Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Rozvolňování s otazníkem

Rozvolňování s otazníkem

Epidemie brzdí – ale pomaleji než v předchozích týdnech. Podle ministra zdravotnictví tak pondělní uvolnění restrikcí není jisté.

Přípravy obchodníků

Přípravy obchodníků

Část obchodníků se ale i přes nejisté rozvolnění už teď připravuje na to, že by v pondělí mohli otevřít. Zavřeno má většina z nich už skoro měsíc.

3. stupeň PES

3. stupeň PES

Přechod do třetího stupně by znamenal třeba taky obnovení provozu hotelů. Teď se v nich mohou ubytovávat lidé při plnění pracovních úkolů, v karanténě nebo izolaci, případně někteří cizinci. Otevřely by se taky služby, bazény nebo sauny.

Rozvolňovat?

Rozvolňovat?

Rozhovor s Karlem Havlíčkem.

Počet nakažených

Počet nakažených

Včera testy v Česku prokázaly 4048 nově nakažených. Asi o 2400 míň než minulý čtvrtek. Za dnešek je přírůstek zatím 2151.

Příprava do škol

Příprava do škol

Na pondělní příchod dalších žáků se chystají základní školy – po prvních a druhých třídách se má vrátit celý první stupeň a deváťáci. Ostatní třídy se začnou střídat po týdnech.

Trumpovo odcházení

Trumpovo odcházení

Americký prezident Donald Trump připustil, že opustí Bílý dům v případě, že sbor volitelů 14. prosince vybere za nového prezidenta jeho protikandidáta, demokrata Joea Bidena.

Trump a výsledky voleb

Trump a výsledky voleb

Živý vstup Davida Miřejovského.

Lukašenkovo odcházení

Lukašenkovo odcházení

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko oznámil, že odejde z čela země poté, co bude přijata nová ústava. Podle tamní tiskové agentury Belta ale neupřesnil, kdy by se to mělo stát.

Rozsudek v kauze jízdenek

Rozsudek v kauze jízdenek

Soud znovu zprostil obžaloby bývalého ředitele pražského dopravního podniku Martina Dvořáka a lobbistu Iva Rittiga v kauze jízdenek.

Vyjednávání brexitu

Vyjednávání brexitu

Hlavní vyjednavač Evropské unie pro obchodní dohodu s Británií Michel Barnier míří po domácí karanténě do Londýna. Má tam jednat o pobrexitové obchodní dohodě, která je na mrtvém bodě.

Rembrant on-line

Rembrant on-line

Kvůli opatřením proti koronaviru je už sedmý týden zavřená výstava Rembrandtových děl v pražském paláci Kinských. Kurátoři Národní galerie ji proto zpřístupnili on-line.

Daně v Senátu

Daně v Senátu

Senát projedná daňový balíček 10. nebo 11. prosince. Rozhodl o tom organizační výbor.

Rozvolňování ve Francii

Rozvolňování ve Francii

Ve Francii zítra znovu otevřou obchody – začne první ze tří etap zmírňování kroků proti epidemii. Tamní vláda chce uvolňovat pomalu a postupně, aby se země vyhnula třetí vlně nemoci.

Požár seníku

Požár seníku

Rozsáhlý požár seníku na Tachovsku. Devět jednotek zasahuje od rána v zemědělském areálu v Chodském Újezdě. Na místo přijel nakladač, který ze skladu vyváží vysoce hořlavé seno.

Letiště propouští

Letiště propouští

Podle serveru Zdopravy.cz přijde o místo na pražském letišti dalších 150 zaměstnanců – hlavně z provozních a administrativních pozic.

Vyšetřování kolem Bečvy

Vyšetřování kolem Bečvy

Víc než dva měsíce po otrávení řeky Bečvy kyanidem stále není jasné, kdo ekologickou katastrofu zavinil.

Nákupní horečka

Nákupní horečka

Většina obchodů zavřená, v těch fungujících omezený počet zákazníků a měsíc do Vánoc. Na výdejních místech e-shopů se tak v minulých dnech tvořily fronty.

Black Friday

Black Friday

Do slevové akce Black Friday se letos v Česku zapojila víc než polovina největších maloobchodních prodejců.

Na co si dát pozor

Na co si dát pozor

U slevových akcí by si ale zákazníci měli dát pozor. Někteří prodejci totiž na internetu manipulují s původní cenou zboží.

Black Friday v USA

Black Friday v USA

Zejména ve Spojených státech je pátek po svátku Díkůvzdání největším nákupním dnem roku. Prodejci na něj lákají nejtučnějšími slevami, zákazníci čekají ve frontách na otevření obchodů.

Jak se bude testovat

Jak se bude testovat

Ministerstvo zdravotnictví dalo odběrovým místům za úkol nakoupit antigenní sety. Metodiku postupu při prosincovém dobrovolném testování veřejnosti a pedagogů jim dodá příští týden.

Zabitý vědec

Zabitý vědec

V Íránu zabili neznámí útočníci prominentního jaderného vědce Mohsena Fachrízádeha.

Vyplacené kompenzace

Vyplacené kompenzace

Finanční správa zatím vyplatila podnikatelům v rámci podzimního kompenzačního bonusu kolem 150 milionů korun – další žádosti zpracovává.

Testy na Slovensko

Testy na Slovensko

Při cestách na Slovensko jen s negativním výsledkem antigenního testu – od 7. prosince bude podmínka platit pro všechny.

Arabské gangy

Arabské gangy

Německé policii se pořád nedaří najít šperky z vykradené klenotnice v Drážďanech. Cena lupu století se odhaduje až na miliardu eur – umělecká a historická hodnota se čísly vyjádřit nedá.

Policejní násilí

Policejní násilí

Francouzská prokuratura uvalila vazbu na čtyři policisty, kteří v sobotu v Paříži zbili hudebního producenta za to, že neměl roušku. Útok zaznamenala bezpečnostní kamera studia, kam policisté bez povolení vešli.

Propouštění v OKD

Propouštění v OKD

Stovky lidí bez práce, nejasný termín úplného konce. V OKD vrcholí přípravy na první vlnu propouštění.

Cestovní semafor

Cestovní semafor

Ministerstvo zahraničí na Twitteru oznámilo, že od pondělí se budou muset nově prokázat negativními testy na covid-19 cestující z Lotyšska nebo Estonska.

Odtahy vraků

Odtahy vraků

S odtahem autovraků začali v Liberci. Z místní čtvrti Pavlovice zmizel vrak, ve kterém přímo před mateřskou školou přespávali bezdomovci. Města mají totiž od letošního roku díky změně legislativy větší pravomoc.

Čínská cla

Čínská cla

Čína od zítřka zavádí cla na vína z Austrálie až do výše 212 procent. Sama přitom odebírá víc než třetinu australského vinného vývozu.

Gorbačov. Ráj.

Gorbačov. Ráj.

Česko-lotyšský snímek o Michailu Gorbačovovi získal jednu z hlavních cen – cenu za nejlepší režii – na festivalu dokumentů v Amsterdamu.

Útulna v Orlických horách

Útulna v Orlických horách

Dělníci dokončili útulnu pod vrcholem Velké Deštné v Orlických horách. Turistům poslouží jako úkryt před špatným počasím.

Vánoční strom v Brně

Vánoční strom v Brně

Rozsvícený vánoční strom ode dneška zdobí centrum Brna. Právě se tam díváme živě.

Přehrát vše
Stopáž54 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD