší bazén

Nejhlubší bazén

V Polsku se otevřel nejhlubší bazén na světě - hladinu od zúženého dna dělí 45,4 metru.

Přehrát vše
Stopáž50 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD