51 minut

22. únor 2020

Obsah dílu

Vyšší platby za státní pojištěnce — Vyšší platby za státní pojištěnce — Výdaje na zdravotnictví — Opatření proti šíření koronaviru — Dopad koronaviru na světovou ekonomiku — Varování před velmi silným větrem — Chyby při navyšování rodičovské — Klid zbraní v Afghánistánu — Opravy a kolony na D1 — Využívání papírových stravenek — Primárky v Nevadě — Výstava snímků Jana Svobody v Londýně — Změna DPH u piva v lahvi? — Komentované prohlídky bývalé věznice na Cejlu — Úspěch české akvaponické farmy v Číně — Opatření proti nelegální migraci — Kam s ojetými pneumatikami — Nebezpečný manévr řidiče na dálnici — Bezplatné prohlídky českých památek — Omezená loďařská výroba kvůli suchu — Potíže s transportem nových lodí kvůli suchu — Omezení v lodní dopravě — Nádrže bez vody a ryb — Protivládní protesty v Kazachstánu — Pomoc obětem trestných činů — Hazard na britské dálnici — Slábnoucí zájem o dekorované sklo — Audience u královny v pardubickém divadle — První moderátorka hlavních zpráv v Jižní Koreji — Tatra kolem světa 2 — Fialové lány na Břeclavsku

Části dílu

00:33
Vyšší platby za státní pojištěnce
  Komunisté, kteří podporují menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD, mají novou podmínku. Nebudou hlasovat pro státní rozpočet na přístí rok, pokud vláda nezvýší o 3 a půl miliardy platby zdravotního pojištění.
  01:10
  Vyšší platby za státní pojištěnce
   Poslední dva rozpočty by koalice bez hlasů KSČM neprosadila. Také další opoziční strany souhlasí se zvýšením plateb za státní pojištěnce, kterých je téměř 6 milionů.
   04:18
   Výdaje na zdravotnictví
    České zdravotnictví stojí na systému veřejného pojištění. A jeho příjmy v posledních letech rostou. Vloni systém podle odhadů pojišťoven dostal 326 miliard korun. O 100 miliard víc než šest let před tím.
    05:20
    Opatření proti šíření koronaviru
     První dva Evropané zemřeli na nákazu novým typem koronaviru. Starší muž a žena byli mezi asi 50 pacienty ze severu Itálie, u kterých se nemoc potvrdila. Lombardie a Benátsko nařídily přísný režim pro několik desítek tisíc lidí.
     08:11
     Dopad koronaviru na světovou ekonomiku
      Epidemie koronaviru bude mít dopad i na světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond dnes zhoršil odhad letošního růstu globálního hospodářství o desetinu procentního bodu na 3,3 procenta.
      08:37
      Varování před velmi silným větrem
       V Krušných horách je Kamila Medová.
       10:24
       Chyby při navyšování rodičovské
        Rodinám s malými dětmi chodí navýšený rodičovský příspěvek. O změnu si v lednu požádala polovina těch, kteří dávku čerpají.
        12:22
        Klid zbraní v Afghánistánu
         První den „částečného klidu“ v Afghánistánu, na kterém se dohodly Spojené státy s hnutím Taliban. Pokud vydrží až od příští soboty, podepíší obě strany mírovou dohodu.
         12:43
         Opravy a kolony na D1
          Necelé tři měsíce klidu na dálnici D1 skončilya naopak začala jak sezona oprav, tak i kolon. Dělníci dnes zahájili práce na 21. kilometru u Mirošovic a problémy byly větší, než se čekalo.
          15:26
          Využívání papírových stravenek
           Vyměnit papírové stravenky za příspěvek přímo na účet by chtělo 74 procent zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu firmy Median pro Ministerstvo financí, které změnu prosazuje.
           16:16
           Primárky v Nevadě
            Američtí demokraté dál vybírají, koho pošlou do souboje o Bílý dům proti Donaldu Trumpovi. Dnes se sejdou na volebních shromážděních v Nevadě.
            16:53
            Výstava snímků Jana Svobody v Londýně
             V Londýně začala vůbec první zahraniční retrospektivní výstava fotografií Jana Svobody. Spolupořádá ji Moravská galerie v Brně.
             19:39
             Změna DPH u piva v lahvi?
              Sazba DPH u lahvového piva v hospodách a restauracích by mohla klesnout na deset procent. Tedy stejně jako u toho čepovaného, jehož sazba se snižuje od května.
              22:26
              Komentované prohlídky bývalé věznice na Cejlu
               Trpěly v něm a umíraly oběti nacismu i komunismu. Areál bývalé věznice v Brně na Cejlu si lidé můžou tento víkend projít při speciálních komentovaných prohlídkách.
               23:19
               Úspěch české akvaponické farmy v Číně
                V Sia-menu na jihovýchodě Číny začala fungovat největší akvaponická farma na světě. Pomáhá ji stavět česká firma, které se díky tomu otevírají dveře k zakázkám v celé Asii.
                25:29
                Opatření proti nelegální migraci
                 Česko letos vyplatí další peníze na opatření proti nelegální migraci. Podle dokumentu, který pozítří projedná vláda, jde celkem o 135 milionů korun.
                 25:52
                 Kam s ojetými pneumatikami
                  Každý rok se v Česku prodá kolem 4 milionů pneumatik. Ty ojeté mohou lidé odevzdat buď za poplatek do sběrných dvorů nebo zdarma do pneuservisů.
                  27:51
                  Nebezpečný manévr řidiče na dálnici
                   Teď nebezpečný manévr řidiče – podle autora videa se stal na dálnici D10 ve směru na Liberec. V pravém pruhu jede kamion, levým ho předjíždí nákladní auto.
                   28:13
                   Bezplatné prohlídky českých památek
                    Průvodci si připomínali svůj mezinárodní den. Ten připadá na 21. února, obvykle se ale související akce konají o víkendu. V Česku členové asociace průvodců připravili bezplatné prohlídky ve třinácti městech.
                    30:13
                    Omezená loďařská výroba kvůli suchu
                     Dlouhodobá sucha neohrožují jen zemědělce nebo lesníky, ale také tradiční výrobu lodí. Na dolním toku Labe se staví před sto let.
                     30:51
                     Potíže s transportem nových lodí kvůli suchu
                      Z Lovosic se v poslední době podařilo dostat dva nové velké tankery. Odstavené tam čekaly na dostatek vody v řece. Na hladinu je spustili už létě, ale na cestu se mohly vydat až teď.
                      33:19
                      Omezení v lodní dopravě
                       Sucho a nedostatek vody v řekách mají vliv i na vnitrostátní lodní dopravu. Při nižších hladinách musejí dopravci snižovat zatížení plavidel a cesta s menším nákladem se jim nevyplácí.
                       35:15
                       Nádrže bez vody a ryb
                        Kvůli suchu už teď v zimě klesají hladiny rybníků. Například třeboňským rybářům v nich chybí průměrně třetina vody. Do některých nádrží kvůli tomu nemůžou nasadit nové ryby.
                        37:21
                        Protivládní protesty v Kazachstánu
                         Během protivládních protestů ve dvou kazašských městech zadržela policie přes stovku příznivců opozice. Nástupce, kterého si do čela země loni vybral dlouholetý prezident Nazarbajev, podle nich neplní slib a nezavádí liberální reformy.
                         37:47
                         Pomoc obětem trestných činů
                          Na zítřek připadá Evropský den obětí. V Česku se na pomoc poškozeným zaměřuje řada neziskových organizací. Pomáhat se jim snaží i Probační a mediační služba. Obětem poskytuje psychickou podporu a radí, na co mají nárok.
                          39:47
                          Hazard na britské dálnici
                           Půl roku vězení a na 15 měsíců zákaz řízení – řidič kamionu si trest vysloužil za nebezpečnou otočku na dálnici. Po špatném odbočení se vracel sjezdem, tedy v protisměru.
                           40:16
                           Slábnoucí zájem o dekorované sklo
                            Sklárna v Květné v moravsko-slovenském pohraničí se potýká s výrazným poklesem zájemců o dekorované sklo. Kvůli tomu už dostalo výpověď asi 30 lidí.
                            42:15
                            Audience u královny v pardubickém divadle
                             Východočeské divadlo Pardubice v premiéře uvádí konverzační inscenaci Audience u královny. Autorem hry je scenárista a dramatik Peter Morgan.
                             42:56
                             První moderátorka hlavních zpráv v Jižní Koreji
                              Ženu v prezidentském úřadu už Jižní Korea měla, teď zasedne i do moderátorského křesla hlavních zpráv tamní veřejnoprávní televize. A to poprvé v historii.
                              44:59
                              Tatra kolem světa 2
                               Expedice s názvem Tatra kolem světa 2 se vydala na cestu. Její příprava trvala dva roky. Ve speciálně upraveném voze je čtrnáct míst k sezení, vyspí se tam až dvacet lidí. V autě je taky koupelna nebo kuchyň.
                               45:37
                               Fialové lány na Břeclavsku
                                Česko bude mít poprvé zastoupení v soutěži Evropský mladý farmář roku. Reprezentovat ho bude Stanislav Bíza. Jeho levandulová farma ze Staroviček na Břeclavsku oslovila národní porotu.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž51 minut
                                Další díl
                                23. únor 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                19. srpen

                                Headlines — Vývoj české ekonomiky — Státní rozpočet na příští rok — Vývoj ekonomických ukazatelů — Vývoj ekonomiky z pohledu firem — Boje na Ukrajině — Obavy z jaderné katastrofy — Německé energetické úspory — Stěhování Židů z Ruska — Tragické bouřky v Evropě — Silné bouřky v Česku — Podezření na kartel čerpacích stanic — Trest pro islamistu — Nové album Markéty Irglové — Helikoptéry z USA — Dohled nad vypáleným národním parkem — Prezident opustil ÚVN — Výplata příspěvku 5000 korun od 24. 8. — Nehody na přejezdech vinou řidičů i strojvůdců — Zklamání z letní dovolené — Počet Čechů na dovolené v zahraničí — Odškodnění za posunuté a zrušené lety — Postup Finanční správy v kauze Čapí hnízdo — Nový most přes Svitavu — Trest pro čínského bosse — Vývoj počtu nakažených — Riskantní cesty uprchlíků — Scholzův daňový skandál — Znevýhodněné školy — Tisk volebních lístků — Připomínky hotelů k regulaci vytápění — Rozmanitostí vegetace k ochraně přírody — Požár zámku Čertousy — Vzpomínky na srpen 1968 — Pomoc dětem z Ukrajiny s adaptací — Návrat Amadea v Kroměříži

                                19. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                19. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                19. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                18. srpen

                                Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

                                18. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                18. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                18. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. srpen

                                Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                                17. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                17. 8. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám