54 minut

24. listopad 2020

Obsah dílu

Daně v Senátu — Vyjednávání kompromisu — Daňový balíček — Předání moci — Hromadné žaloby — Předvánoční testování — Počet nakažených — PES a sport — Koronavirus ve věznicích — Dotace pro Penam — Zrušené lety v Šanghaji — Francouzské rozvolňování — Audiokniha o Němcové — Piráti vyjednávají se STAN — Fajtova profesura — Předávání Kelbadžaru — Znečištěná Bečva — Miliardy na mosty — Pražský strom — Testy pro každého — Obnovená péče — Omezený provoz — Testování v domovech seniorů — Prezident u vojáků — Návrhy trestů — EU a koronavirus — Razie mezi policisty — Dohánění učiva — Happening před ČT — Hromadná propouštění — Selhání na přejezdech — Aktualita ke koronaviru — Ochrana elektráren — Prázdná MHD — Světla lékařům — Elektronické značky — Cena za architekturu — Narozeniny veterána

Části dílu

00:37
Daně v Senátu
  Premiér Andrej Babiš trvá před zítřejším jednáním se šéfem Senátu Milošem Vystrčilem a s předsedy klubů na snížení daní zaměstnanců z dnešních 20 na 15 procent z hrubé mzdy.
  01:24
  Vyjednávání kompromisu
   O daňovém balíčku vyjednává se senátory premiér Babiš i Jan Hamáček. Šéf horní komory Miloš Vystrčil navrhuje kompromis: mírně snížit sazbu daně z příjmu a zároveň zvýšit slevu na poplatníka.
   05:09
   Daňový balíček
    Kromě návrhu na výrazné snížení daní zaměstnanců i na pokles daní živnostníků obsahuje daňový balíček i další důležité změny.
    06:05
    Předání moci
     Donald Trump už nebrání předání moci nové administrativě. Tři týdny po amerických prezidentských volbách souhlasil se zahájením příprav na převzetí úřadu nově zvolenou hlavou státu.
     08:29
     Hromadné žaloby
      Kolektivní žaloby budou moct poškození zákazníci v Evropské unii nově podávat i přes hranice. Odhlasovali to europoslanci.
      08:55
      Předvánoční testování
       Testování na koronavirus zdarma – stát by ho měl všem občanům umožnit podle Andreje Babiše nejpozději týden před Vánoci.
       09:37
       Počet nakažených
        Včera v Česku laboratoře zjistily 4377 nových případů covidu-19. Asi o tisíc míň než minulé pondělí. Dnes je přírůstek zatím 3151.
        10:28
        PES a sport
         Hygienici chystají nová pravidla pro sport. PES, který určuje, jaká opatření v Česku platí, chtějí upravit tak, aby víc zohledňoval rozdíly mezi sportem profesionálním a rekreačním.
         10:58
         Koronavirus ve věznicích
          Mimořádná opatření přijala Vězeňská služba ČR, aby zajistila bezpečnost odsouzených. Aktuálně jich je v Česku nakažených koronavirem kolem 500.
          13:21
          Dotace pro Penam
           Ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo auditní zprávu. Píše se v ní, že Evropská komise neproplatí stomilionovou dotaci na linku na výrobu toastového chleba v pekárně společnosti Penam.
           14:40
           Zrušené lety v Šanghaji
            Panika kvůli koronaviru zachvátila letiště v čínské Šanghaji. Poté, co se nakazilo několik zaměstnanců, úřady nařídily plošné testování. Stovky letů byly zrušeny.
            16:28
            Francouzské rozvolňování
             Francie má podle tamní vlády druhou vlnu epidemie za sebou. S prohlášením večer vystoupí prezident Macron, který chystá postupné uvolňování proticovidových opatření.
             17:08
             Audiokniha o Němcové
              Život Boženy Němcové přibližují dopisy, které psala nebo dostávala od svých přátel. V nahrávacím studiu se k nim vrací Aňa Geislerová a Igor Orozovič. Oba jim dávají podobu audioknihy.
              19:44
              Piráti vyjednávají se STAN
               Do sněmovních voleb v roce 2021 by měli jít společně Piráti a hnutí STAN. Vedení strany může zahájit vyjednávání se starosty o podmínkách společných kroků.
               22:18
               Fajtova profesura
                Posun ve sporu o návrh na jmenování kunsthistorika Jiřího Fajta profesorem. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost, kterou podal proti dřívějšímu rozhodnutí Městského soudu v Praze Miloš Zeman.
                22:40
                Předávání Kelbadžaru
                 Už zítra má ázerbájdžánská armáda vstoupit do arménského Kelbadžaru v Karabachu. Po agdamském je to už druhý karabašský okres, dosud v rukou Arménů, který nově připadne podle mírové dohody Ázerbájdžánu.
                 24:56
                 Znečištěná Bečva
                  Bečvu u Valašského Meziříčí opět znečistila neznámá látka. Inspektoři odebírali její vzorky. Na hladině řeky se podobně jako koncem října objevila pěna.
                  25:21
                  Miliardy na mosty
                   Plány na údržbu železničních mostů. Stát na ni chce v příštích deseti letech dát skoro 10 miliard korun.
                   25:41
                   Pražský strom
                    Na Staroměstském náměstí v Praze už stojí vánoční strom. Smrk sem převezli v noci na dnešek z obce Kamenný Přívoz ve středních Čechách.
                    27:50
                    Testy pro každého
                     Antigenní testy pro každého. Hlavní důvod – snížit riziko nákazy během případných návštěv příbuzných o svátcích.
                     28:54
                     Obnovená péče
                      Nemocnice se ode dneška mohou začít vracet k neakutním plánovaným výkonům, které v druhé polovině října, kdy vrcholila druhá vlna epidemie koranaviru, pozastavilo nařízení ministerstva zdravotnictví.
                      31:56
                      Omezený provoz
                       Většina nemocnic, které Česká televize oslovila, v době platnosti nařízení o přerušení plánovaných neakutních výkonů snížila celkovou operativu o 40-70 %.
                       32:56
                       Testování v domovech seniorů
                        Plošnější testování by mohlo pomoct taky u návštěv v domovech pro seniory. Právě negativní výsledek antigenního testu by mohl být podmínkou pro vstup.
                        35:53
                        Prezident u vojáků
                         Prezident Miloš Zeman podpořil zvýšení bojeschopnosti české armády. Ve svém projevu na velitelském shromáždění doporučil nakupovat techniku prověřenou v boji.
                         37:31
                         Návrhy trestů
                          Státní zástupce navrhl tresty v kauze údajně předražených jízdenek papírny Neograph.
                          37:59
                          EU a koronavirus
                           Evropský parlament v Bruselu přešel z větší části na virtuální zasedání. Pravidelné setkávání politiků z celé Evropy se totiž ukázalo jako příliš nebezpečné.
                           39:57
                           Razie mezi policisty
                            Další razie v řadách německé policie kvůli extremismu. Úřady vyšetřují už celkem 24 policistů kvůli šíření krajně pravicových názorů prostřednictvím chatovací služby WhatsApp.
                            40:16
                            Dohánění učiva
                             Hlavně v psaní jsou nejvíc pozadu žáci prvních tříd základních škol po pěti týdnech, kdy se učili na dálku. Dohánět budou muset učivo i v dalších předmětech.
                             42:42
                             Happening před ČT
                              Představitelé spolků Milion chvilek a Rekonstrukce státu vyzvali radní České televize, aby zítra odložili volbu nové dozorčí komise rady a počkali, až situaci posoudí volební výbor Poslanecké sněmovny.
                              43:43
                              Hromadná propouštění
                               Hromadné propouštění v září a říjnu oznámilo v Česku jednačtyřicet zaměstnavatelů – o místo tak přijde zhruba tři tisíce sto lidí. Dvě pětiny z nich jsou v Moravskoslezském kraji.
                               44:03
                               Selhání na přejezdech
                                Správa železnic řeší několik problémů s elektronikou. U Bohušovic nad Ohří na Litoměřicku projela samostatně jedoucí lokomotiva přes přejezd, na kterém neblikala světla, ani nebyly dole závory.
                                46:38
                                Aktualita ke koronaviru
                                 Bavorský nejvyšší správní soud v dočasně zrušil nařízení, kvůli kterému se museli lidé dojíždějící za prací či za studiem z Česka a Rakouska každý týden testovat na koronavirus.
                                 47:00
                                 Ochrana elektráren
                                  Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín mají novou protivzdušnou ochranu. Systém laserových paprsků brání vybrané budovy proti dronům a jiným hrozbám ze vzduchu.
                                  47:36
                                  Prázdná MHD
                                   Zákaz nočního vycházení se od včerejška zkrátil – až na výjimky lidé nesmí ven mezi 23. a 5. hodinou ranní. Noční spoje městské hromadné dopravy ale stále zůstávají obsazené jen minimálně.
                                   49:12
                                   Světla lékařům
                                    Srdce jako symbol dobra a baterie představující energii. Světla lékařům dnes září na budovách krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Fakultní nemocnice Brno.
                                    49:50
                                    Elektronické značky
                                     Nové značky ovládané na dálku budou v zimě řídit dopravu k hraničnímu přechodu v Harrachově. V případě hustého, dlouhodobého sněžení nepustí do úseku mezi Tanvaldem a Harrachovem těžká auta, případně silnici úplně uzavřou.
                                     50:28
                                     Cena za architekturu
                                      Vítězi Českých cen za architekturu se stali Jan Opočenský a Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti, kteří navrhli rekonstrukci a dostavbu sídla sklářské a designérské firmy Lasvit v Novém Boru.
                                      50:54
                                      Narozeniny veterána
                                       Válečný veterán Michal Hečka dnes oslavil 96. narozeniny. V komorním počtu mu přišli popřát zástupci armády, Československé obce legionářské i města Kunštát, kde žije.
                                       Přehrát celé video
                                       Stopáž55 minut
                                       Další díl
                                       25. listopad 2020

                                       Přehled dílů

                                       Stopáž55 minut

                                       27. únor

                                       Headlines — Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                                       27. 2. 2024 na ČT1
                                       Stopáž54 minut

                                       27. únor

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       27. 2. 2024 na ČT24
                                       Stopáž54 minut

                                       26. únor

                                       Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                                       26. 2. 2024 na ČT1
                                       Stopáž54 minut

                                       26. únor

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       26. 2. 2024 na ČT24
                                       Stopáž51 minut

                                       25. únor

                                       Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                                       25. 2. 2024 na ČT1
                                       Stopáž51 minut

                                       25. únor

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       25. 2. 2024 na ČT24
                                       Stopáž50 minut

                                       24. únor

                                       Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                                       24. 2. 2024 na ČT1
                                       Stopáž50 minut

                                       24. únor

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       24. 2. 2024 na ČT24
                                       Stopáž54 minut

                                       23. únor

                                       Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                                       23. 2. 2024 na ČT1
                                       Stopáž54 minut

                                       23. únor

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       23. 2. 2024 na ČT24

                                       Události na sociálních sítích

                                       Napište nám