51 minut

22. únor 2020

Obsah dílu

Vyšší platby za státní pojištěnce — Vyšší platby za státní pojištěnce — Výdaje na zdravotnictví — Opatření proti šíření koronaviru — Dopad koronaviru na světovou ekonomiku — Varování před velmi silným větrem — Chyby při navyšování rodičovské — Klid zbraní v Afghánistánu — Opravy a kolony na D1 — Využívání papírových stravenek — Primárky v Nevadě — Výstava snímků Jana Svobody v Londýně — Změna DPH u piva v lahvi? — Komentované prohlídky bývalé věznice na Cejlu — Úspěch české akvaponické farmy v Číně — Opatření proti nelegální migraci — Kam s ojetými pneumatikami — Nebezpečný manévr řidiče na dálnici — Bezplatné prohlídky českých památek — Omezená loďařská výroba kvůli suchu — Potíže s transportem nových lodí kvůli suchu — Omezení v lodní dopravě — Nádrže bez vody a ryb — Protivládní protesty v Kazachstánu — Pomoc obětem trestných činů — Hazard na britské dálnici — Slábnoucí zájem o dekorované sklo — Audience u královny v pardubickém divadle — První moderátorka hlavních zpráv v Jižní Koreji — Tatra kolem světa 2 — Fialové lány na Břeclavsku

Části dílu

00:33
Vyšší platby za státní pojištěnce
  Komunisté, kteří podporují menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD, mají novou podmínku. Nebudou hlasovat pro státní rozpočet na přístí rok, pokud vláda nezvýší o 3 a půl miliardy platby zdravotního pojištění.
  01:10
  Vyšší platby za státní pojištěnce
   Poslední dva rozpočty by koalice bez hlasů KSČM neprosadila. Také další opoziční strany souhlasí se zvýšením plateb za státní pojištěnce, kterých je téměř 6 milionů.
   04:18
   Výdaje na zdravotnictví
    České zdravotnictví stojí na systému veřejného pojištění. A jeho příjmy v posledních letech rostou. Vloni systém podle odhadů pojišťoven dostal 326 miliard korun. O 100 miliard víc než šest let před tím.
    05:20
    Opatření proti šíření koronaviru
     První dva Evropané zemřeli na nákazu novým typem koronaviru. Starší muž a žena byli mezi asi 50 pacienty ze severu Itálie, u kterých se nemoc potvrdila. Lombardie a Benátsko nařídily přísný režim pro několik desítek tisíc lidí.
     08:11
     Dopad koronaviru na světovou ekonomiku
      Epidemie koronaviru bude mít dopad i na světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond dnes zhoršil odhad letošního růstu globálního hospodářství o desetinu procentního bodu na 3,3 procenta.
      08:37
      Varování před velmi silným větrem
       V Krušných horách je Kamila Medová.
       10:24
       Chyby při navyšování rodičovské
        Rodinám s malými dětmi chodí navýšený rodičovský příspěvek. O změnu si v lednu požádala polovina těch, kteří dávku čerpají.
        12:22
        Klid zbraní v Afghánistánu
         První den „částečného klidu“ v Afghánistánu, na kterém se dohodly Spojené státy s hnutím Taliban. Pokud vydrží až od příští soboty, podepíší obě strany mírovou dohodu.
         12:43
         Opravy a kolony na D1
          Necelé tři měsíce klidu na dálnici D1 skončilya naopak začala jak sezona oprav, tak i kolon. Dělníci dnes zahájili práce na 21. kilometru u Mirošovic a problémy byly větší, než se čekalo.
          15:26
          Využívání papírových stravenek
           Vyměnit papírové stravenky za příspěvek přímo na účet by chtělo 74 procent zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu firmy Median pro Ministerstvo financí, které změnu prosazuje.
           16:16
           Primárky v Nevadě
            Američtí demokraté dál vybírají, koho pošlou do souboje o Bílý dům proti Donaldu Trumpovi. Dnes se sejdou na volebních shromážděních v Nevadě.
            16:53
            Výstava snímků Jana Svobody v Londýně
             V Londýně začala vůbec první zahraniční retrospektivní výstava fotografií Jana Svobody. Spolupořádá ji Moravská galerie v Brně.
             19:39
             Změna DPH u piva v lahvi?
              Sazba DPH u lahvového piva v hospodách a restauracích by mohla klesnout na deset procent. Tedy stejně jako u toho čepovaného, jehož sazba se snižuje od května.
              22:26
              Komentované prohlídky bývalé věznice na Cejlu
               Trpěly v něm a umíraly oběti nacismu i komunismu. Areál bývalé věznice v Brně na Cejlu si lidé můžou tento víkend projít při speciálních komentovaných prohlídkách.
               23:19
               Úspěch české akvaponické farmy v Číně
                V Sia-menu na jihovýchodě Číny začala fungovat největší akvaponická farma na světě. Pomáhá ji stavět česká firma, které se díky tomu otevírají dveře k zakázkám v celé Asii.
                25:29
                Opatření proti nelegální migraci
                 Česko letos vyplatí další peníze na opatření proti nelegální migraci. Podle dokumentu, který pozítří projedná vláda, jde celkem o 135 milionů korun.
                 25:52
                 Kam s ojetými pneumatikami
                  Každý rok se v Česku prodá kolem 4 milionů pneumatik. Ty ojeté mohou lidé odevzdat buď za poplatek do sběrných dvorů nebo zdarma do pneuservisů.
                  27:51
                  Nebezpečný manévr řidiče na dálnici
                   Teď nebezpečný manévr řidiče – podle autora videa se stal na dálnici D10 ve směru na Liberec. V pravém pruhu jede kamion, levým ho předjíždí nákladní auto.
                   28:13
                   Bezplatné prohlídky českých památek
                    Průvodci si připomínali svůj mezinárodní den. Ten připadá na 21. února, obvykle se ale související akce konají o víkendu. V Česku členové asociace průvodců připravili bezplatné prohlídky ve třinácti městech.
                    30:13
                    Omezená loďařská výroba kvůli suchu
                     Dlouhodobá sucha neohrožují jen zemědělce nebo lesníky, ale také tradiční výrobu lodí. Na dolním toku Labe se staví před sto let.
                     30:51
                     Potíže s transportem nových lodí kvůli suchu
                      Z Lovosic se v poslední době podařilo dostat dva nové velké tankery. Odstavené tam čekaly na dostatek vody v řece. Na hladinu je spustili už létě, ale na cestu se mohly vydat až teď.
                      33:19
                      Omezení v lodní dopravě
                       Sucho a nedostatek vody v řekách mají vliv i na vnitrostátní lodní dopravu. Při nižších hladinách musejí dopravci snižovat zatížení plavidel a cesta s menším nákladem se jim nevyplácí.
                       35:15
                       Nádrže bez vody a ryb
                        Kvůli suchu už teď v zimě klesají hladiny rybníků. Například třeboňským rybářům v nich chybí průměrně třetina vody. Do některých nádrží kvůli tomu nemůžou nasadit nové ryby.
                        37:21
                        Protivládní protesty v Kazachstánu
                         Během protivládních protestů ve dvou kazašských městech zadržela policie přes stovku příznivců opozice. Nástupce, kterého si do čela země loni vybral dlouholetý prezident Nazarbajev, podle nich neplní slib a nezavádí liberální reformy.
                         37:47
                         Pomoc obětem trestných činů
                          Na zítřek připadá Evropský den obětí. V Česku se na pomoc poškozeným zaměřuje řada neziskových organizací. Pomáhat se jim snaží i Probační a mediační služba. Obětem poskytuje psychickou podporu a radí, na co mají nárok.
                          39:47
                          Hazard na britské dálnici
                           Půl roku vězení a na 15 měsíců zákaz řízení – řidič kamionu si trest vysloužil za nebezpečnou otočku na dálnici. Po špatném odbočení se vracel sjezdem, tedy v protisměru.
                           40:16
                           Slábnoucí zájem o dekorované sklo
                            Sklárna v Květné v moravsko-slovenském pohraničí se potýká s výrazným poklesem zájemců o dekorované sklo. Kvůli tomu už dostalo výpověď asi 30 lidí.
                            42:15
                            Audience u královny v pardubickém divadle
                             Východočeské divadlo Pardubice v premiéře uvádí konverzační inscenaci Audience u královny. Autorem hry je scenárista a dramatik Peter Morgan.
                             42:56
                             První moderátorka hlavních zpráv v Jižní Koreji
                              Ženu v prezidentském úřadu už Jižní Korea měla, teď zasedne i do moderátorského křesla hlavních zpráv tamní veřejnoprávní televize. A to poprvé v historii.
                              44:59
                              Tatra kolem světa 2
                               Expedice s názvem Tatra kolem světa 2 se vydala na cestu. Její příprava trvala dva roky. Ve speciálně upraveném voze je čtrnáct míst k sezení, vyspí se tam až dvacet lidí. V autě je taky koupelna nebo kuchyň.
                               45:37
                               Fialové lány na Břeclavsku
                                Česko bude mít poprvé zastoupení v soutěži Evropský mladý farmář roku. Reprezentovat ho bude Stanislav Bíza. Jeho levandulová farma ze Staroviček na Břeclavsku oslovila národní porotu.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž51 minut
                                Další díl
                                23. únor 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                                22. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                21. září

                                Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                21. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                20. září

                                Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                                20. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                20. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                19. září

                                Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                                19. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                19. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                18. září

                                Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                                18. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                18. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 9. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám